Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...20212223242526...28
Dolů
Téma: Náběh na alkoholismus?
#11715
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
To jsou pravdy alkoholiků.Máma alkoholička se cítí ukřivděná, když se jí vezmou děti.Má pravdu.Jenže, chápu to, že dětem je lépe někde jinde, než s opilou mámou.Znám několik žen, co pijí, ohrožovaly své malinké děti až na životě, souhlasila jsem, i když sama alkoholička, aby jim byly odebrány.Opilá mamka pustí mimčo se schodů, opaří ho v koupelně, nalitá jako slíva.....a stále naříká, jak jsou všichni zlý, že jí vzali její milovanou dcerku.A další, další smutné příběhy.Děti se sami nemohou bránit, chránit.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11716
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
Libo-nestalo se nikdy,že bych dětem ublížila,či chtěla ublížit aT´vědomně,či nevedomky.Měly tátu alkoholika,který ve svých stavech nehleděl na nikoho-Uvědomovala jsem si to.Nicméně já tenkrát odešla od něho do domova pro matky s dětmi.Vzala jsem to po létech jako své vítězství.I když už tam rozhodoval především můj strach a také můj alkoholismus.Poslední rok našeho soužití jsem už měla opravdový strach sama ze sebe.Měla jsem živé sny,kterých jsem se bála.V nich jsem do něj vrážela nůž a měla pocit nějaké satisfakce za všechny příkoří a bolest,kterou nám způsobil.Doslova jsem před ním utekla i s dětmi.ze strachu,že toto jednou uskutečním Ovšem tam už jsem musela slavit své vítězství.Rozpila jsem se i přes zákaz pití v těchto zařízeních a moje neoprávněné vítězství dostalo ránu.Děti mi byly odebrané.S tím jsem se vypořádavala další roky.Další roky mého pití i přes absolvované léčby.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11717
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
bender já nevím,ale na Tvém místě bych si už moc pokusů přestat sám nedával.Řekni si poslední a pak fakt už to chce rázné řešení nebo a šak víš co Tě čeká,blabla,furt je to dokola.

Ta léčebna by nebyla k zahození,pokud trpíš depresema nebo něčím jiným psychickým,zkusil bych to otevřené oddělení a řekl bych jim tam i o tom alkoholu.Dobrovolně,odejít můžeš kdy chceš.Tam asi spadáte pod Kromcl tak bych to zkusil,nemá sice dobrou vizitku co sem slyšel,ale někomu asi pomoh a někom zas né.Pletl by sis tam třeba košíky,měl by sis s kým popvídat a doktoři tam jsou od toho Ti pomoct.

Kdysi hrozně dávno sem byl na návštěvě za příbuzným,který byl psychicky na tom děsně a v opilosti si podřezal žíly,skončil na psychině a ke konci léčby sem za ním byl na otevřeném oddělení,nahoře v budově byli alkáči pod zámkem.Vypadal tehdy velice dobře pomohli mu jak mohli.Sice asi za rok v tom jel znova a pak zemřel na cirhózu.

Asi tak a lidi držte se,nechtěl sem nikoho strašit,sám sem měl po delší době zas pitomý sen jak sem našel pivo a dul jak duha a po probuzení zmatený a zpocený jako prase,no fuj.Podvědomí šrotuje dál,s tím nic nenadělám.
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11718
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
Ondro, ty sny patří k naší nemoci, časem ustoupí, zmizí.Pamatuju si to probuzení, zoufalá, nevěřila jsem sama sobě, že to byl tak živý sen, hnus.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11719
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
Bender pořád zkouší, testuje, stejné konce.Ví sám, že by potřeboval léčebnu, něco, kde bude před alkoholem chráněný.Výborný je i červený Dvůr, léčebna v Havl.Brodě.Léčebny se plní, je zima, lidi z ulice se jdou schovat na pár měsíců tam.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11720
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
Inak, s tými snami to mám úplne opačne - napríklad dnes sa mi snívalo, že som si do jedného pohára nalial mix tvrdého - bola tam vodka, rum, slivovica...a keď som si k tomu privoňal, tak som to vylial do umývadla, vypláchol pohár a napil sa čistej vody Podľa toho, čo tu čítam, tie sny by mali byť skôr chlastacie...proste je to divné.
Martin

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11722
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
Samotný sen o mém pití mi dává na vědomí jak jsem na tom se svým podvědomým vztahem k pití.Jak to mám postavené.Někdo Ve snu ještě pije i když z toho má špatný pocit.Někdo se ani necítí špatně.Ty jsi Ho Martine evidentně odmítnul sám-i ve svém podvědomí.Co se týký tvého rozhodnutí nepít?Rozhodl ses kategoricky a tvé upevnění je správné!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11726
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
Po letech pití se to v hlavě prostě usadilo a doživotně,po čase se to aspoň otupí.Stačí kapka a jedu v tom znova.U mně ty sny bývaly hlavně zpočátku jak sem přestal pít a pil sem jak motor a bývalo mně někdy blbě od žaludku,po probuzení třes,na blití,zmatený,zpocený.

Martin si borec,přečetl jsem si Tvé příspěvky a smekám.Je to hrozně individuální.Jak se vytvoří závislost tak si to uvědomí dřív nebo později snad každý.Pak už záleží jak s tím naloží,na jeho vnitřní síle,co vlastně od života chce a vyrovnat se s tím,že už nikdy ani loka.

Mně se podařilo po několika pokusech bez pomoci a skáču si teď metr do vzduchu.Rok a pár měsíců,je mně fajn a hlavně to chce sebekontrolu.V současnosti jak jsem blízko alkoholu tak mně začne tlačit na prsou,takový divný pocit.Vybavují se všecky ty špatné vzpomínky,bývalo mne ten poslední rok pití hrozně,prostě psycho.Občas se vynoří i to pokušení,nutkání,ale já se s tím nehádám,nekomunikuju,to je jen takové prchavé a zmizí to.Je to tam furt a jde to ovládnout a popravdě jsem to čekal horší,divočina po několika měsících přestala jaksi sama...

bender chce to lidi,které budeš mít po ruce,to je fajn nápad jak to na Tebe přinde třeba brnknout Janě.Mně tohle svého času nenapadlo.Ten web je tady hodně užitečný,ale fyzický kontakt a to dění v tom reálu je taky moc důležité a vlastně to hlavní.

Příjemný čistý víkend všem
Ondra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11727
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
To máš pravdu Ondro.Nic nenahradí osobní kontakt.Ovšem myslím si,že být tento veb a mít přístup k počítači mnohem dřív?Nepropila bych se až do sraček.Mně to bylo dří divné-už to mé pití se mi nelíbilo.Hledala jsem informace,no nic takového nebylo.A já se spíš utvrdila v tom,že můžu pít,že mi opravdu nic nehrozí,že jediný ohrožený je můj partner a otec dvou nejmladších.Dala jem do jeho záchrany všechno,všechnu svoji energii No záchrana to nebyla-to jsem poznala až jsem si přiznala svůj alkoholismus-on se jen naučil ve všem spoléhat na mně.Svůj vlastní pud sebezáchovy propil.Dnes už bych měla naprosto jiný přístup.Vlastně podobnou situaci řešila má sesetra s manželem-mým švagrem.Tyky ho chtěla pořád za chraňovat-taky už je po smrti.Tím se mi můj názor ještě potvrdil.Nejůčinnější pomoc alkoholikovi,který pije a chce v pití pokračovat je žádná pomoc.Nechat ho šplouchat jak to jde,jak to umí,nebo neumí.bud´se utopí,nebo ho to naopak nastartuje.Tady je zcela jedno,co chci já-nejdůležitější je co chce on sám a musí do toho vložit všechno.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11728
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 4 měsíce  
Často mne zamrzí,že si rodinní příslušníci nejsou vědomi toho,že s péčí o své závisláky-alkoholiky onemocněli sami.ŽE JE a jak je DŮLEŽITÉ SE ZAČÍT LÉČIT TÉŽ.Vztahové pouta jsou pitím zpřetrhané,vzniká spousta bolesti,už v ranném věku u dětí alkoholiků a převážná většina si to odnáší s sebou do svého dospělého života-aniž by našly odvahu zbavit se tohoto závaží.To,že matka otec přestanou pít -pokud se tak stane-jim nepomůže aby se toho zbavili.A bohužel tím trpí také jejich děti a oni sami až do své smrti.A přitom pro každého je pomoc na dosah ruky-tou pomocí je psychoterapie,all anon
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...20212223242526...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter