Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...28
Dolů
Téma: Náběh na alkoholismus?
#9606
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
No vidíš neodsoudil tě,hlavu ti také neutrhnul a udělal to nejmoudřejší,aby tě pojistil proti rozpití a dalšímu napití,které by zcela určitě následovalo.Máš ted´o čem přemýšlet a ujasnit si vůbec jak chceš a jestli chceš doopravdy žít,nebo jestli chceš zešílet a upít se k smrti-což hrozí každému alkoholikovi-pokud se včas nevzpamatuje.Hrozí ti jen jediné,že postupem času na všechno zapomeneš.Především na to,že jsi alkoholik a už nikdy pití nebude takové ,jako dříve-jen horší a horší stavy.Na tvém místě bych zvažovala začlenit se mezi AA-tam ti to,že by jsi zapomněl na svoji nemoc opravdu nehrozí,pokud se budeš zůčastňovat všech setkání pravidelně.Máš možnost poznat nejen nové lidi,najít nové přátele,ale máš možnost poznat celou svoji nemoc.Držím palce!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9607
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Dodávám k Jany příspěvku, že, na AA se naučíš žít vedle alkoholu!!!To je důležité.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9705
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Vítej, popisuješ ne náběh, ale alkoholismus.Náběhem jsi měl zřejmě na mysli, že se zatím neválíš ve škarpě po každém tahu. To ani přijít nemusí, většina alkoholiků má podobné stavy jako ty, chodí do práce a pije. Těch pár stroskotanců co už nedělaj nic a pijou od rána do večera, je už konečná fáze, bohužel.
Neurol na pocity bažení(craving) po alkoholu nepochybně pomáhá, sklidní totiž neuronovou síť, která je nedostatkem návykové látky podstatně podrážděná. Dokonce se benzodiazepiny podávají i na akutní alkoholové odvykací stavy jako je delirium tremens.
Pokud budeš pít dál, možná to ještě pár let dáš.Problém je v tom, že tak jako tak na to nakonec dojedeš a tomu věř.Jsi na tom podobně jako feťák, který bere drogy.Ikdyž je alkohol látka legální a bohužel ve společnosti velice vítaná, má tu nevýhodu že pro někoho (cca 5 lidí ze 100) se stane drogou, a v tu chvíli je z uživatele,pijáka,konzumenta této látky tzv. alkoholik,což znamená, že tvůj organismus tuto látku potřebuje a pokud ji nedostane, upozorní tě pocity které se ti rozhodně nebudou líbit...Sluncem na konci dlouhého tunelu z této závislosti ovšem je,že bez alkoholu se dá žít, dokonce i v naší společnosti radostných konzumentů již od ranných let a bažení či puzení užívat návykovou látku postupně slábne, ač je rozumné říci, že do smrti již zřejmě zcela nezmizí a pořád ti, jako abstinujícímu alkoholikovi bude připomítat, jak špatně se žije pijícímu alkoholikovi
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9710
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Petře, díky za reakci. Tohle všechno bohužel vím a i přesto jsem to dělal.

Jak jsem již psal, momentálně jsem na tom tak že jsem psychiatra požádal o nasazení antabusu.

Naneštěstí mi začátek odvykání vyšel na dobu kdy jezdím na rockový festival. Až jsem se sám divil ale zvládl jsem to celkem se ctí, až 4tý(poslední) den jsem dostal chuť na pivo. Dal jsem si jen jedno(víc jsem neměl v plánu a ve svém zájmu jsem řídil) a i tak mě antabus upozornil že tohle rozhodně není ok(zrudnul jsem v obličeji a ráno mi bylo trochu nedobře).

Semtam mi ještě dává zabrat psychika ale držím se a věřím že díky antabusu to zvládnu.

Díky všem za pozitivní reakce! Budu se sem průběžně snažit psát, třeba bude můj případ pro někoho pozitivní motivací.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9938
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Držím palce a budu se těšit na další zprávy.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10036
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Nejraději bych se na všechno vysral, ani spát nemůžu.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10037
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Když jsem četl, jak lehce jsi přepil ten antabus, tal mám chuť si dát taky pivo. Stejně uvažuju, že se na antabus vykašlu. Pořádně se zmazat není tak úplně od věci. Na některý stavy to pomůže líp než jakákoliv antidepresiva.
Už ani nevím, jak pivo chutná.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Poslední úprava: 01/08/2012 23:29 Provedl: petr_n.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10039
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj oba...
antabus jsem nikdy neměla a plácám se v tom sama.Též toho moc nenaspím,ale stejně jsem ráda za každé střízlivé ráno.I když stejně zatím bolí
Jsem unavená,vyprahlá a nasra...,ale snažím se.
Ježííííš,ty nepij a ty to nezkoušej přepít....proč????Strašná škoda...Chlapi,sakra...pojďte nám(mě )příkladem.Já si stále říkám,že to jde a půjde....
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10040
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Bludičko, jak často a kolik piješ? Piješ každý den?
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10041
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Kluci, klidně se třeba upijte, je to Vaše volba.Už můžete rozhodovat o svém životě, umřít si jak a kdy chcete.Zde , na této diskuzi je popsáno několikrát, s čím si zahráváte.Věřte, že vás alkohol na dno dostane.Už Vás stejně ovládá, dostává.Tak vzhůru k sebezničení.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter