Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...120121122123124125126...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#56162
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
L...x napsal:
ještě jsem se nesetkal se špatnou reakci.

Tak to ja jo. A je to osklive ale priznavam ze mi to dela moc dobre . Protoze kdyz se na dotycne podivam tak vidim sebe pred par lety = jejich kritika nebo posmesky mi potvrzuji ze to co delam delam dobre .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56163
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Gennosuke napsal:
L...x napsal:
ještě jsem se nesetkal se špatnou reakci.

Tak to ja jo. A je to osklive ale priznavam ze mi to dela moc dobre . Protoze kdyz se na dotycne podivam tak vidim sebe pred par lety = jejich kritika nebo posmesky mi potvrzuji ze to co delam delam dobre .

G.,

..."odpusti im = ako Ja/ja!"


(...sú TO -> "iba ľudia, ako Ty alebo Ja/ja = omylní"... a "mýliť sa -> je, vraj, ľudské"...)

..."ak TO nie je každý deň = pravidlo!"

...Potom je to ZÁVISŤ za ich vlastné zlyhávania v snahe o slobodu od chľastu!
(...a snaha o odvrátenie pozornosti od seba.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 04/07/2019 10:15 Provedl: Ja.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56164
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
L...x píše:

"Já řikám že se mi prostě něco přecvaklo v hlavě a přistupuju k tomu úplně jinak. Nedokázal jsem si představit sedět čistej od čehokoliv jen tak a relaxovat, něco dělat jako domácí práce, práce na zahradě , usínat vstávat prostě nic. A teď si všechno užívám procházky v přírodě, všechny ty práce,relaxování. Prostě žiju teprve až teď ten pravej normální život- neznal jsem ho."

To se mi líbí, jak je to vyjádřený, právě ta poklidná obyčejnost věcí, světa, prožívání, ten klid-který jsem našel právě když jsem přestal kalit. Předtim pár piv, panáků do všeho vnášelo ten falešnej elán a jak píše kolega, nedokázal jsem si to bez toho vůbec představit... než mě to začlo ničit.
Tyhle okamžiky, když si uvědomím, jak je ta obyčejnost cenná a jak mě baví, jsou moc pěkný.
No a pro pobavení-jediný, co mě bavit nezačalo je televize. Dřív sem se dokázal koukat na bednu snad jen pod vlivem a bylo to i zajímavý, bez alka je televinda jen nuda nud. No, to mi ale vážne neva...
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56165
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
A myslím, že ten náhled na abstinující či nepijící-na nás!-se během posledních tak cca deseti let velice změnil.
Jak na Slovensku tak v Český republice pořád kloužeme ze starýho východoevropskýho modelu, kam prostě patří, že správnej chlap pije!
Vrcholem je samozřejmě stádní opilecká pohostinnost v Rusku či třeba v Mongolsku. Když si toho panáka nedáte, tak prostě nemáte koule, ste nemocný, nebo já nevim.
Čím civilizovanější, ano, západnější společnost, tím je jasnější, že jestli pijete nebo ne, je jen vaše věc.
A vzdání se alkoholu i drog je svobodný rozhodnutí-samo o sobě věc nenapadaná, ale respektovaná a úctyhodná.
Řek bych, že to tak už to bere spoustu lidí i u nás.
A je to trend i do budoucna.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56166
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Jak se Vám projevoval abstak?Už tři tydny nepiju (nebyla jsem denni alkoholik,ale tak 1-2xtydne 8piv).Chuť na alkohol nemam,ale jsem hrozne unavena,ale strasne a sem tam me rano boli hlava,ktera me nebolela snad 20let. Ted posledni tyden me spousta veci drazdi,ale to je mozna okolnostma,ze resim takove neprijemne veci. Kdyz jsem pila a vsichni me tocili,tak jsem si proste dala a byla jsem uklidnena.Ted se vynervim ☺ a nepiju.
Uznikdy
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56167
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Ahoj Uznikdy, precti si zpetne asi tri stranky na tomhle tematu. "Kluci", to vcera popisovali dost podrobne
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56168
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Uznikdy, telu nejaky cas trva, nez opravi to, co jsme poskodili naduzivanim alkoholu.
Vplati se naucit se chodit spat ve stejnou dobu, stejne jako vstavat ve stejnou dobu. Nejlepe ve 22h (mezi 22 a 24h se tvori nejvice melatoninu a navic nas organismus/telo je zvykle se ridit tmou/svetlem - ne podle toho, ze jsme schopni si jeste ve 23h svitit).

Bolest hlavy - to nevim, uz si to u sebe nepamatuji.
Podrazdenost - tu jsm pocitoval pri nepiti i odvykani koureni.

Kazdopadne ri tydny nepiti jsou dobre! Tak pokracuj a budes se jiste citit lepe a lepe.

samozrejme tim nezmizi veskere problemy sveta (s nadsazkou receno), ale kdyz uz nejakou budou, resi se mnohem lepe bez opice, kocoviny, abstaku.

Ad abstak u me: poceni, neskutecny tres v rukou (snist polevku lzici bylo nemozne; podepsat se na poste? Ani nahodou. Musel jsem si dojit do obchodu pro 4 pivy, ty do sebe vyklopit a pak se na postu vratit.), spankova deprivace - nemohl jsem spat, prestoze jsem mel pocit, ze usinam za chuze. Sny - hotove nocni mury, hodne neprijemne. Podrazdenost, nesoustredenost. Na nic jsem nemel naladu, chut cokoli delat.
V podstate jsem si rikal, at uz to skonci a nebo at me srazi tramvaj, ze uz tohle nechci.
Nechut k jidlu a pritom jsem nekolik dni nejedl a nepil - hrozil kolaps organismu.
Doktorka me nechtela pustit z ordinace. Volala do Bohnic, at pro me poslou sanitku, ze mi hrozi zachvat a delirium. Odesel jsem na reverz. .. a ano, sel jsem pit/chlastat.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 04/07/2019 15:56 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56169
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 9 měsíce  
Vidím, že jsem přestala ještě za včas, když čtu, jaký až rozsah můžou absťáky mít Ještě mě čeká přestat kouřit, zatím kouřím, vydržím pár dní, jenže pak cítím tlak v hlavě, jako by mi měli vypadnout oči z důlku, dokud si nezapálím. To bude mé druhé vítězství. A jak dlouho trvalo než jste do toho spadli?
Uznikdy
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56170
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 8 měsíce  
Sochař:na televizi nekoukam taky vůbec, proste dřív to byla jen výplň toho chudyho zivota. Dneska televizi pustím jen když se chci podívat na nejakej peknej film jinak ne.
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56171
Re: Společně den po dni :) Před 4 rok, 8 měsíce  
Přesně. Je víc času a hlavně soustředění na filmy a knížky. Je i pár filmů, který jsem viděl střízlivej vlastně poprvý - předtím to byla jen kaličská kulisa.

Dám sem zkr. odkaz na hnutí Straight edge - málokdo totiž víte, že nepít je těžkej PUNK!

Straight edge
(zkráceně sXe) je název životního stylu, subkultury a sociálního hnutí spojeného s hardcore punkem. Byl inspirován punkovou hudební skupinou Minor Threat v jejich stejnojmenné písni. Přívrženci straight edge odmítají jakékoliv drogy, ať už legální nebo ilegální (tzn. alkohol, cigarety a největší radikálové i kávu a čaj). Někdy se označují slovy „drug free“. Poznávacím znamením pro ně bývá písmeno X, často namalované na zápěstí rukou. Původ písmene se spojuje právě s místem vzniku hardcore hudby. V Americe je zakázáno podávat alkoholické nápoje mladším 21 let, takže takovým lidem je u vstupu do baru namalováno písmeno X na ruku. Straight edge si takové značení dělají dobrovolně.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...120121122123124125126...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter