Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Nikdo to neví !?? Rada ??
#61221
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
David napsal:
Přečtěte si něco o "Harm reduction" a pak tady něco pište! Jste sto let za opicema.
.Dávid,

...podľa vyššie uvedeného si Ty, zrejme, o 100 rokov pred "nami", si priamo v centre HR a si "opičiak" ?!?


...koľko ľudí pije v ČR tzv. "pre zdravie"?

...z toho vyplýva, že: "ostatní pijú pre účinok = stať sa opicou?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61222
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
Každý ať si svou závislost kočíruje jak chce. Já tedy držím tři měsíce abstinenci zcela sobecky a zlovolně proto, že po jejich dokončení budu držet další tři měsíce do šesti suchých měsíců a pak si budu konečně více věřit, že ten rok zvládnu. A to vše pro to, že další a další roky abstinence už počítám budou snažší a snažší a méně rizikové, že zklamu. Nechci to ale někomu znechucovat, hrabal jsem se k rozhodnutí nepít deset let.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61223
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
Spouštěčům je dle psychologa třeba se vyhnout než se nechat vystavovat a snažit se odolávat.

Harm reduction je úplně něco jiného než abstinence. To nemá smysl ani srovnávat. FAKTICKY to je pokračování v pití.

A z hlediska abstinence je pokračování v pití selhání.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 17/03/2021 00:59 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61224
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
Drazí, tak já taky přispěju do diskuze. Předem musím bohužel přiznat, že slova chvály (tuším od Genna) byla předčasná. Bohužel jsem 100 nedala. Jeden den už byla ta nervozita tak hrozná, že jsem si jeden den nalila... Jednorázový úlet, ale mrzí mě to moc.
No, co k tomu říct.
Už od doby totálního lockdownu jsem věděla, že tohle pro mě bude nejtěžší období. Izolace, práce z domu, to byl pro mě strašák v hlavě. Místo půl dne běhání po škole a interakce s množstvím lidí sedím doma na zadku a povídám si s počítačem... Měla jsem si pro ty léky k psychiatrovi jít dřív, ale odkládala jsem to. Moje blbost.
Teď už opět 5 den abstinuju, už jsem jakž takž zaléčená, takže ta divná nervozita z divné doby už je snesitelná, už nemám to nutkání řešit to alkoholem na uvolnění.
Ale jasně, to víte že ano, bažení v tom bylo, jak jinak.
Takže sice jsem vymazala počitadlo, ale i to poučení snad může být k něčemu dobré, i když jsem na sebe stále neskutečně naštvaná. Vcelku až tak nevnímám to, kolik dnů abstinence jsem měla předtím a kolik nyní, nějak mi to přestává připadat stěžejní. Stěžejní je pocit, že opravdu pít nechci a že i když kiksnu, že (snad) mám vůli se k nepití vrátit. V abstinenci se žije dobře, to je ta důležitá zkušenost.
Jinak jen podotýkám směrem k Davidovi a jeho úvahám o jakémsi kontrolovaném pití.
V mém případě by to myslím možné nebylo a ani bych to takto nechtěla. Pokud kouřím denně 20 cigaret nebo 5, pořád jsem kuřák a pořád mám našlápnuto k vyššímu počtu. Stačí nějaká krize a kuřák sahá po cigaretě víc... Pokud piju půl litru vodky nebo jednoho panáka, pořád mám našlápnuto. Stačí malá krize a sáhnu po větším množství...
Závislost je potřeba stopnout, nerozvíjet, nedávat prostor, neobnovovat chutě... Utlumit.

A ještě jste tu někdo psali větu o " že pokud se mu to nepodaří v Covidu, tak kdy už"...
Nevím, jak pro vás, mně jsou otevřené hospody ukradené, nikdy jsem nepila v hospodách. Pro mě je nejtěžší právě nyní toto období karantény...
A jinak všem hezký den:-)
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61225
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
Ještě jsem chtěla dodat toto, kdyby to náhodou někdo cítil stejně.
Já jsem poměrně aktivní a hodně společenský člověk. Každé ráno se budím naspeedovaná potřebou aktivity, jak fyzické tak psychické, kterou realizuju v práci.
Nyní jsem tuto možnost neměla.
Proto jsem si zašla k psychiatrovi pro radu, dostala jsem slabá antidepresiva. Deprese sice jako takové nemám, ale i po týdnu užívání léků se mi výrazně zklidnily neklidné ruce a překotné myšlenky. Chaos začínám dostávat pod kontrolu. Je to jednoznačně úleva a velká pomoc při abstinování. Já se dlouho myšlence na návštěvu psychiatra bránila, to víte, že není příjemné přiznat, že sami sebe nemáte pod kontrolou. Ale jednoznačně jsem udělala dobře, ty léky mě nijak neničí a než se celý den trápit nervozitou, je to lepší takto.
Tím spíše, že si člověk ani nedokáže udělat nějaký plán, jak karanténu vydržet, když neví, jak dlouho ještě bude trvat. Březen je home office pro školy jasný, duben na 99%, mluví se cosi o tom, že možná až do června. Jsem zaregistrovaná na očkování pedagogů, 14 dní registrace a termín v nedohlednu...
Z duše lituju všechny rodiče, kteří se s dětmi trápí už rok doma na výuce on-line. Já se poctivě snažím s dětmi udělat vše a rodiče moc nezatěžovat, ale těžké to pro vás, rodiče malých dětí tedy musí být, to je mi jasné. Zvládnout svoji práci, zaměstnat a dohlédnout na už tak dost apatické a zlenivělé děti... No bude to ještě náročné pro rodiče i pro učitele.
Tak se držte!
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61226
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
Kontrolovane piti dokonce propaguje i jeden adiktolog z Adicare. Je to myslenka pokrokova, no na staromodni Cechy asi az moc rebelantska. Nehodi se ale pro tezke alkoholiky a vyzaduje asi obrovsku sebadisciplinu, kterou malokdo ma.. a alkoholik uz vonkoncom ne. Takze takove ptast a uhod.
Martina
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61227
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
Také jsem to četla.
Pro mě je jednodušší nepít vůbec, než pít trochu.
Nedovedu si představit narkomana, který si dá drogu jen občas a nebude chtít víc. Mluví se tam třeba o metadonu, ale i když je určitě metadon lepší než droga, furt to není cajk.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61228
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
Edno,
vím přesně jak ti je. Já se točím v kruhu. Ta samota je hrozná. A já vím, že se nemám kam vrátit. Antidepresiva, v mém dávkování, ze mne tvoří chodící nic. Bez energie, bez nápadů...nic. Snížit to bohužel nejde, protože pak přicházejí bubáci. Ve dne v noci. A jít ven nemám sílu. Je dobře, že máš slabá AD, zklidní tě. Moc na tebe myslím....doba je hrozná. A lidi taky.
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61229
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
Není adiktolog jako adiktolog! Pít jen trochu to je jako se trochu zastřelit.
Já si vždy vzpomenu na Nohavicův kopec v Roku ďábla. Někdo pochlastává roky, nic se neděje, jenže nikdo neví jak je ten kopec vysoký. a v tom to je!!!!
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61230
Re: Nikdo to neví !?? Rada ?? Před 3 rok  
A Nohavica ví o čem mluví!!!!
Tes
Moderator
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter