Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...74757677787980...190
Dolů
Téma: Společně den po dni :)
*****
#53756
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
Děkuji Richardovi za příspěvek, jelikož tohle je věc o které vím a která se mi často honí hlavou. Sebeobelhani.
Zuza
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53758
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
Díky pane Richarde,léky se snažím eliminovat na nejmíň možné dávky.
A ty negativní lidi nebo informace,už se pomalu učím říkat NE. A snažím se víc zaměřit na sebe,na zvládnutí svých pocitů. Snažím se nepripoustet tak moc do hlavy.A jde to těžko,celý život jsem dělala jak kdo pískal,a teď vím, že to byla chyba.Nebyl žádné vděk spíš opovržení. Tak snad se mi to podari,být sebevědomá a vážit si sebe a mít se ráda.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53763
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
Maris napsal:
Díky pane Richarde,léky se snažím eliminovat na nejmíň možné dávky.
A ty negativní lidi nebo informace,už se pomalu učím říkat NE. A snažím se víc zaměřit na sebe,na zvládnutí svých pocitů. Snažím se nepripoustet tak moc do hlavy.A jde to těžko,celý život jsem dělala jak kdo pískal,a teď vím, že to byla chyba.Nebyl žádné vděk spíš opovržení. Tak snad se mi to podari,být sebevědomá a vážit si sebe a mít se ráda.


Maris: výborně! A hlavně hrajte tu hru se slovy. Píšete "snažím se ....atp. Prostě se nesnažte snažit a rovnou to udělejte. Vděk také nečekejte ale to už asi víte sama .
Sebevědomí je důležité. Obnovte/probuďte ho v sobě ihned. Neodkládejte nic do budoucna, protože Váš mozek neví, co bude v budoucnu a tím vše jen oddálíte. Buďte sebevědomá hned. Tím si začnete opětovně i sebe samé vážit. Znáte snad někoho jiného, koho můžete kdykoliv láskyplně obejmout a říct - mám tě ráda? Není nikdo takový krom Vás. Je to jednoduché.. Odhoďte mantry naučeného chování v této přihlouplé společnosti, začněte si sebe sama vážit a to vše hned teď a uvidíte, jak se Vám uleví..
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53764
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
To jsou reci, jak z nejake reklamy na instantni stesti - ta dikce
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53765
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
MichalB napsal:
To jsou reci, jak z nejake reklamy na instantni stesti - ta dikce

Naštěstí je na světě ještě spoustu blbců....
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53766
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
Ano pane Richarde ,zatím se snažím, protože mi to zatím jinak nejde.A snaha se taky cení.Ano včera jsem dala přednost udělat něco pro sebe místo pro někoho jiného.Uz jsem to potřebovala.A opět mě tizilo svědomí ,že čekali mou pomoc.Ale už jsem nemohla,zhroutila bych se.A tak jsem dala přednost sobě.Naučit se to všechno je dlouha cesta.Ano naučím se sama sebe objimat a pohlížet na sebe jako na tu nejpotrebnejsi bytost.Diky.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53767
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
Na svete je vseho dost, Richarde
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53768
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
MichalB napsal:
Na svete je vseho dost, Richarde

Víte dobře jak jsem to myslel. Vaše reakce je argumentačně naprosto mimo, akorát jí vědomě a účelově shazujete moje slova. Doporučit viditelně úspěšně bojující Maris nezapomínat na lásku vůči sobě samé Vám připadá jako reklama na instantní štěstí? Víte Vy vůbec, co to štěstí je? Maris je šťastná, že úspěšně bojuje sama se sebou, protože si uvědomila, že páchá mnoho zásadních chyb ve svém jedinečném živote a zde na fóru alkoholiků o tom chce vést debatu a Vy jí tady takhle srážíte? Proč tu tedy vlastně jste? Víte vůbec co je alkoholismus a kdo je alkoholik?
Buďte tak hodný a příště raději mlčte. Nejste na Facebooku, kde je prakticky jedno co tam kde kdo vyzvrací za blud. Tady je diskusní fórum pro konkrétní lidi s konkrétním životním průšvihem, který třebas i chtějí řešit. Mnozí se tu jen zastaví a když zjistí, že změnu musí udělat jen oni sami většinou to vzdají, protože alkoholik je sebeobelhávající a věčně se vymlouvající bytost, která ráda tvrdí, že jí alkohol všechno vzal a že jí alkohol zničil nebo ničí život. Tady těm ukňourancům je potřeba vysvětlovat, že jim ten alkohol do krku lila jejich ruka, že alkohol sám nemá žádnou možnost se vlít sám do jeho huby.. Alkohol je totiž podle mne tou nejbrutálnější drogou pro jeho všudypřítomnou dostupnost a lacinost. Tuto pravdu jsem si například uvědomil já po více jak 20 letém chlastání a tak jsem se hned od začátku abstinence "týral" a chodil na nákupy do všemožných marketů a prodejen a úmyslně chodil mezi regály s alkoholem a pozoroval jsem, co to se mnou dělá. Protože jsem byl pevně rozhodnutý neuhnout z cesty mi tyto lekce pomáhaly alkoholem ještě více pohrdat a o to více jsme pohrdal sebou samým, když se má mysl hlavně ze začátku začala měnit zpět na sebeobelhávajícího se zbabělce. Ve výsledku dnes mohu říci, že to byla mega úspěšná metoda. Atp...
Pokud máte nějaké rady nebo vlastní zkušenosti, určitě neváhejte a sem s nimi. Pokud ne a chcete tu jen trapně vykřikovat, raději opravdu mlčte a nesrážejte místní komunitě chuť ke změně.
Dík.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53769
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
Maris napsal:
Ano pane Richarde ,zatím se snažím, protože mi to zatím jinak nejde.A snaha se taky cení.Ano včera jsem dala přednost udělat něco pro sebe místo pro někoho jiného.Uz jsem to potřebovala.A opět mě tizilo svědomí ,že čekali mou pomoc.Ale už jsem nemohla,zhroutila bych se.A tak jsem dala přednost sobě.Naučit se to všechno je dlouha cesta.Ano naučím se sama sebe objimat a pohlížet na sebe jako na tu nejpotrebnejsi bytost.Diky.

Drahá Maris Vaše snaha se cení nejvíce. Znám to. Nejdřív se člověk snaží snažit, pak se člověk už snaží a potom se snažit nepotřebuje a již rovnou koná. Vy jste v krásné polovině, ne li za ní. Velmi, opravdu velmi dobré. Brzy se vše "naučíte" resp znovuobnovíte to, co Vám bylo dáno při početí. Neberte na zřetel žvásty místních dobrovolných idiotů (a že jich tu je), dívejte se na sebe jako na jedinečnou lidskou bytost, dívejte se v zrcadle do vlastních očí, nechte proběhnout myšlenkový film Vašeho života, klidně si poplačte, ale jděte dál a dál od minulosti, protože tu změnit nemůžete. Změnit můžete jen přítomnost a je jen a jen na Vás jak to uděláte. jak dlouho Vám potrvá vše pochopit a vše si ujasnit. K prozření krásně pomáhá lidská představivost. Rád takto komunikuji se svými dětmi od kterých se denně učím jak být lepší a moudřejší a čistší. Představte si, že Váš život je míček. Když jím budete o zeď házet jemně, něžně a klidně, bude se Vám odrážet stejně tak a Vy si budete moc hrát jak dlouho budete chtít bez jakýchkoliv problémů. Když míčkem začnete vší silou házet o zeď, velmi rychle se Vám vrátí zpět a praští Vás. Jak jednoduché.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#53770
Re: Společně den po dni :) Před 5 rok, 1 měsíc  
Vážený pane Richarde,děkuji za moudrá slova,.Nemyslím, že jsem v polovině jsem spíš na začátku.Minulost se snažím vytěsnit,nemyslet na ni příliš. Ale vrací se v různých podobách. Pracuji na sobě a dělám vše proto,abych už se nemotala v kruhu.Prosím nenechte se odradit a nezmizněte z tohoto fóra,jako už se stalo dříve.Jste tu přínosem i pro ty ,kteri se neodvažují sem psát.
Pokud můžete a chcete napiste mi na email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Pro mě je každá dobře míněná ráda poučná. Díky.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...74757677787980...190
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter