Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...28
Dolů
Téma: Náběh na alkoholismus?
#10071
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Sezení s psychologem bývá převážně 2 dny v týdnu.Pokaždé jednu hodinu,kdy si máš v hlavě možnost srovnat postupně svůj celý život.I to,co v sobě dusíš,co tě trápí o čem víš i nevíš.Je to osvobozující pocit,kterého sám nemáš možnost docílit-a právě pro alkoholika je nutností.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10072
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Dobrý den,paní Jano
připojuji se k Radce-jste opravdu ta,která na tomto fóru pomáhá.I já se občas snažím sem napsat svůj příběh-věřte mi,že vím,o čem píšu,ale taky chápu,že ne každý našel tu správnou obvodní lékařku,která by mu pohohla,stejně jako mě.
Každý to máme nastavené jinak-a Vy jste byla jediná,která mě nikdy neodsoudila.Zůstaňte taková,jaká jste-jste prima!!!
Zdravím a přeji hodně štěstí.
Helena
Helema

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10073
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Děkuju-od Vás si toho budu vážit dvojnásobně, paní Heleno.Co se týká toho,jaká jsem ,se týká také otázka mého nepití,případně pití.Pomoci můžu jen když se mi podaří to první.A pomáhám na základě svých zkušeností s tím druhým.Jinak neumím ani nemůžu.Jsou pravomoce,které mi nepřísluší a ty nechávám tomu,komu věřím.A ty se snažím respektovat.To je asi to jediné,čím se liším od mnohých.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10074
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ano,paní Jano,
lišíte se od mnohých-proto si Vás vážím a obdivuji Vás,že to i přes někdy neúspěch pořád zkoušíte-držte se!!!
Já Vám na dálku držím palce!
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10075
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Jano,
díky. Ten psycholog bude asi pro začátek ideální, na začátku září mám domluvenou schůzku s psychiatrem tak to s ním proberu. Asi bych se měl fakt začít stýkat s lidma.
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10076
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Super.Stali jsme se alkoholiky,nikoliv odpadem této společnosti.Jsme součástí společnosti do které se také musíme dokázat zařadit.Je to těžký krok-ale uvidíš,že ho s pomocí psychologa zvládneš na výbornou.Držím Ti palce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10079
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj všem. Rád bych zde také rád zanechal pár vět, jelikož tyto stránky mě už před rokem tak nějak nakoply - ukázaly směr.
Je mi 43 let, sice se za alkoholika nepovažuji, spíše za letitého, pravidelného pijana piva - pivaře. Děnně 4 - 5 kousků po zasloužené práci. Víno nesnáším, kvůli síře a destiláty ani ve větší opilosti. Jenom pivo. Problém jsem ale viděl právě před tím rokem, v dlouholeté praxi a kdy jsem to v létě fest zapivňoval a šel i nad 10 kousků a k tomu 40 cigaret. Nějak mi intuice říkala: Mates, dej brzdu!! V pátek po práci se těšil na bedýnku oroseného, v sobotu ráno to odsnídal a v neděli do oběda to samé. Měl jsem to spočítané tak, abych v pondělí ráno nenadýchal. Ale poslední pondělky byly kruté, vyblblá hlava, žaludek, propraná střeva, noc bezesná a propocená... To už jsem četl alkoholika.cz a dal si závazek, že zabrzdím, upravím rituály, ale až po vánocích.
Plán byl jedna věc, skutečnost jiná. Hlavně jsem si kupoval cigára, co mi nechutnaly, pak jsem balil tabáček a pivo kupoval také ne moc dobré. Dávky se snížily. Letos v dubnu jsem pořídil elektroniku a tabák letěl do popelnice. Postupně jsem snižoval obsah nikotýnu. Zajímavé bylo, že některé příchutě nechutnaly s pivem, takže ty vysedávací relaxy nebyly tak dlouhé a nevypilo se tolik piva. V červnu jsem dal opět trojdení zapivňovačku, ale už nebyl předchozí tréning, tak mi v pondělí bylo jak psovi a dělalo se mi zle i při slově pivo. Přešel jsem na birell, ale ten není dlouhodobě pitelný od 4 kousků. Ale výsledek je 1 - 3 piva, spíše sporadicky. Ono záleží na situaci dne. Podstatná věc byla i ta, že jsem musel změnit místo, kde jsem sedával a pokuřoval a hrnul do sebe jednoho lahváča za druhým. Bylo to pohodlné křeslo, v podkroví, s PC, TV. Přesunul jsem se do obýváku, kde to tak pohodlné není, nebo na dvůr pod přístřešek. Pak kolo a kolo a kolo. Ale nemám extra ambice totálně abstinovat, šlo mi hlavně o to kouření, což se mi podařilo.
Proto přeji všem, kteří mají snahu cokoliv porazit - mnoho zdaru.
Mates

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10083
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Mates, dík za tipy.Zkouším všemi prostředky přestat kouřit.Nedaří se.Uvědomuju si jak jsem na cigaretách závislá.Mám hodně těžké odvykační stavy,které mne vždy kopnou zpět.Zkusím na to jít Tvojí technikou.Motivaci mám silnou,ale i ta se jeví jako neúčinná.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10092
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Díky, domluvím se s psychiatrem na psychoterapii a uvidíme. Snad to pomůže, moje psychika dostala díky chlastu fest zabrat.

Mates,
tak to máš asi hodně silnou vůli nebo jsi na tom nebyl tak špatně. Všechny mé pokusy o kontrolované pití skončily fiaskem...
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10094
Re: Náběh na alkoholismus? Před 11 rok, 8 měsíce  
Pátek večer, přítelkyně pryč, všichni půjdou pít... Co děláte po večerech místo pití? Do práce už se mi nic dělat nechce, na knihu nemám náladu, v televizi nic a tak brzo neusnu...
bender

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter