Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...62636465666768...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65030
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Krásné odpoledne všem!

Libuš, tušila jsem, že budeme na podobné vlně i co se filmů týče Zábavu jsem také viděla, Moudrost traumatu si přidávám na seznam a kdyby jsi narazila na nějaký další, tak ho tady určitě zmiň, prosím.
Ještě nedávno jsem bojovala s paradoxním pocitem, že jsem toho tolik načetla, poslechla nebo viděla a stejně jsem si pořád připadala s alkoholem ztracená..to se teď díky vám změnilo.
Libuško a baví Tě ta Tvoje práce ještě?

Šárko, dej nám info jaká byla první terapie, hlavně doufám, že jste si sedli a cítila ses tam bezpečně.

Kristýnko, být na sebe hodná je moc důležité téma, je dobře že jsi to zmínila. Myslím, že pro hodně žen alkoholiček...
ALe jak říká Libuš, minulost nezměníme, musíme se dívat na to, co je teď a případně dopředu. Teď už jste si řekly, že takové matky nechcete být a nemusíte
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65031
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Ahojte vsichni..
Tak mam za sebou vstupni konzultaci..pan byl moc prijemny..ALE...bohuzel se musi koupit cely balicek terapii..neco kolem 18.000kc a nebo dve splatky po 9300kc. Je to proste za celou tu terapeutickou lecbu...cca 3,5-4 mesice. Ja si to ted nemuzu dovolit. Pokud by byla moznost platit tydne, tak ok..ale takhle to nedam.
Takze trosku zklamani. Nevim, zda hledat jinde..nebo co delat.

Provadite nekdo meditaci? Zajimalo by mne, zda to ma tak zazracne ucinky, jak se vsude pise. Treba mate nekdo zkusenosti
Denisa
Senior Boarder
Příspěvky: 53
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65032
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Sarka, ad meditace: jasne, kdekoliv nekolikrat denne. V MHD, v praci. Je to jen o usmerneni mysli a vyprazdneni hlavy od myslenk/jejich zastaveni/pozorovani. Na to nemusis byt v sedu s rukama jako jogini. Jen to chce trenik, jako vsechno. Kdyz nepujde minuta, zkusit 30s a casem pridavat, prodluzovat cas.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65033
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Zkus hledat nějakého přes pojišťovnu Šárko. Já neplatím nic, je to taková terapeutova charita. Určitě bude takových víc, zkus to pořádně progooglovat.
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65034
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Právě mi došlo, že ty jsi vlastně v tom zahraničí...Takže nemám tušení jak to tam funguje :-/ myslíš, že žádný, kterého bys platila týdne tam nebude?
Tereza
Expert Boarder
Příspěvky: 116
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 31/01/2023 17:44 Provedl: Terka89.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65035
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Šárko, opravdu by finance nešly nějak vyřešit? Ono abstinovat pod takovým tlakem, jako jsi zřejmě Ty, není fakt jednoduché (cizí prostředí, práce, děti, domácnost ...).
Já jsem udělala i jogovou akademii, mohla bych to vyučovat a stejně ...
Jestli bych Ti mohla doporučit, nech zatím meditaci (Michal má pravdu, když se naučíš pracovat se svojí myslí, může být meditací celý život, ale trochu předbíháme) a zkus relaxaci. Pro začátečníky je jedna z dobrých Jacobsonova progresivní relaxace:
www.youtube.com/watch?v=493mYfovYw0

Na zklidnění pomáhá tzv. čtvercový dech:
www.uciteldechu.cz/ctvercovy-dech/

Nezapomeň v klidu, krůček po krůčku. Dnes nebudeme pít, zítra se uvidí
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65036
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Terezko,

dnes mám takový příjemný den a mám chuť na něco veselého. Viděla jsem ukázku z filmu You People (hraje tam Murphy). Takže z horkého kakaa už se kouří, v krbu praská dřevo a já jdu na netflixový večer
Doplnit hormony štěstí jinými věcmi než alkohol - to je teď můj cíl .

Moje práce už mě nebaví ani trochu. Nevím, jestli je to tím, že je psychicky hodně náročná, nebo mám sníženou psychickou odolnost častým pitím. Uvidíme, dost jsem jí omezila a budu to pozorovat

Alkohol - mám za sebou měsíc. Úzkosti jsou pryč. To se fakt raduju, takže to bylo z chlastu a ne naopak, že jsem pila, abych zahnala úzkosti. Co jsem tím léčila se mi ještě nepovedlo rozkrýt. Spaní - celou noc.

Tak holky, od zítra jedeme suchý únor, že?
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65037
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Příště dám tip na film teprve, až ho uvidím. Hrozný, musela jsem to vypnout
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65038
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Ahojte, super že se držíte! Já taky:) Dneska v noci se mi zdálo, že jsem si dala malý pivo, jen malý, strašně mi chutnalo. Ale teď ráno jsem na sebe naštvaná DDDD, ještě že to byl jen sen.

Já medituju, zachránilo mi to život. Když jsem začala svůj problém řešit, protože jsem měal silné úzkosti, v roce cca 2015, to jsem sem asi nějak přišla na alkoforum možná (pak střídavě byla nebyla). Pak jsem začala meditovat. Začala jsem pár minutami denně. Meditaci mi vydržela do dnes, je to nejlepší věc. Čtvercový dech je úžasný.

Já mohu doporučit Tara Brach, něco má zdarma a je to krátké. www.tarabrach.com/guided-meditations/

Jinak medituji také všude a pořád.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65039
Re: Společně začít... Před 1 rok, 1 měsíc  
Myslím si ale, že hodně lidí na začátku abstinence nebude schopno v klidu sedět. Já osobně bych doporučovala pohyb. Cvičení, kde se musíš soustředit co tělo dělá, chůzi, kde se soustředíš na to co vidíš, co cítíš. Lidí se závislostí jsou hodně odděleni sami od sebe. Prvně je potřeba se navrátit do svého těla a potom možná začít v klidu v sedě meditovat.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...62636465666768...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter