Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Může to člověk zvládnout sám?
#31343
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Myslím, že zvládnout se sám zbavit alkoholismu sje velmi těžké. Důležité je, najít si přátele, kteří jsou rovněž abstinujícími alkoholiky a pravidelně se s nimi stýkat. Jinak do toho člověk zase spadne zpátky.
Je to jako (vím že ohrané přirovnání) s uhlíky v ohni, které dokud jsou pospolu, drží se dlouho žhavé. Pokud se však některý od ostatních oddálí, velmi rychle vychladne..
Na alkoholismu je velmi záludná jeho schponost vytěsnit z paměti všechno špatné, čím si s alkoholem člověk v minulosti prošel. Právě tomu se dá zabránit pravidelným stykem s jinými alkoholiky.
Dále si ve společnosti stejně postižených lidé připomenou nutnost trvalé abstinence, neboť okolní společnost alkoholika po čase začne spíše přemlouvat, "aby si přece trošku dal, vždyť jedno neuškodí..."
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31344
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Tak s tímhle zkušenost nemám, nenavštěvuju ani AA ani nic podobného.....vlastně jsem nezměnil ani kamarády...jen nepiju...no čas ukáže
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31345
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
I tak přeji úspěch.
Michal Pooh
Senior Boarder
Příspěvky: 48
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31375
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Ed, jak dlouho abstinujete?
Elfka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31376
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
5 let pouhých
Ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31390
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Dobrý den, je mi 30 let a přes rok bojuji s alkoholem. Alkohol jsem nikdy neměla ráda, ale vdala jsem se bohužel za alkoholika, prožila si domácí násilí, rozvod, soudy...a paradoxně jsem do toho spadla i já. Jsem naštvaná sama na sebe, cítím, jak mě ten jed ničí. Přestože sportuji cítím jak slábnu.

Musím toho nechat, psychiatra už mám. Šíleně se bojím deliria. Mám snižovat dávky, čí pití alkoholu přerušit úplně? Prosím o radu, zkušenosti, popř. čím se vybavit na první dny abstinence, abych to nějak zvládla. I nad léčebnou jsem uvažovala, ale mám dvě děti a manžel je pracovně dost vytížen. Děkuji za odpověď.
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31392
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Jano, dobře, že máš psychiatra, jenže ti asi nestačí.Léčebna by byla dobrá, tam jsi chráněná před alkoholem, pomůže.Chápu, že tři měsíce bez dětí je problém.Zkus ty AA.Znám dost lidí, kteří přestali pít díky tomuto společenství, drží se.Přestat bys měla hned, úplně, právě AA ti pomohou, budeš mít kontakt někoho po telefonu, v nejhorších chvilkách s tebou promluví, poradí..Nachystej si čaje, vody, vitamíny, připrav se na absťáky, alkoholické sny.Kéž bys to vydržela!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31397
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
AA sháním, ale v mém okolí se nenachází. Každopádně pokud mi doporučujete AA, jdu do toho a budu klidně dojíždět...Ano kéž bych to zvládla! Kdyby nebylo těch mých prcků, o které se starám řádně, tak se jdu léčit.Každopádně díky za reakci
Jana
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31398
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Vůbec neděkuj, jen něco dělej, půjde to, neboj.Najdi si Anonymní Alkoholiky, tam jsou všechna setkání, skupiny, už jich je dost.Jestli chceš, zavolej mně, 724 978 049
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31400
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 8 rok, 6 měsíce  
Ta rada, přestat hned naráz, není moc dobrá. Pokud jsi byla zvyklá pít velké dávky, čekají tě absťáky a ty se dají zmírnit postupným snižováním alkoholu během několika dní, udělat si rozpis a každý den pít o něco mít a dejme tomu během týdne vysadit úplně. To je moderní přístup, uplatňovaný zejména v západních zemích.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter