Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...28
Dolů
Téma: Náběh na alkoholismus?
#10060
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Myslím si že si nikdo nezaslouží takovouto smrt.Ani neznám člověka,kterému bych toto přála.Je to o nepřiznaném utrpení,je to ponižující pro člověka.Je to proti všem zákonům,které jsem poznala a které se dnes učím respektovat a vážit si jich,stejně jako sebe a svého života-i když tomu dřív bylo u mne zcela jinak.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10061
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Viděl jsem kdysi místo, kde umřel kamarádův otec na cirhózu jater. Do toho stavu bych se nikdy nechtěl propracovat. Byl to docela smutný pohled, všude po bytě prázdné lahve a pak jen rozestlaná postel a pár knížek o zdraví - asi poslední marná snaha neumřít.

Bohužel ani to mě nepřesvědčilo nepít, na to jsem příliš tvrdohlavý.

Nemám skoro žádné kamarády, vlastně už jen jednoho. Potřeboval bych poznat jiné lidi, ideálně bez příliš pozitivního vztahu k alkoholu. Ale za ty roky už ani nevím kde je hledat.

Máš nějaké tipy, které ti usnadnily rozjezd "nového" života?

PS: Odkud jsi? Do AA se mi zatím nechce ale rozhovor mezi 4ma očima s někým zasvěceným bych asi uvítal.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10062
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Bendere, neřeš, co budeš pít za pár let, řeš , co se děje nyní!Máš zatím v hlavě velký zmatek, jsi krátce střízlivý, čistý!Ono se to spraví, uleví se Ti, hned to nebude, ale každý střízlivý den jsi blíž klidu, pohodě.A proč se Ti na AA nechce?Tam je plno lidí, určitě si najdeš kamarády, přátele.......samota pro tak mladého kluka není moc dobrá.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10063
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Jsem z Ostravy.Právě takové lidi byjsi poznal mezi členy AA.Učí se být upřímní,učí se žít s touto alkoholickou nemocí.I já tam našla opravdové přátele,kterých si nesmírně vážím.Zpočátku jsem musela bojovat se svojí sociální fobií,která vznikla díky mému samotářskému pití.Musela jsem překonat nejen svůj strach z lidí,ale i pocit nedůvěry a předsudků,které mi vládly též.Stejně jako svoji zaputilost a tvrdohlavost.Myslím,že konakt s nimi mne začal měnit k tomu lepšímu já.Pochopila jsem mezi nimi jak moc jsme všichni nemocní.Někdo víc,někdo méně-ale na každém z nás se naše pití nějak odrazilo.A naučilo mne to mít ráda všechny lidi-at´už jsou jakékoliv povahy a smýšlení.Pochopila jsem,že se nemám proč na koholiv zlobit.Protože každý člověk si vlastně ubližuje sám nejvíc sobě.Naučla jsem se v jejich společnosti být sama se sebou spokojená a mít se ráda-což byl pro mne tvrdý oříšek.Naučila jsem se vedle nich být sama sebou,takovou jaká ve skutečnosti jsem a netrápit sebe ani nikoho jiného svými pochybnostmi a rozmary.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10065
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Já vím že samota pro mě není dobrá, ale už jsem si na ni možná tak nějak i zvykl. Vídám se vlastně jen s přítelkyní a s lidma z práce. Jinak skoro s nikým, nějak lidi nemusím ... většinou mě akorát štvou tak je nevyhledávám. Ale od toho mám antidepresiva. Mám je zatím krátce takže moc není vidět výsledek ale snad brzo zaberou.

Budu toho muset ve svém životě dost změnit, najít si nové kamarády(lidi co znám hodně pijou a tomu bych se rád vyhnul), nové koníčky(kromě práce žádného nemám) a třeba objevím i smysl života - ten mi teď tak nějak chybí, ale to je opět díky chlastu a/nebo depresím. Je to pro mě teď těžké, chlast mi strašně změnil náhled a přístup k životu ... hodně věcí se budu muset učit znovu.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10066
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
No, tak časem možná AA zkusím ... ale bude to chtít čas, teď bych se tam donutil a šel s nechutí. Mým problémem jsou hlavně předsudky a pesimismus. Je fakt že kontakt s lidmi mi hodně chybí, teď mi zvedne náladu i prohození pár vět s prodavačkou v obchodě. Hodně mi pomáhá i tahle poradna, s přítelkyní se o svém problému s chlastem moc bavit nemůžu, to je jak vysvětlovat slepému barvy. Zkusím se dát dohromady, za měsíc jedem na dovolenou ... takže si odpočnu, zrelaxuju a budu mít čas na přemýšlení.

Tím mým včerejším kiksem jsem se zas posunul o něco zpět, honí se mi hlavou myšlenky typu "a nedokázal by jsi pít s mírou? ten antabus je nahovno...". Ale to nějak překousnu a snad bude líp.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10067
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Je fajn,že si to uvědomuješ.Z mých bývalých kamarádů(těch s kterými jsem pila)jsem zůstala naživu jenom já.Všichni se postupem času upili.Já jsem vděčná,že jsem se k nim už nevrátila.Poseděla jsem s nimi,povykládala ale už jsem s nimi nepila.Všimla jsem si u nich jedné věci,že si mne začali vážit,že nepiju.Zkoušela jsem se jim pomoct,ale zbytečně.Později už jsme si ani neměli co říct-viděla jsem jak postupně chátrají.Dnes svého rozhodnutí nelituju.Uvědomuju si,jaké jsem měla štěstí,že mne do AA nikdo netlačil ani nenutil.Že to bylo mé dobrovolné rozhodnutí.Pamatuju jak jsem kdysy byla tvrdohlavá a umíněná natož když mne někdo k něčemu nutil.Jaký vzdor to ve mne vyvolávalo.Už jen to pomyšlení,natož když tak bylo opravdu.Vím,co to se mnou dělalo a jak to se mnou cvičilo!Tímto přístupem se jedny dveře zavřely a druhé se mi samy otevíraly.Využila jsem veškerých prostředků,které se mi nabízely.Bylo to mé štěstí,kterého nelituju a kterého si vážím.k tomu všemu jsem musela nějak dozrát sama.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10068
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
takové myšlenky se honí každému alkoholikovi.Pozor na ně.Jsou to mršky nevypočitatelné a dokážou opravdu zamíchat s kartami osudu.Antabus není na hovno,zapůsobil a nedovolil nejhoršímu-rozpití se!Kontrolované pití tam, kde se rozvinula závislist je sci-fi.Víš co mne napadlo?Potřebuješ s někým hovořit zcela otevřeně a upřímně,ale máš přitom strach.Myslím,že by pro tebe nebylo špatné individuální sezení s psychologem.Hodně by ti to pomohlo objanit si spoustu věcí,poznat svoje problémy i ty které úzce souvisely s tvým pitím.Já tak chodila na terapie první 3roky a byly k nezaplacení.Opravdu hodně mi dokázaly dát.Porad´se se svým psychiatrem.Může ti dát doporučení.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10069
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Já jsem měl za to že mi pomůže už psychiatr. V čem psycholog jiný?
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10070
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Psychiatr,pokud k němu máš důvěru?Tě může správně zdiagnostikovat a podle toho ti nasadí léčbu.Léky na zvádání úzkostí,strach,určitých fobií,případně schizofrenní poruch a pod.Psycholog neléčí farmatiky.Psychologie ti dává porozumnět problémům,které u tebe vznikly.Mnohé z nich vznikly už v našem dětském světě,mnohé jsme chápali nesprávně,nebo vůbec nedokázali,no a zbatek jsme si potluplovali svým pitím.Psychoterapie je cesta do hlubiny duše každého z nás.Dává porozumnět,pochopit naučí odpuštění a dá vyrovnání se se sebou samým.Později zjistíš,nekolik jsi schopný sám sebe posunout,natolik blíž se naučíš k sobě pouštět i druhé lidi.Co se naučíš k sobě-toho jsi schopen i k druhému člověku.Strach,či jakékoliv jiné zábrany už nebudou tvojí překážkou k ničemu a k nikomu.Psycholog tě může naučit sebereflexi a také pochopíš a naučíš se účinně relaxovat.Vypínat a zapínat svůj mozek bez alkoholu.Naučíš se naslouchat sám sobě ale také jiným lidem.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter