Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Nikdo to neví !?? Rada ??
#61211
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61212
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Tak ty tři měsíce abstinence jako zkouška jsou přehnané. Tři měsíce bez alkoholu žádný normální člověk nevydrží. Pokud vím, doporučuje se vydržet jeden měsíc.
Není pravda, že alkohol nemá příznivé účinky na zdraví. Dvě sklenky denně prospívají kardiovaskulárnímu systému.
S tou přísnou abstinencí bych to netvrdil tak kategoricky, dnes se prosazuje přístup Harm Reduction. V podstatě každý se může naučit pít kontrolovaně.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61213
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Pěknou sračku jsi napsal.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61214
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Teda Davide, ty ale placas!
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61215
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Přečtěte si něco o "Harm reduction" a pak tady něco pište! Jste sto let za opicema.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61216
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
A kam jsi se posunul?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61217
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Snížil jsem poslední měsíc konzumaci o 50 procent. To lze považovat za úspěch.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61218
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Ahoj lidi, chci se k vám přidat a podělit se se svým příběhem. Mám taky problém s alkoholem, a asi dost vážný, údajně jsem mezi 3.a 4.stadiem alkoholismu. Je mi 31, piju asi od dvaceti.Někdy víc, někdy míň. Už delší dobu se pokouším o tzv. kontrolované pití. Asi se o kontrolovaném pití ale hovořit nedá, protože delší abstinence nejsem schopen. Snažím se aspoň nepít denně, vydržím bez alkoholu jeden den, max. dva, ale to už je problém. Trochu jsem snížil dávky, už nepiju do němoty, většinou stačí tak litr vína za večer. Piju většinou až večer. Co se týče absťáků, tak nemám žádné třesy, pocení atd., ale mám časté bažení a pokud nemám alkohol, tak nemůžu spát. Zrovna dnes jsem ještě neusnul, včera jsem nepil, a tak teď asi poletím do baru, abych vůbec usnul.
U mě je navíc problém ten, že se léčím na psychiatrii, prodělal jsem před pár lety ataku schizofrenie a beru dost léků.Teď jsem celkem stabilizovaný co se týče psychiky. Mám částečný invalidní důchod, loni jsem dodělal dálkově VŠ a teď dělám doktorát. Žiju u rodičů a tak nemám existenční potíže. Práci nemám, ale teď jsem objevil zajímavý inzerát na částečný úvazek a budu to zkoušet. Mám ovšem obavu, jak bych práci zvládal s pitím. O léčení uvažuji jen občas, do ústavu dobrovolně nepůjdu, jedině ambulantně. Ale zatím jsem se nesmířil s představou, že bych si už nikdy nesměl dát svoje oblíbené pivko, vínko, svařáček...Co dělat?
David

Dejve, to je Tvoje pro připomenutí. 10 let, za 10 let jsi tam, kde jsi začal. Možná by jsi se nad tím měl zamyslet.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61219
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
David napsal:
Přečtěte si něco o "Harm reduction" a pak tady něco pište! Jste sto let za opicema.

Rozhodne bych HR nezatracoval ale realita je takova ze HR funguje dlouhodobe u maleho procenta alkoholiku a z kratkodobeho hlediska je jeji prinos velice diskutabilni.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61220
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok, 1 měsíc  
Michal napsal:
Ale zatím jsem se nesmířil s představou, že bych si už nikdy nesměl dát svoje oblíbené pivko, vínko, svařáček...Co dělat?

Tohle "smireni" a prijmuti faktu ze uz se nikdy nesmim napit povazuju za uplne nejtezsi v dlouhodobem abstinovani. Ta "vyhlidka na vecnost" se zda byt nemozna, uplne nerealna a drti psychiku tak ze pak clovek snadno selze.

V mem pripade byla predstava "uz se nikdy nenapiju" absolutne nesplnitelna a nepredstavitelna. Takze jsem se zacal "oblbovat" . Nepiju protoze nemuzu pit! Mam praci a povinnosti a ukoly. Je spousta veci co chci jeste zazit, mist co chci videt a lidi co chci poznat - neni prostor na chlast. Ale jednou, jednoho dne az me tohle prestane bavit tak nalozim auto chlastem, vodky, whisky, gin... vsechno co jsem tak miloval... a odjedu s tim na me oblibene misto do hor. A tam se zavru a budu se divat z kopcu do nizin a budu pit a pit a pit dokud svet nezcerna a neprijde konec. Jednoho dne... ale dnes to neni! Sly tydny, mesice, roky... a ja najednou po par letech abstinovani zjistil ze cas tu hroznou a nerealnou vidinu "uz nikdy" narusil a erodoval tak ze ta predstava je najednou bez problemu akceptovatelna a je mi to vlastne cele uplne jedno .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter