Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...35363738394041...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#64730
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Ahojte vsichni..jmenuju se Sarka a mam problem s pitim. Uz nejaky cas procitam fora a je to pro me moc inspirativni, takze vsem zucastnenym moc dekuju. Dnes snad bude muj ctvrty den bez alkoholu..
Vzdy jsem mela velmi kladny vztah k alkoholu, nikdy nedokazu prestat pit kdyz mam dost..proste az k odpadnuti. Piti vetsinou venku o vikendech, pak take doma s byvalym pritelem, nic extra hrozneho..flaska vina mezi nas dva..o vikendu vice. Pote co jsem potkala sveho nynejsiho partnera, ktery vubec nepije, jsem se uklidnila.. velmi brzy jsem s nim otehotnela a moje piti opet zacalo po ukonceni kojeni na MD. Vino kazdy den 2-3 sklenicky..obcas vice o vikendu, kdyz prisla navsteva. Kdyz bylo male 9m prestehovali jsme se za sestrou do ciziny. Tam prisel open utlum, asi vzhledem k cene vina bydleli jsme u me sestry...se kterou jsme si daly vinko o vikendu. Pak ale jsme se s partnerem odstehovali do vlastniho a tady to zacina. On pracuje 6dni v tydnu, 3x tydne vecer chodi do posilovny. Ja si pripadala odriznuta a sama, hodne mi chybel a stale chybi muj domov - cz...moje rodina, my pratele, muj zivot v CZ. Tak zacala byt moje nejlepsi kamaradka flaska vina. Nejdriv pul flasky denne, pak flaska denne..o vikendu klidne vic. Partner uz to samozrejme komentoval..takze schovavani flasek a pak vecer k TV jakoze jedna sklenicka, pri tom uz to byla moje pata..rano okna. No v tento moment jsem dostala svoji vysnenou praci..v laboratori.. paradoxne v destilerce. Moje piti v tuto dobu pul flasky vina denne. Cela flaska o vikendu. Pri nejake oslave klidne i detske jsem se pak ke konci zridila..ostuda a vsem pro smich. Sliby partnerovi, ze prestanu..prestala jsem tak na tyden dva a pak znova. Bohuzel vse se totalne po... minuly rok. Zjistila jsem, ze jsem zase tehotna a po dlouhe dobe jsem byla statna jako nikdy. Nicmene partner tak nadseny nebyl a dite mi vymluvil, v mnohem mel pravdu..ale stejne jsem to dite moc chtela. Jsme tu sami, platime sileny penize za hlidani pro nasi dceru, ktere uz je ted sest, tak konecne muzeme podnikat vice veci atd..sla jsem na potrat. A pak nevim, totalne mi jeblo..hodne jsem krvacela, polikala nurofen jak bonbons a nevzala si ani den volna..kdy po praci mam dalsi sichtu doma.. dvakrat jsem se napila uz v praci a pak ridila...pak jednou tak moc, ze si ani nepamatuju, jak jsem vyzvedla dceru ze skoly a odvezla ji na hlidani, vratila se zpet do prace a zrejme pokracovala dal s pitim..pomohl mi kolega, ktery me nasel..schoval me az vsichni odjedou a zavolal memu priteli, ktery pro me prijel. Ktery me teda vyhodil z domu, protoze mluvil s pani na hlidani a ta to samozrejme na me poznala. Nekde jsem i odrela auto pri te ceste. Pak me vzal zase zpatky, ma dcera je na me zavisla a on sam se o ni nedokaze postarat. Slibila jsem, ze seknu s pitim..jo sliby chyby.. nemohla jsem se vyrovnat s tim co jsem udelala. Mohla jsem zabit svy dite, sebe, nekoho jineho, prijit o praci, ridicak atd. Jak tohle muze matka udelat??? Takze jsem to resila jak, dalsim utajovanym pitim. Vozila jsem si z prace tvrdy alkohol. A zase se opila tak uz v sedm hodin vecer, ze jsem se nebyla schopna postarat o dceru a v tak hroznem stavu me videla. Pote pritel nasel vsude poschovavame placatice. Nooo..pote volal me mame a sestre. A ja se v tento moment uklidnila.. pak po par tydnech mi dovolil kupovat si jednou tydne tu malou lahev vina. Pak jsem si ji zacala kupovat sama tak 2-3x tydne.. a ted jsem zpet, jde jsem byla. Nepiju tedy v praci ani za volantem. Ale tajne doma...je to az vecer a uz to na me neni ani poznat. Nebo si to namlouvam?? Ale jsem z toho vyrizena, hrozne unavena, rano si obcas nepamatuju, co bylo vecer..a to jsem si cely ten vecer myslela, ze jsem hrozne ok. Musim s tim prestat.. premyslim, jak na to. Ja se proste v anglickem jazyce, tak nevykecam, jako v cestine. Myslim, ze navstevovat nekoho tady teda nema smysl. Co myslite, nejaka rada? A prosim, zadny vycitky ohledne toho, co jsem udelala...ja si to sama vycitam kazdy den, myslim, ze jsem potrestana vic nez dost. No to je ale dlouhy prispevek..fuj ani ho nebudu cist. Mejte se pa
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64731
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Ahoj Šárko,
tady má každej máslo na hlavě. Tak vyčitky hrozí jen od nějakýho blba.
Ono se těžko druhému radí.
Co fungovala na mě, nemusí fungovat na tebe.
Já bych úplně nějako psycho pomoc, byť i v zahraničí, neodmítala.
Asi to bude i otázka peněz, ale co nevrazíš do alkoholu, dáš na terapii.
A v žádném případě, bych si nepovolovala jednu malou lahev v týdnu.
NIC!!!
Suchá domácnost.
Vydrž další dny čistá!!
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64732
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Ahoj Eriko, dekuju za odpoved.. ano ted skoro po roce chapu, ze mam problem a ze neni mozny pit sklenicku ci dve tydne, protoze u nich nezustanu. Ja si i sla rict jednou o pomoc a co udelali? Zavolali na me socialku..hned kontrolovali me dite. Nastesti i pres vsechno je o ni maximalne postarano.. ale byli i ve skole u nas atd. Takze se toho bojim. Az na ty ulety minuly rok, jsem ji nezanedbala nikdy. Pro me ta kontrola byla jako kdyby mi odparali vsechnu peci kterou jsem ji vzdy dala. Rozhodne mi to nepomohlo.
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64733
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Sarka,
osvedcena kombinace: sucha domacnost, terapie, zmenit sve navyky.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64734
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Ahoj Michale, dekuju za zpravu. Suchou domacnost chapu, terapii jsme mi zatim vy..ale navyky nevim, jak zmenit. Kolem ctvrte pate hodiny zacnu citit vnitrni nervozitu, boli me bricho a uz jen myslim na to, az se aspon trosku doma napiju. Fyzicke abstaky moc nemam..jen spani hruza...nejde mi to a kdyz uz spim, tak mam divny sny
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64735
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Tak si myslím, že se už mezi absťák dá počítat.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64736
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Asi ano..a to nejhorsi..svatky pred nama. Ja si to proste neumim predstavit bez sklenicky v ruce. Mam s alkoholem spojeny uplne vsechno :-/
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64737
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
To je jen na začátku. Pak to vymizí.
Musíš se nějak zaměstnat.
Já furt radím psát si na papírek bojový úkoly. U mě to fungovala. Zaměstnáš se při vymýšlení a pak i při plnění.
A nebo si rozděl den na několik etap.
Do dopolední svačiny, do oběda atd atd
A řekni si do tý doby si nedám a pak si zase nedám.
Věř, že si opravdu ty začátky pamatuju.
Tak vím, že to je těžký!!
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64738
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Dekuju za radu. Zamestnana jsem az az..piti mam, aby jsem se z toho nezcvokla..ale vim, ze takhle to dal nejde. Ty ranni stavy to je hruza, schovavani flasek a neustale lhani..rano se klepu strachey, aby se me pritel neptal na nic z predeslyho vecera..zimnice plus brnive klepave ruce.. Nebo kdyz si jdeme sednout s holkama, ktere jsou napite po trech sklenkach a se mnou to absolute nic nedela..chci, aby pro me taky bylo normalni nepit. Muzu se zeptat, jak dlouho uz abstinujes? Davas to svepomoci?
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 02/12/2022 14:15 Provedl: Sarka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#64739
Re: Společně začít... Před 1 rok, 4 měsíce  
Sarka, "boli me bricho ... Fyzicke abstaky moc nemam" .. "zimnice plus brnive klepave ruce". To je prece fyzicke projevy absitencnich priznaku

Kdyz to chodi kolem 16h, treba je mozne chodit v 16h do bazenu plavat a behem plavani ta potreba muze prejit. Jsou to pokusy, omyly a opravy .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...35363738394041...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter