Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...92939495969798...134
Dolů
Téma: Společně začít...
***
#65458
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Krásný pátek všem, dnes nepijem ,

Terezko, já jsem se v sobě nikdy nepřehrabovala, až teď s abstinencí jsem se snažila najít příčiny, traumata a bůhvíco, co mě vedlo k pití. A samozřejmě máš pravdu, když úklid tak zgruntu. Teď vím, že to je špatně. Musím krůček po krůčku, ale stále cítím, že jsem na dobré cestě, ale zvolňuji. Opravdu mě začal bavit sport a přijde mi, že to je v abstinenci to nejlepší. Unavit tělo, vyplavit endorfíny.

Kam se nám zatoulala Kristínka a kluci Erik s Robertem? Ozvěte se i kdyby se to náhodou napoprvé nepovedlo. U mě je to občas také boj. Zrovna dnes - šla jsem si koupit kachnu s sebou a než ji připravili, koukala jsem do lednice, že si k tomu koupím pivo. Nebudu lhát, že jsem opravdu zaváhala. Drak nikdy nespí, ale dneska nas... jako
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65459
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Ahoj Libus,
navazuje na konec tveho prispevku, ze drak nikdy nespi. V dubnu budu mit 4 roky abstinence.
Asi pred 3 tydny, jsem se dobrovolne a rada, prihlasila s partou “holek” na zari na tyden k mori.
Nemela jsem vubec pochybnosti.
Ale ted jak o tom premyslim a slysim holky vypravet, co se bude vecer pit a kam se pujde, najednou ztracim jistotu.
A to akce bude az pul roku.
Nevim jestli to neprehodnotim
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65460
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Ahojte všichni,
děkuju všem za příspěvky, ráda vás čtu.
Eriko jsi fakt dobrá. 4 roky. Paráda. Ale je pořád jen číslo Naprosto ti rozumim. já osobně jsem víc samotář, takže já maximálně jedu na joga pobyt )

Jinak k tomu hrabání se v sobě. Bez toho to podle mě nejde. Z mého pohledu něco uklidit pod stůl a najít si jinou zábavu, funguje jen chvíli. Co ale neni nutný si myslim, je pitvat se, hrabat se v minulosti. Může být, ale nemusí. Podle mě je zásadní POZORNOST. Pozornost k tomu co se v sobě děje. Co mám rád a nemám, koho chci společnost a kam půjdu. Vnímat co mě rozhodí a sledovat odkud to vychází. Proč to tak je. Najít co mě baví, tomu se hluboce věnovat. Já jsem zjistila, že mě přitahuje umění. Nikdy by mě to nenapadlo, byla sem sportovec a "podnikatel". Ted hodně zvolňuju. Až zastavuju. Rozvazuju uzle svojí duše )))) Držim vám všem palce a posílam podporu na dálku.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 590
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65461
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Ahoj Eriko,
to je otázka, kterou teď dost intenzivně řeším. Každý rok, někdy i několikrát jsem jezdila s holkama k moři. Moře miluju. Holky vehementně využívaly all incl. - já jsem se před léty opravdu rozhodla, že kocovina nee, tak na těch pobytech jsem dala 1-2sklenky k obědu a pak po večeři. Protože jsem také samotář, ani jsem nechtěla zůstávat dlouho na baru a popíjet dál, ale tahle dávka byla. Nepochybuji o tom, že kdybych s nimi jela teď byla by také a otázkou je, zda bych po téhle abstinenci nepustila stavidla a neožrala se jako za starých časů. Ještě neumím být ve společnosti, kde se pije.
Ale to je právě důvod, proč chodím k adiktologovi - po letech vím, že jen přestat pít nestačí, postupně se učím, jak tomu odolat. No, včera to bylo o fous - ještě večer se psem, jsem koukala do oken večerky. Můj názor - nemůžeš doživotně sedět doma a jen nepít. 4 roky je hodně a do podzimu daleko. Co kdybys zkusila zamakat na tom, jak odolat? Rachel to tady několikrát zmínila - hodně pomáhá pozornost (mindfulness). A co já a moře letos, když jsem tak chytrá a rozdávám rady? Po včerejšku vím, že moje abstinence je velmi křehká a tak k moři s holkama nejspíš nepojedu. Buď pojedu sama, anebo založím cestovku Abstinent travel a pojedeme spolu holky z fóra
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65462
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Rachel napsal:


Jinak k tomu hrabání se v sobě. Bez toho to podle mě nejde. Z mého pohledu něco uklidit pod stůl a najít si jinou zábavu, funguje jen chvíli. Co ale neni nutný si myslim, je pitvat se, hrabat se v minulosti. Může být, ale nemusí. Podle mě je zásadní POZORNOST. Pozornost k tomu co se v sobě děje. Co mám rád a nemám, koho chci společnost a kam půjdu. Vnímat co mě rozhodí a sledovat odkud to vychází. Proč to tak je. Najít co mě baví, tomu se hluboce věnovat. Já jsem zjistila, že mě přitahuje umění. Nikdy by mě to nenapadlo, byla sem sportovec a "podnikatel". Ted hodně zvolňuju. Až zastavuju. Rozvazuju uzle svojí duše )))) Držim vám všem palce a posílam podporu na dálku.


Ahoj Rachel, postupně přicházím na to, že nezpracované traumatické zážitky z minulosti hrají velkou roli v přítomnosti.
Máš naprostou pravdu v tom, že bez hrabání to nejde, ale přitom hrabání (alespoň já) narážím právě na minulost. Není to tak, že bych dělala JUCH (já ubohá chudinka) a vzpomínala jako obět na to, kdo mi ublížil, ale tím, jak se učím všímavosti atd., najednou na povrch vyplouvají emoce a pocity, které jsem schovala pod stůl. Psycholožka říká, že pokud se tato léta zadržované emoce nezpracují, neintegrují, není moc šancí na spokojené žití, protože stále to vyplouvá na povrch. A je to pravda - s mojí mamkou mám teď úplně jiný vztah. Nezačala mě mít ráda, když nezavolám tak nezavolá, na návštěvu mě nepozve. Co je nového - mě to opravdu nechává klidnou a nevadí mi to. A takhle postupně (doufám) zpracuji vše, co mě v životě tížilo a užiju si spokojený důchod
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65463
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Do ciziny už moc nejezdím, těď max cz+sk, ale já z toho bobky asi nikdy neměl. Jezdil jsem na hory i k moři a těšil jsem se jak malý kluk, vždycky s někým, protože ovládám mírně pokročile max ruštinu a jednou jsem se ztratil a ani ta ruština mi nepomohla, to byl horor, ne jak ta naše filmová pohádka Tři od moře

Promýšlel jsem si s kým pojedu, ty lidi jsem znal a vím co dovedou. Ti co mně dokážou furt nabízet tak nazdar. Většinou to byly páry a ty se chovaly jinak než když se zčuchne jedno pohlaví a pak to bývá většinou alkojízda. Bylo fajn, když jsme někde seděli a známá objednávala stylem "a Petrovi kolu".

Eriko, možná si najdi nějakou jinou cestu jak se dostat k moři, má to být o relaxu ne že se tam budeš trápit, já osobně bych s takovou partou asi nejel, možná se zkus přidat k nějakým příbuzným, dětem, neteřím a tak, já s nima vycházel kdysi dávno relativně dobře a rád jsem s nima něco podnikal než jsme se všichni pak rozhádali...

Ježíš, co ta Brigita, od mdž se neozvala, asi to nedokázala zastavit a tak to je, radši se někde budu nalívat kolou nebo zobnu neurol(ikdyž i ten je návykový) než jednu blbou sklenku na uklidnění. Brigitko prosím ozvi se, jedeme dál
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 25/03/2023 09:30 Provedl: pert.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65464
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Ahoj Libus,
Pro me obrat “zamakat na sobe” predstavuje pouze frazi.
Neumim rozebirat veci stale dokola a nesmasim otvirani supliku.
Co ma zustat zamceno, at tam zustane.
Nejsem zastance toho, ze takove tahani kostlivci ze skrine necemu pomuze.
Kazdy jde na to svy zpusobem
Hodne stesti
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65465
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Erika napsal:
Ahoj Libus,
Pro me obrat “zamakat na sobe” predstavuje pouze frazi.
Neumim rozebirat veci stale dokola a nesmasim otvirani supliku.
Co ma zustat zamceno, at tam zustane.
Nejsem zastance toho, ze takove tahani kostlivci ze skrine necemu pomuze.
Kazdy jde na to svy zpusobem
Hodne stesti


S tím rozebíráním to mám tak na půl. Pomohlo mi to, ale jen, když jsem rozebíral ty věci co jsem chtěl a nevadily mi. Ty ostatí kostlivce nechávám pěkně dál ve skříni, semlelo by mně to. Stačí někdy v noci se vzbudit s těma myšlenkama nebo zlýma snama. Nebo i během dne se to ozve co jsem udělal, co sem moh udělat a co jsem prošvih. Nechávám to odplout, vím co to dokáže, když se tím začnu víc zabývat. Nezměním to, stalo se a občas se pokusím něco co jde urovnat, ale není z druhých stran vůle. Musím s tím žít dál tak jak to je.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65466
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Erika napsal:
Ahoj Libus,
Pro me obrat “zamakat na sobe” predstavuje pouze frazi.
Neumim rozebirat veci stale dokola a nesmasim otvirani supliku.
Co ma zustat zamceno, at tam zustane.
Nejsem zastance toho, ze takove tahani kostlivci ze skrine necemu pomuze.
Kazdy jde na to svy zpusobem
Hodne stesti


Ahoj Eriko,
úplně v pohodě. Každý na to jde svým způsobem. Četla jsem tady, jak jsi byla u psycholožky. Mně to pomáhá moc, ale zřejmě jsem měla štěstí na správnou osobu.

Hodně štěstí i Tobě a pak napiš, jak moře dopadlo
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#65467
Re: Společně začít... Před 1 rok  
Perte,

takhle to udělám, nepojedu na alkojízdu s holkama, ale s někým, kdo chápe, že už nepiju. Bylo by to nejspíš trápení, máš pravdu. Díky...

K rozhodnutí přestat pít mě právě dovedly noční úzkosti a blbé myšlenky. Včera bažení a dnes v noci to samé. Zrovna ve chvíli, kdy jsem tento týden přemýšlela, že kostlivce pevně zamknu ve skříni. Není takového zámku, takže moje cesta je - nezamykat, ale otvírat pomalu, aby mě to nezavalilo. Nechci jíst neuroly, ani nic jiného.

Je moc fajn, tady sdílet své názory a cesty. Každý, nechť si vybere, jako u švédského stolu.


Dnes nebudu pít a do konce března také nejspíš nee, budu slavit 3 měsíce od mého nového života

Hodně se změnilo a jsem za to ráda.

Tak dost mudrování a hurá ven, dokud je hezky
Libuš
Gold Boarder
Příspěvky: 316
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...92939495969798...134
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter