Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Může to člověk zvládnout sám?
#8931
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Děkuju moc za reakci! No míru moc nemám upřímně, po jedné skleničce nekončím, taky už jsem zažila potřebu se prostě "dopít"

Určitě dám vědět a jestli to nevyjde, tak AA zkusím. Jsem fakt ráda, že jsem našla tenhle web a že jsou tady lidi upřímní, to ve svém okolí moc nevydím, jak přijde na alkohol...
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8932
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Nepovedlo a po 13 letech, se mi rozpadla i druhá.
nepiju už tak 14 let.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#8933
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Nemas vubec zac,ja sama zacala cestu strizlivosti tady na tomto webu asi pred 7 mesici.Nejdriv jsem jen tak jako ty zjistovala,cetla,ptala se,pak me navedli na online stranky triezvy priestor,coz je vlastne takove AA sezeni on line a pak po x nepovedenych pokusech nepit silou vule a z vlastniho presvedceni nakonec zasla poprve do AAA nblahove si myslela,ze to staci a stejne se zas za cas napila).Ze zacatku me to nijak neoslovilo,ale vsichni rikali,nejdulezitejsi je prijit znovu a znovu a vse postupne prijde.Celou dobu jsem si myslela,ze ja alkoholik prece ani byt nemuzu-nikdy jsem nepila uz od rana,nemela abstak nebo nepila dva ci vice dni po sobe,neztratila praci,ani partnera,mam krasny zivot,uzasneho syna,sportuju.Jenze vzdy jednou za cas jsem se opila jako prase,nevedela,co jsem delala,vycitky druhy den,sliby,ze uz se to nebude opakovat,zacala jsem byt nebezpecna sobe i svemu diteti,protoze jsem nikdy nemohla s jistotou odhadnout,kdy to zvladnu a kdy se to zvrtne.V Modre knize se pise,ze ani tak nezalezi na tom,kolik a jak casto pijeme,ale co to s nama dela.A take sama na sobe jsem se presvedcila o tom,ze az teprve praci na sobe podle 12ti kroku(bez celozivotni prace na sobe to nejde),jsem zjistila,ze to az tak nevinny nebylo a uz vubec ne tak vesely,jak jsem si driv myslela....Pa a dobrou noc )
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8934
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj, určitě to jde, zvládnout to sám. Člověk ale musí mít opravdu silnou motivaci a touhu přestat. Já sama jsem teď oslavila 8 měsíců bez alkoholu. Na začátku své abstinence jsem jednou zašla na setkání AA, ale po tom, co jsem zjistila, že to rozhodně není nic pro mě, jsem to zkusila sama. Měla jsem za sebou už několik neúspěšných pokusů a myslím, že neúspěšné byly právě proto, že jsem v hloubi duše přestat nechtěla. Teď to ale bylo jiné, dostala jsem se na úplné dno, tak jsem sebrala poslední zbytky sil a začala se střízlivostí. Měla jsem v plánu jít do léčebny, pokud by to ani tentokrát nevyšlo, zatím se ale držím a troufám si tvrdit, že už se nenapiju. Miluju teď můj život a už si ho alkoholem nenechám vzít. Tak přeju i tobě hodně stěstí a síly. Jde to!
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8936
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Katko, Tvá abstinence bez pomoci , je spíše náhoda, protože těžce závislý alkoholik nezvládne svou závislost, nemoc, bez pomoci odborníků, doléčování na AA.....silnou vůlí průjem taky nezastavíš!!!!!!Markétko, z Tebe mám velkou radost, je znát ten skok za těch pár měsíců, co sem píšeš, je z Tebe úplně nový člověk.Dobrý.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8939
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Milá Lído, čekala jsem podobnou reakci. Nesouhlasily jsme spolu předtím, zřejmě se neshodneme ani teď, ale myslím, že pro ty, co to zajímá, bude dobré vyslechnout si názory více stran.
Nejdřív jsem chtěla napsat, že tvoje přírovnání alkoholismu k průjmu je dost mimo, pak mi ale došlo, že to tak úplně není. S průjmem taky ve většině případů nemůsíš k doktorovi. Obvykle se ho zbavíš prostě tak, že začneš lépe jíst. Pití se můžeš zbavit tak, že začneš jinak myslet. V léčebně nebo na AA taky nemají k dispozici zázračnou pilulku, která tě z alkoholismu vyléčí. O co se snaží je změnit tvoje myšlení a přístup k pití. Já jsem si přeprogramovala mozek sama a zdá se, že dobře, tak proč by to nemohl dokázat i někdo jiný.
Moc se mi nelíbí, že bereš odvahu těm, kteří by to rádi zkusili sami. AA nejsou pro každého, proč nepřijmeš, že existuje více cest, které vedou ke stejnému cíli? Moje nepití rozhodně není náhoda, poznala jsem pár lidí, kteří už pár let nepijí a taky bez pomoci, akorát o nich nevíš, protože nemají potřebu o tom někam psát.
Čekala jsem, že budeš argumentovat tím, že jsem na tom nebyla tak špatně, proto se mi to povedlo. No nevím, ale myslím, že moje šestileté pití 1,5l vína denně, několikrát týdně doplněné něčím tvrdším, přerušené dva roky tím, že jsem si alkohol nahradila pervitinem, zas taková pohodička nebyla. Několikrát jsem skončila v nemocnici se zraněním způsobeným v opilosti, dělala jsem věci, které nejsem schopná ani napsat, natož vyslovit, protože se příliš stydím. Ztratila jsem důvěru mých bližních a svojí sebeúctu.
Taky můžeš říct, že mých 8 měsíců abstinence je prd a bude to pravda, ale já prostě vím, že už se nenapiju nikdy. Zjistila jsem, že jsem dost silná na to, abych to dokázala. Mám teď všechno, poprvé v životě mám pocit, že opravdu žiju, užívám si každé minuty, je to nádhera. Musela bych být uplně blbá, abych se toho všecho dobrovolně vzdala. Neříkám, že nemám chutě. Mám a obrovské, je to o to horší, že jsem ve stejný čas přestala i kouřit, takže mám absťák dvojitý. Ale pokaždé, když překonám krizi, vyjdu z ní ještě o něco silnější. Mě už alkohol neporazí.
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8940
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Jo, jinak všem doporučuji knížku od pana doktora Nešpora, dá se zdarma stáhnout na jeho stránkách. Čtu si v ní vždycky, když mám chuť se napít a je v ní spousta bezvadných tipů, jak s alkoholem zatočit.
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8941
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Katko, moc pěkně napsané, držím palce. Taky znám člověka, který sám přestal, a že pil první ligu celý život.
čtenářka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8942
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Katko,
i já jsem byla těžká alkoholička se vším, co k tomu patří.Zažila jsem i tvrdé dno v podobě pobytů na záchytce,úrazů v opilosti a pod.,asi to sama dobře znáte.Chci Vás podpořit v tom, že jde se z toho vyhrabat i bez cizí pomoci-určitě to zvládnete sama!Mě se to také povedlo a dneska jsem na sebe pyšná.
Moc Vám držím palce!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8943
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Oboum vám moc děkuji za podporu, snad už i Lída pochopí, že není třeba hledat háček na něčí abstinenci bez pomoci lékařů či "vyšší síly", že někdo má dost síly na to zvládnout to sám.
A Vám Heleno také přeji hodně štěstí a především víry v sebe sama.
Katka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter