Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Co mám dělat?
#2337
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Bohatá jsem-i když na to nevypadám.Smetanu možná smlsnu až se přes kotel dostanu tam nahoru.Tady ji kvůli prochlastané slinivky stejně nemůžu,tam už je dovolené všechno.Je ještě jedna věc,která mne napadla.Čím víc se snažíme-my ženy,matky-tím také máme možnost napáchat víc chyb.Děti vidí to pozitivní-pro ně,na to ale rychle dokážou zapomenout.Ovšem naši chybu-at´už je jakákoliv si pamatují hoooodně dlouho a těžko odpouští.Toto by jsme se měly naučit,abychom jim to mohly předat.Stejné kritické oko mládí jsem měla i já.Ale i oni se snad někdy naučí!Mně to trvalo téměř půl století-to chce čas!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2338
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
To je fakt Jani, víra je velké bohactví a naděje, je to dar, který jsem také přijala. Tam bude po nemocné slinivce veta.

Všeobecně pro nás platí, že ty dobré věci máme tendenci brát jako samozřejmost a ty špatné kritizujeme a jsou nějak víc pro nás vidět.
Důležitý je, abychom si chyby dokázali přiznat. Na druhou stranu, kdo nic nezkazí, ten taky ale nic nedělá.

Odpouštět se budu učit asi celý život. Vím jak je to důležité a v životě potřebné, nejvíc mě to jde, když si uvědomím kolik bylo odpuštěno mě.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Poslední úprava: 05/11/2010 22:03 Provedl: Květa.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2340
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Jani a Květuško,
tedy co vy jste musely a musíte řešit, bych já nechtěla opravdu nikdy, já jen mohu tušit, jak hrozně jste se cítily a cítíte. V mých alkoholických časech mi kolikrát blikalo varovné světlo, že jsem svým dětem otřesným předobrazem nějakého vzoru řešení určitých životních či konfliktních situací.
Skutečně jsem moc vděčná osudu za to, že moje děti mají na alkohol a drogy hodně negativní a nekompromisní názor. Vůbec si nedovedu představit, že by se moje děti chovaly stejně, jako jsem se chovala já. Zbláznila bych se hrůzou, kdybych je musela někde hledat a vědět, že jsou opilé nebo zfetované, že se jim může něco stát.
Musíte být obě hodně silné osobnosti, jestliže při tom všem jste schopné nějak fungovat. Možná, že máte tu výhodu, že víte obě o čem je závislost a zmobilizovalo to ve vás nadlidské síly.
Možná, že máte ale naopak nevýhodu v tom, že opravdu moc dobře víte o čem skutečně je závislost a z vlastní zkušenosti víte, jak je to hodně těžké přesvědčit závislého člověka, mladého závislého člověka, kterému ještě závislost de facto nic moc nevzala, aby toho nechal.
Úplně nejhorší pro mámu je bezmoc, jako je asi bezmoc pro děti, které jsou se svojí opilou mámou a není v jejich moci ten stav změnit. Víte, moje dcera (syn moc ne, ten o tom mluvit prostě nechce) mi mnohokrát říkala, že se cítila naprosto zoufalá a bezmocná a já si v duchu říkala "Ježiši co pořád mají, dám jim všechno co potřebují, jsem sice opilá, ale nevyvádím, jsem klidná, maximálně spím" Byla jsem naprostý a totální idiot v zhodnocení toho, jak mizerně a zoufale se může člověk cítit. Když se nad tím zamyslím a snažím se vcítit do situace mých dětí, nejraději bych si dala pár facek. Ještě dnes, když si vzpomínám, je mi ze mě zle. Jo, opilost jsem si v opilosti zdůvodnila, ale přes ty absťáky mě moje dcera převáděla s takovou péčí a láskou, kdy seděla v dne v noci u mojí postele, dávala mi lžičkou pít vodu, omývala mi obličej vodou, volala lékaře, když už jsem přestávala dýchat. Chodila za mnou do nemocnice a do léčebny, stále a znovu věřila. Možná, že to byla ta její nezlomná víra, která mi moc pomohla zpět do života. Určitě to byla její víra. I moje víra, stále jsem věřila, že se z toho dostanu, i když jsem selhávala. Jo, člověk prostě musí věřit v to, co dělá a když tomu fakt věří, dokáže úplně všechno. Pak tomu může říkat třeba zázrak. Ale víra, ta je úplně nejdůležitější.
Jani, moc Vám fandím, aby jste ty překážky s dcerkou zvládly, přeji Vám, abyste měla svojí dcerku brzy zdravou a šťastnou. A aby to bylo co nejdříve. Já věřím, že to určitě dokážete.
Radka
Radka1
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2346
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Radko-čím déle žiju,čím déle sama nepiju,s úžasem zjiš´tuju nakolik je život spravedlivý.Dávno mám za sebou házení viny na druhé,stejně tak i sebemrskačství.Všechno mělo být tak jak bylo-já se rozhodovala pokaždé špatně-musela jsem si nabít držku a pořádně,aby se mi rozsvítilo v budíku!Jinak to se mnou nešlo!Nikdy mne nenapadlo,jak veliký dopad to může mít na děti-nikdy jsem o tom nepřemýšlela,když jsem pila.Byla jsem stejně slepá a hluchá ke svým dětem.Moje celá pozornost byla namířena právě jen na toho mého alkoholika,partnera,kterému jsem chtěla pomoct,pochopit.Pomoc jsem mu nepomohla,pochopit jsem dokázala až když jsem se v závislosti koupala i já!Viděla jsem SVOJI BOLEST,SVOJE NEŠTĚSTÍ,ZKLAMÁNÍ.Dál už mé oko nedohlédlo-nemohlo!!!Jsem tu krátce-ale kolikrát mi proletělo hlavou.Když se stane neštěstí-tou je i tato nemoc,hledá se viník aby byl potrestán,případně zachráněn.Jak moc lidí raději ukáže prstem,než aby hledali chybu též v sobě.Jak málo lidé komunikují mezi sebou.Kolik lidí má strach změnit přístup či jakkoliv zariskovat a vybočit ze stereotypu,kterým pro ně život je.Jak málo,a nebo naopak nadměrně jsme schopni INVESTOVAT DO SVÝCH VZÁJEMNÝCH VZTAHŮ.Kde jsou nastavené bud´hranice nadměrné-nebo vůbec žádné!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2347
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Jak těžko se hledá a vůbec chce hledat také v sobě pozitivní,ale též to negativní!Mé též závislé děti dnes vnímám tak,že dostaly stejnou možnost jako já!Naučit se vidět a vnímat jinak,než tomu bylo dřív.Z příspěvků,které tu čtu si uvědomuju,že ani SPOLEČNÝ ŽIVOT NEMÁ tu sílu udržet spojení:Z vlastní zkušenosti vím,jak STRACH DOKÁŽE UBÍJET-I ZABÍT!Možná i mé děti musí pocítit dotek smrti-tak jak já.Možná ani to nepomůže.Kdo ví???Já se rozhodla VLOŽIT DO SVÉHO ŽIVOTA A DO SEBE MAXIMÁLNÍ ÚSILÍ,KTERÉHO JSEM SCHOPNA-MŮŽU JIM BÝT JEN PŘÍKLADEM VLASTNÍ PROMNĚNY-ostatní je v rukách Božích-tam se i já obracím,tam také já čerpám sílu a inspiraci!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2348
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Raduš,
před lety nám ve skupince paní doktorka položila otázku, co si myslíme, že je horší: když je závislé dítě, nebo partner? Nevím, zda u mne rozhoduje pořadí ve kterém se vše odehrálo ( nejdříve manžel potom syn). S manželem jsme to nezládli, nejdříve se to táhlo léta, já jsem to tehdy nedokázala řešit, potom jsem se "proti své vůli" rozváděla. Když šlo o syna ( 17 let), hned jsem vyhledala pomoc,jako rodič jsem se cítila více zodpovědná za tuto situaci a měla jsem o něj i větší strach.
Janina situace mě tyto chvíle naživo připoměla, nyní je synovi 31 a buduje si úplně jinou "kariéru".

Slyšela jsem takové přirovnání: Lidé si stěžovali na své životní "osudy", mysleli si, že problémy těch druhých nejsou tak těžký jako jejich. Někoho napadlo dát ty " kříže" na jednu hromadu (tak aby se nepoznalo který čí je) a každý si mohl vybírat pouze podle váhy: těžší - lehčí. Lidé jich měli v ruce hodně a vybrali si ten, který se jim zdál nejlehčí, když se odtajnili původní majitelé, zjistilo se, že každý má opět ten svůj původní.

Tady na tomto fóru spíše obdivujeme, jak mohl nebo může ten druhý zvládat tak těžkou situaci. Pro mě například jsou těžké abstinenční příznaky, jak tady popisujete. Musí to být něco hrozného prožívat.
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2350
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Víte holky,já jsem si sama chtěla hrát na Boha,Spasitele,který dokáže zachránit.Můj trest byl oprávněný.Nebylo to z lásky-tu už jsem necítila ani nemohla.Byla v tom má pýcha!Lukáše jsem už potřebovala odklidit-abych mohla pít!Přišel další trest Terezka.Proto to přijímám jako spravedlivý trest!Dnes mi to dává mnohem větší smysl veškerého dění kolem mne.Poslední roky mám v péči moji mámu.Táta umřel před 15lety.Byl alkoholik.Bud´dřel jak nikdo. Přišel den D něco ho dožralo a výbuch v podobě několika denního tahu nonstop v hospodě.Pak nepil třeba i půl roku.Posledních 10let měl problémy s žaludkem a prostatou.Přestal pít a kouřit-a už jen dřel na chalupě!Dnes co mám mámu přečtenou jak knihu se vůbec nedivím,že se raději ožral,jinak by ji asi zabil!Matka i když už je dementní dělá vždycky všechno proto,aby vypadala jako obět´všeho a všech!Libuje si v této pozici-zblbla z toho a ze všech fobií s kterýma se neuměla poprat.Je v ní toliko zla,že mnohdy žasnu,nakolik v průběhu života může být1člověk nasáklý.Když to shrnu,tak všichni jsme umírali na nedostatek lásky.Nedostávali jsme ji od těch lidí od kterých jsme ji očekávali.Neumněli jsme mít rádi sami sebe a nedokázali si vážit ničeho.Kde je pýcha,není prostor pro lásku!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2351
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Co je závislost?Cesta toho největšího zla,kterého je člověk schopen.Tím,že tuto cestu nastoupí netrpí tímto zlem on sám,ale všichni kolem něj.Proto je důležité uvěřit v dobro,učit se lásce,odpuštění ale též se nebát učinit radikální změny ve svém životě,stejně jako udělat všechno proto abych mohla nastoupit cestu vnitřní změnou i já sama.Před vlastním zlem neuteču nikdy nikam-musím ho poznat a přijmout-a chtít nahradit novým dobrým!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2358
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Jani přesně tak, nedělej si výčitky a udělej to co cítíš, že je správné, ty uděláš vše co můžeš, ale nakonec to bude její volba a její boj. Ty hlavně vydrž abstinovat,dcera tě bude potřebovat. Taky jsem měla problém se synem, tedˇje mu 20 a nemá dodělanou školu, nemá práci,je doma. Období 17ti let bylo hrozné,myslela jsem, že už to nevydržím,chodila jsem do k-centra,tam mě dost pomohli.Alespoň si o tom někdo se mnou promluvil a ujistil mě, že to není moje chyba i když musím říct, že jsem také splíny zaháněla flaškou. \sice rozhodnoutí jestli ho proti vůli poslat do lé=čebny je na tobě a oni ti to neřeknou, jestli je to správně nebo ne,jemu už bylo 17 a půl, a než by se to vyřídilo-podle mě jsi byla statečná, že jsi do toho šla. Já si také pořád dělám výčitky se vším,zdá se mi že cokoliv udělám ať se rozhodnu jakkoliv, je to blbě.Ale jsem na to sama nemám v nikom oporu ani v manželovi ani v rodičích.Musím říct, že si ale vždycky vzpomenu na k-centrum kde mi řekli, abych si nedělala výčitky,že to není moje chyba je to každého vůle. . Držím palečky,ty uděláš co je třeba a jak to dopadne je stejně na ní.a napiš jak jsi dopadla.
Karen

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#2373
Re: Co mám dělat? Před 13 rok, 4 měsíce  
Karen.Je to blbost obviňovat sama sebe.Ubere to spoustu sil a zbytečně.Myslím,že důležité je zamyslet se v ČEM jsem dělala blbost-začít u sebe napravovat.To mi může mnohé objasnit.A přijmout věc takovou jaká je ted.Začít dělat u sebe změny.Začít být pravdivá a důsledná k sobě i k tomu,komu chci pomoct.Buď to půjde-a nebo ne!Pak už být tvrdá,ale nesmím propadnout nenávisti!
Jana Mertosová
Expert Boarder
Příspěvky: 80
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: OSTRAVA Narozeniny: 02/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter