Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...11
Dolů
Téma: Asi jsem alkoholička
*
#7436
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Bludinko, já bych Tě nemlátila, určitě, jen bych Ti zaměstnala mozek prací, zábavou tolik, že bys neměla čas ani na alkohol pomyslet.Právě proto je na AA dobře, každý z nás ví, co a jak si s pitím užil, vždy nebylo jen zle, to až potom, ty konce, to bylo peklo.A jistě je každý áčkař připraven pomoc upřímně, proto se tam nováčci cítí dobře, mají tam zázemí, protože jim každý rozumí, doma je nechápou, ani nemůžou, nejsou alkoholici.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7438
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Holky, jste taková sluníčka, strašně moc mi pomáhá, když čtu vaše řádky. Dodáváte mi sílu se nevzdávat a když zklamu, pomáháte mi se zvednout a jít dál.. je to běh na dlouhou trať, ale věřím, že vlastní vůlí a s vaší podporou se dá vše zvládnout. Vím, že tam někde v dáli svítí světýlko, světýlko naděje a nových zítřků.

Hezký večer. Světlana
Světlana
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7444
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Ahoj, já jsem Standa a jsem alkoholik. Vzpomínám si na dobu, kdy jsem potřeboval pomoc a radu. Rad typu nepij tolik, nepij tvrdý, nepij sám, bylo mnoho. Také typu tak nepij vůbec a je to, nebo pij jen co sneseš, bylo velmi mnoho. Pomoc jsem dostával vždy u piva, když jsem se mohl někomu vyzpovídat jak to mám těžký a proč musím pít, vždyť je to jediná radost, kterou si dopřávám. Rad a pomocí bylo velmi mnoho, ale mně bylo stále hůř a hůř. Styděl jsem se za své pití a uchýlil se k pití o samotě. Ztrácel sem přátele a sám sebe. Proč?Proč?Proč? Protože jsem ve skutečnosti nechtěl přestat pít! Stále jsem se učil jak pít, aby mi to neubližovalo,ale nedokázal jsem si představit, že bych měl přestat úplně...to byla přšíerná představa..už nikdy! Po letech pití jsem,ale přeci jen občas došel k rozhodnutí, že přestanu úplně, protože bylo mi zle a hodně jsem vyváděl. Zoufalství, bezmoc, úpadek a osobní pocit prohry- to byli ti praví pomocníci, kteří mne donutili hledat skutečnou pomoc. Pamatuji se na noc, kdy jsem opilý,na dně, plakal jsem, v jedné ruce láhev ve druhé mobil a třesoucíma prstama vyťukával prosbu o pomoc AA. Tolik jsem se styděl já machr a vždy nad věcí, že jsem ani nevolal. To co se stalo a stává dodnes se dá shrnout do jediného slova: zázrak. Nepiju už víc jak dna roky. Díky AA a programu uzdravení jsem se stal novým člověkem, který nachází nové hodnoty. Ano jsem alkoholik, nevyléčitelně nemocný, ale nemusím pít..nechci pít! Baví mne život bez chlastu. Problémy jsou a budou a já je jako střízlivý člověk dokážu řešit správným způsobem.
Přeji vám všm krásné střízlivé Vánoce a Nový rok plný naděje, protože naděje je tou pravou zachránkyní všech nejen závislých.
Standa, vděčný, uzdravující se alkoholik s úsměvem!
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7474
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Ahoj Stani,

děkuji moc za Tvůj příspěvek. Jak píšeš,důležité je chtít přestat a já chci, ale nevím, zda málo nebo zda je chuť stále silnější než já. Začátek svátků jsem zvládla dobře, i slavnostní přípitek u stromečku s 1 dcl šampaňského a bez potřeby pít dál, možná to bylo tím shonem kolem. Byla jsem natolik zaměstnaná úklidem, staráním se o rodinu, vařením, pečením, zdobením atd., že jsem si na alkohol ani nevzpomněla, tedy až do včerejška. Včera jsem si dala skleničku svařáku a neustála to, chuťové buňky se rozjely a já si dala druhou, třetí a čtvrtou. Už večer jsem usínala s pocitem, že jsem opět zklamala, je to opravdu jako běh na dlouhou trať, kdy člověk vyrazí, vyběhne asi moc brzy a musí se znovu vrátit na začátek. Tak tedy opět začínám. Na co se však moc těším, je kupodivu Silvestr. Jsme domluvení se skupinou AA, že si uděláme silvestrovský čajový večer se spoustou zábavy a já se opravdu těším, tentokráte budu mít kolem sebe lidi, kteří mají stejný cíl a to nepít. Je fajn být obklopen lidmi se stejným záměrem, bavit se a to i bez alkoholu, člověk pak nemá potřebu a není zbytečně vystaven pokušení.
Přeji všem krásné svátky, pohodový a bezbolestný vstup do Nového roku s přáním jediným: "Ať všichni zvládneme dodržet svá předsevzetí, všem těm, co chtějí přestat pít, ať se to podaří a těm, co již nepijí, sílu vydržet . Hodně zdraví a štěstí do dalších dnů .

Světlana
Světlana
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7493
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renáta
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7494
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Renato, na AA může zajít každý, kdo chce přestat pít.Žádná jiná podmínka tam není.Nejdřív tam můžeš sedět a jen poslouchat příběhy druhých alkoholiků.Najednou začneš mluvit o svém problému, jde to lehce, samo, tam jsi mezi stejnýma lidma, jako jsi Ty.Uleví se TI!Pomůžou, poradí.Neboj se tam zajít, vem i přítele.Nic tam není povinné, nic nemusíš.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7495
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renáta
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7496
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renáta
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7497
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 3 měsíce  
Jsi na dobré cestě, už víš, že vedete opilecké kecy, zbytečnosti.Je to náhražka zábavy, dny, večery utíkají dost nesmyslně, škoda jich.Dovedeš si představit zábavu bez alkoholu?Tak normální věc?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7507
Re: Asi jsem alkoholička Před 12 rok, 2 měsíce  
Ahoj Renatko,

neboj se jít do AA, jednak je to anonymní a navíc, budeš mít pocit, že jsi mezi svými, mezi lidmi, co mají nebo měli stejný problém a dokázali se mu postavit čelem. AA je místo, kde se na Tebe nikdo nedívá skrze prsty, nikdo Tě nesoudí, právě naopak. Najdeš tam podporu, vyslechneš si podobné příběhy a uslyšíš, jak je fajn zase začít žít "normální život". Je těžké bojovat s alkoholem, sama s ním bojuji, začínám, zakopnu a opět jsem na začátku, ale nevzdávám se. A musím sama říct, že večery bez alkoholu jsou moc fajn, najednou mám pocit, že je tolik věcí, co můžu dělat a předtím jsem nemohla, protože mou mysl naplňoval pouze ten alkohol. Teď můžu číst knihy, vzdělávat se, jít na večerní procházku, jít mezi lidi a hlavně, ráno si pamatuji, co jsem dělala předešlý večer .
Letošního silvestra jsem trávila se skupinou AA a bylo to super. Všude spousty jídla, dobrých čajů, nikde žádný alkohol, všichni střízliví a přesto všichni veselí a plní elánu. Večer jsme strávili vyprávěním příběhů, hraním her (vč. Activit - pecka), vykládáním vtipů, prostě nádherně strávený silvestr. No a já ho měla ještě zakončený zlatou tečkou, kdy mě přítel požádal o ruku . Co víc si přát?
Tak se Renatko opravdu neboj, vezmi odvahu do vlastních rukou a zajdi do AA, sama uvidíš . Přeji hodně sil a jedno pevné odhodlání.

Světlana
Světlana
Junior Boarder
Příspěvky: 27
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...11
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter