Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Nikdo to neví !?? Rada ??
#61200
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Ak nevieš hľadať, tak čítaj tu:
cs.m.wikipedia.org/wiki/Ethanol
...aj tu:
dennikn.sk/470362/chemik-cukor-voda-kvasnice-tri-suroviny-ktorych-vyrobite-akykolvek-alkohol/
...a používaj tabuľku:
i.iinfo.cz/images/466/test-rizikovosti-piti-who-1.png
...pretože:
"KTO hľadá (zvyčajne/obyčajne) = (aj) NÁJDE!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61201
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
nn, Marti, mám náročnou práci, nuda určitě ne, to spíš naopak.. stres.. a závislost
Lucie
Senior Boarder
Příspěvky: 74
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61202
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Tipl bych si taky, že to bude nuda. U mně to byla nuda a samota. Začal jsem pít úplně sám, zřejmě jsem tak řešil životní psychickou společenckou krizi, takzvanou existenciální krizi, kdy jsem byl dospělý a nevěděl jsem co s tím. Tak jsem začal pravdidelně chodit každý večer do hospody jakoby to byl nějaký kinoteátr nebo klub her. Hodně lidí to takhle podle mně udělalo a stalo se alkoholiky rozhodně když ne první nebo druhý den návštěvy, ale časem se závislost vytvořila.Přitom mne nikdy nepřitahovalo chodit do hospody, vždy jsem měl úplně jiný denní program. Nuda a problémy ve vztazích. Repektive nuda otrava protože problémy ve vztazích a žádné vztahy. U mně je alkoholismus jednoznačně kompenzační na vztahovou prázdnotu. Už jsem s tím skončil podotýtkám,ale protože jsem musel skončit. Byl jsem znechucen a jsem znechucen ze svého života a ještě více znechucen jak to hloupě řeším pitím. Momentálně nepiju nic a jsem pouze znechucen ze svého života a to silně, dostavují se u mne návaly vzteku a frustrace z minulosti a snažím se s tím něco udělat, ale už to moc nejde.Takže se učím, nepouštět si vědomí do minulosti. Říkám si, že mé vědomí je jako most, který vede k vnitřnímu hradu, kterým je moje nevědomí (co nechci vědět) a ten most je padací a existují dobré důvody, aby všechny ty padací mosty, tedy ty přepážky zůstali nepropustné a nezabýval sem se vším, čím v minulosti jsem si zpackal život případně a lidmi a situacemi co by mne štvali z nevědomí.Nechápu proto šarlatány , co se snaží "léčit" vysvětlováním lidem chyb, kterých se dopustili ve svém životě. To naprosto nepotřebuju. Třeba začít správně a v tom pokračovat, a nepotřebuju nikoho aby se mi ryl a šťoural v minulosti.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 13/03/2021 16:02 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61203
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Taky jsem začal kdysi pít tím způsobem, že jsem začal sám chodit do hospody. Přepíjel jsem deprese, se kterými jsem se potýkal. Teď piju v podstatě hlavně z nudy (a ze zvyku, resp. návyku).
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61204
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Jenomze proč to děláš, na to musíš přijít sama. Tady ti to druzí neřeknou. Pokud chceš na to přijít, zajdi za psychologem. Ale bez tvé spolupráce to nepujde.
Spousta lidi, kteri jsou tzv. " za vodou" jako ty, se ale stydi, protoze by to poškodilo jejich image. A znova jsem tady u toho, ze moc dáváme na mínění druhých a ne na své. A bohužel u alkoholiku to platí víc.
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61205
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Lucie napsal:
Proč to dělám kurwa ??

Protoze jsi si uspesne vypestovala zavislost a ona si s Tebou ted dela co chce. Takze ted Te ceka prvni krok - priznat si a uvedomit si ze jsi zavisla a nemocna a budes s tim muset zacit neco delat. Pak muzes pokracovat tim ze si TADY stahnes a prectes skvelou knihu Mudr. Nespora "Zustat strizlivy". V ni najdes vicemene vsechno dulezite co by jsi do zacatku mela vedet. No a pak... pak uz to bude jenom na Tobe. Budes muset sebrat vsechnu svoji silu a vuli a odhodlani a postavit to proti monstru ktere jsi svoji hlouposti a slabosti stvorila.

BTW: Sama musis prijit na to co jsou Tve spoustece a proc pijes - proto aby jsi dokazala zvladat sve cravingy a spoustecum se vyhybat (zaklad je napr. cista domacnost). Muze Ti s tim pomoct odbornik, muzes na to prijit sama. Ja si zkusim jen tipnout - narocna prace, rodina, stres, starosti, povinnosti, odpovednost, mozna ubijejici stereotypy no a chladiva cerna alkoholova prazdnota plna klidu a pohody pak vypada prilis lakave?
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61207
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
No rumik s colou na pohodu ne? Nebo padne cela lahev 0,7l? A jaky si dopravame? Republica s colou pit škoda...co tak Morgan?Nebo Bozkov? Hm? Tak se pochlub, kolik toho zvyknes vypit?
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61208
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Časem člověk vyzrává a moudří jako Šalamoun. Nevím jestli vy máte zapotřebí svou zkušenost vykoupit závislostí, když evidentně vidíte, že jste na začátku závislosti svým pravidelným náběhem na pití koly s rumem.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61209
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
A co partnerský vztah? Pokud je problém v partnerství, člověk si to dlouho nechce přiznat.
Petr Hrdlička
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61210
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Jako abstinující alkoholik nemohu dávat žádné jiné rady než dodržovat suchý dům a přísnou abstinenci. Každé množství je z hlediska rizika rozvinutí se alkoholismu rizikové.Výhodu to má, že mohu udělovat byť knížecí rady od stolu, ačkoliv nevím kolikrát se vám přihodilo, že jste si doma namíchala kolu s rumem. A co můžu říci, že alkohol není žádná tělu potřebná látka a že mnoho lidí prožilo svůj život naprosto zdravě bez kapky alkoholu. Výborný test zda jste závislá nebo nejste je dodržet přísnou třeba tří měsíční abstinenci. Jak se říká, důvěřuj, ale prověřuj a nejlepší test je, skutečně se sám otestovat na vlastní kůži. A samozřejmě okamžikem dneška začít ten tříměsíční test abstinence. Když vám to nebude dělat problémy, patrně ještě neste alkoholik. To neznamená, že vám doporučuji nebát se pít alkohol. Naopak, po tom testu vám nedoporučuju vůbec s alkoholem začínat a nekonzumovat ho ani "při výjmečných příležitostech" což pití doma v žádném případě není. Pití doma je riziková záležitost.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 16/03/2021 15:31 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter