Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1011121314151617
Dolů
Téma: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat...
#9730
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
no vidíš,jaká jsi šikulka.V podstatě každý den ti nabídne nové zjištění,které tě posune kousíček dál od alkoholu.Ovšem za jediného předpokladu,že se nenapiješ.Toto je takové nové tvé nové dobrodružství,kdy si začínáš uvědomovat,jak vlastně funguješ ve své životě ty sama.Je to,ne o druhých lidech,ale jen o tobě a tvém světě.A tvá závislost je uvězněna právě a jen v tobě-tím máš možnost poznávat i ji.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9731
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
Jani vím,že každý můj malý poznatek je krůček k něčemu lepšímu a i hezčímu,ale po mém karambolu si plně uvědomuji,že nepoznaného je ještě spousta a čert nikdy nespí.Takže tentokrát pomalu a s velkým respektem.Už vím,že každý den je jiný a já žádný nesmím podcenit.
Děkuji ti za tvé zkušenosti,moc si jich vážím.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9732
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
držím palce.Jsi šikovná a máš to v sobě správně srovnané.Neboj se a spěchat není kam.Všechno má ,ale též chce svůj správný čas.Opatrnost-matka moudrosti!dobrou nocku.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9735
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
Zdravím,
tak jsem toho moc nenaspala a jsem stále tak trochu bolavá,ale neva....po propitém večeru bývá hůře.Po napití bych sice usnula,ale jak jsem někde četla není to spánek,ale bezvědomí,a tak jsem si po probdělé noci jistá,že v bezvědomí jsem nebyla .Tak hurá do nového dne!!!
Jani děkuji za noční písmenkování a povzbuzující slova.845
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9736
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
Ahoj Bludičko,
nemám teď bohužel tolik času psát tady na fórum (přece jen si to nemůžu otevřít na každém PC, ke kterému příjdu), ale aspoň jsem si početl Vaše včerejší povídání s Janou - pěkné.
Jinak Ti dnes úplně rozumím. Mám za sebou špatnou noc, jsem rozlámaný, nevyspaný a po nějakých včerejších drobných rozepřích doma. A musím plnit náročné úkoly v práci. Ale jsem šťastný, že to není v důsledku chlastu... Tak vzhůru do dalších bojů. Nebo vlastně ne bojů, ale radostí
Alfard

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9737
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
Zdravím Alfarde a vítám tě do nového střízlivého dne
Je fakt,že taková probdělá noc dá zabrat,ale vynahradí to den kdy víš,že jsi střízlivý.
No a naše zlámaná těla.....Co by jsme od nich chtěli jiného po tom týrání jedy??Jak jsme se k tělu chovali my,tak se nám oplácí,ale věř bude lépe.
Máš pravdu,s Janou jsem si pěkně popovídala,ví toho hodně.
A chápu,že nemůžeš být věčně přilepený k PC,ale nevzdávej to a piš jak jen to půjde.Pomáhá pocit,že někde je kdosi kdo prožívá podobné věci co já.
Měj se moc fajn a drž se.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9738
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
Alfréde,dobře jsi to vystihnul.Přiznáním si svého alkoholismu každý z nás přestane bojovatPozná,že to byl boj s větrnými mlýny a především stál hodně zbytečných sil.Bojovali jsme především a jen sami se sebou,s naší nemocnou polovičkou svého já,které jsme svým pitím dávali pořádně zabrat.V podstatě by se tak choval jenom pořádný variot-ale naše nemoc je také o tom našem šílenství a posedlosti zvané pití.I ta nevyspaná,někdy i probdělá noc je vždycky mnohem lepší,než úděsné rána po předešlé pitce a roztřesené tělo z tichého alkoholického šílenství,které se svírá v abstinenčních příznacích.Vždycky je za co poděkovat,když hledám.A vždycky stojí za to hledat,než brečet,či klít.Přeju vám oběma poklidný den-i když trochu více unavený,přece jen i tam se kousek radosti vždycky najde-jen nesmí být zavřené oči ani srdce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9743
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
No, nezavřít oči teď odpoledne už dá dost práce. Ale jak jsem tak včera nemohl usnout, trochu rozhozený, stejně mi bylo líp než dřív, když jsem pod vlivem usínal, i když jsem nechtěl. Ty dobré pocity jsou motivující. Asi musí člověk hledat pořád nové a nové radosti-co všechno je lepší, když nepije. A taky trpělivost. Byl jsem takový nastavený, že už je mi tak dobře, že zvládnu všechno...a nezvládnu.
Alfard

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9745
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
o vlastní síle jsme byli přesvědčení všichni proto je tak těžké si přiznat svoji slabost bezmoc vůči alkoholu.Já v tomto směru nebyla jiná.Požádat o pomoc byl pro mne nepředstavitelný problém.byla jsem zvyklá všechno zvládat sama.Musela jsem učit vůbec si přiznat,když potřebuju a že potřebuju pomoc.Ted´už požádat umím-ale stále mám sklony toho na sebe hodně moc nakládat-a věřit,že to zvládnu.Zjiš´tuju že sice zvládám,ale následně umírám vysílením-a to všechno jsou okamžiky na které můj alkoholický mozek dychtivě čeká-aby zahájil frontální útok.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9752
Re: Už mě to nebaví.....ale nemůžu přestat... Před 11 rok, 9 měsíce  
Začátky abstinence jsou zrádné, daří se nepít, euforie, radosti moc, najednou se něco nepodaří, nikdo nás nechválí za to, že abstinujeme....a zase znovu láhev.Je to tááák stejné.Je nutné se učit, jak na to.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1011121314151617
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter