Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1516171819202122
Dolů
Téma: Nový začátek tím správným směrem
*
#54956
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj lidičky,tak jsem vydržela 2 dny a treti jsem mela pocit,jakjsemv pohode,ze si dam k burtu na ohni pivo a půjdu spat.No nebylo jedno,ale žádnej mega průšvih.Jen zas moralni kocovina.Zkusím zas a znova,dokud nepřijdu na to,jak to ustát.Pomáhá mi zde cist veci,jako smířit se s tim,ze alkohol je silnejsi a nebojovat.Tak dnes zas zkusím byt střízlivá,a pak se uvidí.Den za dnem.Vsichni kdo se drzite,mate muj obdiv.Neni tak snadne jen se nenapit.Mam to uz tak zafixovane,ze si vecer dam,ze nevím jak návyk prelstit.Kdyz se nenapiju,je to pro me tak nezvykle,ze nanic jineho nemyslim.Tak snad se to zmeni.Cele dny přemýšlím o tom,kdy a jak to zacalo,co delat jinak a snad ta správná cesta se najde.Nepřestanu hledat.Přeju krasny den!
Renata
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54960
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Tak si vyzkousela, ze je to bud piju a nebo nepiju
Co zkusit ty myslenky na alkohol, az projdou, jen pozorovat - odkud se berou, co znamenaji. Ony prijdou a odejdou. Pozitivni je, ze to bude jen lepsi. Casem uz to clovel prestane resit, az na par vyjimek, ne kritickych.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55014
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Renata napsal:
Mam to uz tak zafixovane,ze si vecer dam,ze nevím jak návyk prelstit.Kdyz se nenapiju,je to pro me tak nezvykle,ze nanic jineho nemyslim.

To velmi dobre znam. Tady je nejlepsi reseni substitucni cinnost - proste mit uz dopredu naplanovane cinnosti ktere budes ten ktery den delat. Jakmile clovek sedi a kouka a mysli na to jak se nesmi napit... tak si za chvili uvedomi ze ani nevi jak se to stalo ale ze ma v sobe zase svoji davku .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55047
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Tak dnes dalsi střízlivý den.Krok za krokem.Snažím se porad neco delat a moc nad tim nepřemýšlet.Tak zitra den treti.Dobrou noc vsem.
Renata
Senior Boarder
Příspěvky: 49
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55052
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj Renďo,
jak jsem si pročítala ty starý příspěvky, tak jsem Tě tam našla. A pak jsi se na chlvíli odmlčela. Jsem ráda, že jsi zpátky.
Já to mám dva dny a pak porušení a teď 4. Večer uléhá s radostí, že jsem to dokázala a ráno si říkam " to zase bude dlouhej den".
Ale jak jsem už psala "můžeš si za to sama, tak nefňukej a bojuj!"
Pěkný den
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55057
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahojte, som tady dlhsie nepisal,
priatelia, i mne dochadza, ze ak sa chcem zachranit, musim sa vedet vzdat svojho ex-zivota, celej tej klamlivej zabavy, ze som zil dlhocizne roky v iluzii, a vidim ako som cim dalej neslobodnejsi, ako mi to ublizuje, a vsetko berie.
Ak porovnam seba s ludmi, co su slobodni, tak to je iny svet.
Zmierujem sa s tym, ze ta zabava je fakt zla, alkohol je droga a nici ma, ja chcem byt slobodny a vzdavam sa zubami nechtami.
Mam craving a nechcem podlahnut.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55058
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj Stefi,
já jsem si taky dnes naplno uvědomila, že alkohol je DROGA. Snadno dostupná všem. Jed do těla. Všude se o tom mluví, ale ten pravý význam je schovanej mnohem hlouběji. Kdyby se v sámošce kupoval kokain, nebo jiná droga, taky si ho nekoupím, protože vím, co to s člověkem udělá. Chlast taky s člověkem udělá, ale je všude. Je tolerovaný a přitom je to takový jed. Je společensky přijatelný. Ďáblovo dílo. Drž se, taky mám chuť, dnes je mi po 5 dnech konečně dobře a je to znát.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55059
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
stef napsal:
Ahojte, som tu dlhšie nepísal, priatelia, i mne dochádza, že: "ak sa chcem zachrániť, musím sa..."

..."Mám craving a nechcem (mu) podľahnúť"...,

Stef,
poradím Ti ako v pesničke:

..."radu Ti dám: *PORAĎ SI SÁM!!!*"

"Keď Ťa už atakuje craving, tak mu jednoducho iba predíď alebo sa mu radšej vyhni mohutným oblúkom!"

("Žiadne TSM, transplantácie čohokoľvek, ale kreatívna *implantácia princípov triezvenia* do vedomej mysle a ich trpezlivé a postupné osvojovanie si v praxi.")


(Rozpitvaj sa v osobnej inventúre: opicu pošli do pralesa - a z toho, čo Ti ostane skús zložiť *seba -> triezvejúceho alkoholika*.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55060
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Ha tak to já bych si špetku dobrého kokeše v obchodě klidně koupil ... no spíš poslední dny uvažuju, jak člověk se snaží nepít, nekouřit, zdravě jíst-bude přece déle žít? Ale ona to není pravda viz. Poslední dny Jozef Šural nebo málem Iker Casillas.... sportovec celý život...
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55062
Re: Nový začátek tím správným směrem Před 4 rok, 11 měsíce  
Nejde o to dele, ale jak.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1516171819202122
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter