Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...17
Dolů
Téma: Selhala jsem
**
#55968
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
S tým "ve střehu" to zas netreba preháňať. Nedá sa žiť v neustálom strehu, kedy to príde. Vlastne by to už ani nebol život. Ten stres z toho potom môže opäť viesť k recidíve. Ja som mal jeden čas také niekoľko mesačne obdobia nepitia. A vždy keď sa už blížil cca polrok nepitia, začal som byť nervóznejší. Akoby som už čakal ten deň D. A svojim spôsobom som tu recidívu privolal. Takže teraz už recidívu neriešim. Len si žijem bez alkoholu, 24 hodín. Ale musím zaklopať, nemal som nejakú extrémne krízovú situáciu zatiaľ. Vtedy aj to vedomie, že nesmieš ani jeden, môže ísť bokom. Na takéto krízovky je dobré mať nejaké kontakty v mobile.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55969
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Macku, ze se napije z nudy a stereotypu .. tomu se mi moc nechce verit. Nebo jsem to jen spatne pochopil.

Byt ve strehu = znat sam sebe, rozumet sam sobe svym pocitum, emocim. Napr. se naucim, ze kazde rano si dam sprchu, at se deje cokoli, vzdy si dam sprchu. A po case zjistim, ze jsem sprchu vynechal a nebo vynechavam. Tak se zacnu ptat sam sebe, co je jinak a proc. Protoze prave tyhle "zmeny" vedou k znovu napiti. Ze zacnu zase sklouzavat do vyjetych koleji. Nevim, jak to lepe napsat, popsat.
Neni to byt ve strehu, jak psal Krtek, musim se hlidat. Spis cit proto, zjistit, ze se se mnou deje neco jinak.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55970
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
MichaleB, myslim, ze piti z nudy a se stereotipu, je vec co existuje. Je to muj pripad.
A kdyz bych se jednou a pak vicekrat rano neostrchovala studenou vodou, tak proto, ze se mi nechtelo. Vse nemusi mit jasnou pricinu
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55971
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Eriko, furt mi to prijde jako pitomost. Pijeme pro ten ucinek a tim je vyplavovani dopaminu. Pijes snad z nudy a stereotypu stavu/vodu do te miry, ze si na ni vytvoris zavislost?
Co se tyce prikladu se sprchou.
Pokud si reknu, ze chci neco zmenit, dari se mi to a po nejaka dobe vynecham jednou, pak zas jindy, pak op treti atd., tak je neco spatne, protoze se mi nedari dodrzet slib, co jsem si dal.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55972
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Piti z nudy je pro ten efekt opilosti. Napises se, opijes a den ti rychleji utece.
Takhle jsem to myslela
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56074
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Ozývám se po nějaké době. Zase jsem to pokazila byt jen 2pivama,ale asi to snáším hůř neboť to je hned poznat. Doma bylo peklo a hádky o mém pití
Nakonec se dozvím že ani netušil že jsem abstinovala půl roku. Prej si to myslím jen já.
Vím že v první řadě by jsme měli abstinovat kvůli sobě, ale když ani nejbližší ti nevěří.
Chápu že se nemohu divit tolikrát jsem zklamala. Asi jsem si řekla že 2 piva mě nevyčte. A to jsem je popíjeli při přípravě oběda aby vše stihla líp to šlo.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56075
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Za rady od vás jsem byla hodně vděčná, neboť s příchodem na fórum jsem začala abstinovat. Moc mě pomáhalo tu číst vaše úspěchy.
Doma jsem dostala otázku proč pije alkoholik?
Asi jsem si dříve myslela že pokud jsem ve všech směrech výkonná a dokážu se ještě při tom všem starat o ležící maminku, nikdo mě nebude nadávat když se napiji.
CHYBA.... můžete být sebevětší super dříč alkohol vše zničí.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56076
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Duvera, to je kapitola...Ja uz abstinuju skoro rok. Minuly tyden abstak jak prase i jsem zvracel,pritelkyni se vsechno vratilo a proste mi neverila ze jsem si nic nevzal.Jo jsem alkoholik,praskar a hulic. Co tak posloucham vsude okolo na skupinach tak proste chlapy nemaj duveru zpet od manzelek treba ani po dvou letech.
Ja abstinuju jen kvuli sobe,kvuli nikomu jinymu to nema smysl! a tim ze abstinuju vse postupne prichazi samo-rodina, pritelkyne, dcera. Oni to vidi a vedi proc abstinuju. Vubec po nich duveru nevyzaduju proste si myslim ze na to nemam pravo a nemuzu to chtit! Jinak samo zacni znovu abstinovat, zkus si na tom relapsu najit neco uzitecnyho do dalsi abstinence
L...x
Senior Boarder
Příspěvky: 58
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56077
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Ty jo! Abstak po roce. Ty me desis.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56078
Re: Selhala jsem Před 4 rok, 10 měsíce  
Macku, uplne te chapu. V tomhle vedru je na pivo chut. Ale po dvou pivech ji uz mam. Tak si nemyslim, ze spatne snasis uz dve piva. To je asi znat na kazdym. Zalezi jestli se ti rozjedou do mile a nebo rejpave nalady.
Ja si taky pri vareni driv davala. Lip to jde o ruky. A kdyz ma byt nejaka navsteva, tak zmizi trema.
Ted se drzim zuby nehty. A desim se toho, az se jednoz pustim
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...17
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter