Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: ...jde to bez léků?
#9774
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ani jsem nechtěla to sem napsat, aby mě někdo nenapadnul, že jsem proti AA. Nejsem, ale s těma kontaktama máte pravdu, Evo. Vím to od své dobré kamarádky, že ji po schůzkách volali domů, i v noci ostatní "anonymní", měla z toho problém, manžel se pak zlobil, kdo ji volá či píše. Tak je aspoň poučená nedávat na sebe žádný kontakt. Snad se to nemusí, nebo ,,????
A.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9775
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
Evo bohužel s tímto nešvarem co se týká vyžádání tel.č. na nově příchozí se setkávám i já.Moc se mi to nelíbí samotné,že někteří členové AA horlí pomoc nováčkovi za každou cenu,aniž by si připustili,že by mu to mohlo být nepříjemné.Evi-oni jsou také alkoholici-stejní jako ty.Jen chcou pomoct a bojí se o tvoji střízlivost.Oni to berou,že tě podporují,nikoliv tak že by tě obtěžovali.Ty máš problém nejen s alkoholem,ale i finanční a existenční-což je hodně nebezpečné-protože právě tyto problémy spouštějí opětovné pití.Máš možnost hned na nejbližší skupině všem jasně říct,že tato forma pomoci je ti nepříjemná a cítíš to jako obtěžování,které si nepřeješ.Neboj se to jasně zdělit.Ti co ti volají se neurazí-jen si připomenou,jak dlouho trvalo každému,než se naučil sám přijmout pomoc,než se naučil zdílet s ostatními,než vůbec opadl jeho prvotný strach a předsudky.Někteří na to jen čas od času dokážou zapomenout jak dlouho jim všechno trvalo.Víš ono to dost trvá,než se člověk,který přestal pít začne chovat jinak,bez agrese,bez toho,že by hledal ve všem jenom nepřátelství-všichni z AA jsou na svém určitém vývojovém stadiu.Každý se nachází v jiném stadiu podle vlastních zkušeností,které učinil a každý se řídí vlastním přesvědčením.A o tom,se máš možnost časem sama přesvědčit.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9779
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
jani zdravím Tě,děkuji za to a jak píšeš.Než mi přišla od tebe odpověd,tak jsem si to pěkně snažila rovnat v hlavě..Právě o AA...není to jen má zkušenost,ale je to o nás,alkoholicích,nechci všechny strkat do jedoho pytle,jde o to,co asi vyzařujeme,co si na nás,mě,může někdo dovolit.A na mě mohl vždycky každý vše,co se mu umanulo.JE TO O Mě.Dochází to později,všude narazíš ale asi mě to nesmí zastavit.Postupně to ke mě přichází...Každá skupina AA nemusí být stejná,jen nemusí tolik tlačit na pilu hned z kraje,chápu,že pro někoho to může být z kraje šok.Jsem věřící bez vyznání.A i tak to na mě působilo hodně jako sekta,a sama vůdkyně áček mě neustále volá a vyhrožuje,nemusí to být jinde stejné.Nezatracuji.Hledám.Děkuju Vám všem.Jani,jsi borec.Držím palce všem,kteří zkoušejí střízlivět.Jsem jedna z nich.
ewa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9781
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
Děkuju i vám,Vážím si každé odpovědi.Někde jsem tu vyčetla,že to jsou jistá pravidla,nepsaná,že se zkušení AA starají o nováčky.
ewa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9782
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
Já jsem si vždycky představovala, že setkání AA je oprvdu anonymní, že se třeba ani nemusí uvádět pravé jméno a že se na sebe nenechává kontakt a že vše probíhá jen na těch schůzkách a dál se lidé nekontaktují. Tak jsem si to představovala podle amerických filmů, kde se AA zmiňovali..třeba. Může mi někdo napsat, jak to teda probíhá v ČR ? Je to opravdu anonymní ??? Musí se dávat kontakt ?
A.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9783
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
A., je to tak, že na začátku se lidi představují jen jménem, ne příjmením, je možné, abys řekla i jiné jméno, zatím jsem o tom neslyšela, ale proč ne?Kontakt jistě nemusíš dávat, spíše je Ti nabídnut nějaký od áčkařů ze skupiny, kdybys potřebovala Ty nějakou radu, pomoc.Chce to tam jít častěji, trochu se tam rozkoukat, poznat, jak to chodí...nemusíš mluvit, jen poslouchat ostatní, jejich příběhy, problémy.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9784
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
tak ono to, nakonec jako ve všem, bude o těch konkrétních lidech ve skupině... každopádně nikdo tě nemůže nutit, abys dávala na sebe kontakty a reagovala na telefonáty a zprávy... já věřím, že to ti lidé myslí dobře, bohužel i mě se chvílemi zdálo, že někteří mají tendenci se v té pomoci těm méně šťastným jaksi realizovat, protože většinová společnost abstinenci nijak zvlášť oceňovat nebude, to nemůžeme čekat, tak to ocenění hledají mezi svými... idealní ovšem je, pokud se abstinující člověk dokáže ocenit a pochválit sám, je na sebe pyšný, aniž by mu někdo další klepal na rameno...
a nebo najde plnohodnotnou realizaci zcela mimo skupinu... v zaměstnání, v rodině, v umění...
když jsme tady kdysi dávno hovořili o tom zařízení moniky plocové, tak přesně ona je ten případ, co úspěšně abstinuje, ale připadalo mi vždycky, že kromě té abstinence a alkoholismu, nic vlastního nemá... ale to jen tak na okraj, aby nevypadalo, že se tohle týká výhradně áček...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9785
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
Děkuji za odpověď a vysvětlení, tak jsem si to představovala, že by to měla fungovat.
A.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9786
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ewo, vyděsila jsi mě, byla jsi fakt na AA?Nejsou tam žádní vůdci,neexistují.Jen sekretáři, kteří mají na starosti klidný průběh setkání, mění se velice často, může jim být každý člen skupiny.A vyhrožuje Ti někdo???Kde , v kterém městě jsi byla, napiš mě to, prosím.!!!Proč a jak Ti vyhrožuje?Určitě se tohle nesmí, nemá, o něčem podobném jsem taky nikdy neslyšela.Napíšeš?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9787
Re: ...jde to bez léků? Před 11 rok, 8 měsíce  
Libo,já když byla na AA poprvé?Nevzala jsem si pro sebe vůbec to,že všichni mluví o tom,jak si přiznali svoji závislost a bezmocnost nad svojí nemocí.Přijala jsem to tenkrát,že se všichni babrají ve sračkách,ve kterých jsem byla i já.Já tenkrát chtěla aby mi pomohli nepít,abych mohla nějak začít.Koupila jsem si tenkrát knížky a dlouhé roky mne tam nikdo neviděl.A já?Já pila!Já jsem si nepřiznala nic,já vlastně chtěla ještě pít-toto jsem si tenkrát ještě nebyla schopna přiznat.Eva má hodně problémů a trpí nejistotou,co s bytem,vystěhují ji,stihnu zaplatit?Jsou to úzkosti a veškeré druhy strachu,kterými trpí už i z lidí.Zapomněla jsi na ty strachy na nejistotu,že ti zazvoní nějaký vymahač dluhů a pod.?Ti pitomci v AA toto vůbec nevzali v potaz,že je v takové situaci-mají zájem jí pomoct-vede je k tomu ctižádost a přesvědčení,že jsou k tomu oprávněni,svoji povinnost pomoct a holku vyděsili a dostali ještě do horších stavů.Když přestaneš pít-jsi ještě dlouho nedůvěřivý,podezíravý,ale i paranoidní.Kolikrát se chytám za hlavu a ťukám na čelo.Než si sama uvědomím,že jsou všichni alkoholici-i já a jednají jak umí,jak si sami myslí,že je správné.Myslím,že Evě sekretářka ani nikdo nevyhrožuje ale ona je vystrašená a přijímá to zatím tak jak umí.Zatím to vidí jen ze svého úhlu pohledu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter