Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: ...jde to bez léků?
#16699
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
Peťo, díky to je fajn , že jsme na tom stejně 4.den, cítím se pořád normálně, myslela jsem, že jsem na tom víc závislá... a jak se cítíš ty a kolik si toho pil? Jinak včera se mi už spalo líp o něco..
Marta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16700
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
...no, no, len TO nepodceňuj, ťažké chvíľky ešte len prídu, uvidíš.. treba sa mať na pozore...ak si teraz pohode psychicky, tak sa dá vydržať bez chlastu, ale prídu problémy a uvidíš, vtedy TO zaútočí a budeš mať čo robiť to ustáť...
ja mám 42 rokov, 20 rokov aktívneho chlastania, posledné 3 roky už určite závislosť...väčšinou po večeroch 1, 2 flašky vína, sem - tam 6,7 pív v "šenku", najhoršie sú tie ťahy, keď mi je ráno zle a pokračujem celý deň a na druhý deň zase a takto to trvá aj 4,5 dní...naposled cez Vianoce a silvester, takmer 2 týždne non-stop...najhoršie sú tie depresie potom, to je fakt šialené...
problém som si uvedomil 3 roky dozadu, tak aspoň si každý rok dám 2 mesačnú pauzu,(síce s obtiažami), ale cítim sa potom trochu pánom situácie, telo aj hlava si trochu od toho odpočinú a nerobí si TO so mnou čo chce...ale po čase som zase na začiatku...
viem, že by som mal prestať úplne, ale zatiaľ som si to v hlave tak neurovnal, z čítania tu mám pocit, že nikdo tak nezačne na prvý krát...
že každý by to chcel mať pod kontrolou ako kontrolované pitie, ale je to vysnená fantázia asi všetkých tu...
som rád, že si v pohode spala, ja som dnes trochu nervóznejší, pre mňa je vždy ten 4 - 7 deň najhorší, potom sa to skludní...keď je najhoršie dám si Radlera, pôsobí to skôr ako Placebo, ale pomôže
drž sa, Peťo
Peťo

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16701
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
P.S. kúp si čaj z Ľubovníka bodkovovaného, má antidepresívne účinky, dokonca aj pri stredne ťažkej depresii pomáha, v Nemecku je len na predpis, u nás našťastie nie... dávaj si veľa Magnesia a Thiaminu B1, telo to potrebuje a lepšie zvláda krízové psychické stavy...
a na pečeň(játra) si daj Sylimarín, po 2 mesačnej kúre budeš mať játra ako bábatko
Peťo

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16702
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
Peto, já to taky přes vánoce totálně zazdil...7 dní v lihu, vždy po probuzení rovnou do hospody..Takze to mame asi podobně.Jinak Lubovník je česky Třezalka tečkovaná, má výborné antidepresivní účinky, ale nesmí se brát spolu s antidepresivy, na to bacha !
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16703
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
Petře, to mi hovor o tom, tie "týždňovky" sú najhoršie... a potom tie strašné depresie z absťáku...
ale ja na alkohol nenadávam, alkoholikom sa človek nestane po 1 napití, ani po piatom, stom, ani možno po tisícom...mne to trvalo cca 20 rokov...
za tých 20 rokov mi alkohol nespočet krát pomohol, duševne aj telesne... vždy pomohol, keď som potreboval niečo chladnokrvne riešiť, pri starostiach pomáhal zatlačiť slzu, radosť vedel ešte zdupľovať...
ale v tomto svete je všetko niečo za niečo... mi alkoholici si týmto naším pravidelným pitím upíšeme dušu "čertovi" a potom po x rokoch nastane chvíľa, že "čert" chce naspäť našu dušu za to čo nám po celé roky poskytoval...a potom už to je zlé, a začína to pravé peklo, keď chvíľkové opojenia striedajú strašné kocoviny, absťáky a depresie...
taký je život nás alkoholikov
Peťo

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16704
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
Pryč jsou navždy ty rádoby radostné chvíle trávené v hospodě u piva a kořalky...nyní nastalo nevratné období bud nepít nebo se upít
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16736
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
Marti, ako???? Dúfam, že si vydržala cez víkend...dnes "ťaháme" siedmy deň, že??? tak sa drž a nepolavuj
Ja som mal cez víkend trochu krízu, tie víkendy sú najhoršie, človek má veľa volného času a viac na ten chlast myslí, resp. víkend a chlast vždy idú dokopy, cez víkend sa predsa chlastá, žeeee???? ...ale vydržal som
Peťo

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16737
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
Petře, věř, že střízlivý zažiješ mnohem lepší radostné chvilky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#16738
Re: ...jde to bez léků? Před 10 rok, 2 měsíce  
Tobě věřím Líbo
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter