Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Psycholog nebo psychiatr
#20324
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Vláďa napsal:
Dobrý den.
Jsem alkoholik. Jsem už nějakou dobu, jistá podezření jsem již měl dříve, dnes to vím jistě.
Přes den nepiji, ale večer zalezu do dílny, dám si 2 pivka, 6 velkých a jsem spokojeně na plech. Denně. Nu, taky způsob jak řešit životní lapálie.
Po 5 letech mi začíná tento způsob života vadit, musím jej změnit. Jinak mě to zničí.
Četl jsem příspěvky v této diskuzi - ale stejně jak na začátku si nejsem jistý jak začít:
AA ?
Ambulantní léčbou? A u koho? Návštěva psychiatra by jistě byla na místě, ale děsím se toho, že bych měl mít diagnózu v papírech a mohl třeba i přijít o řidičák - ten ke své práci potřebuji.
Léčba na tři měsíce v léčebně kvůli mé práci nepřichází v úvahu.
Máte někdo zkušenosti jak začít - Ostrava a okolí?
Děkuji
Buris

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20340
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Buris,
prvý krok si už urobil - prehodnocuješ svoj život.
Riešenia poznáš!


Je úplne jedno, čo si vyberieš - podstatné je, že už konáš - robíš to predovšetkým, len a len, pre seba.
AA Ti vodičák neodoberú - pracujú anonymne.
Psychiater Ťa zdiagnostikuje, psychológ - ponúkne praktické riešenia...

Rozhodni sám - kam prv!
(vždy budeš zodpovedný sám za seba a pred sebou/svojím svedomím!)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20354
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Buris-a to je tvůj případ taky?Myslím tím,že jsi Vláďův okopíroval a přiložil k sobě?Já jsem natvrdlá,tak se ptám,jestli jsem to pochopila správně.Nebo se bojíš sám napsat?Jak to je s tebou?Jak to máš?Chápu to správně?Nebo ne?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20355
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Jo a ty jsi taky z Ostravy?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20364
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Jana Mertosová napsal:
Buris-a to je tvůj případ taky?Myslím tím,že jsi Vláďův okopíroval a přiložil k sobě?Já jsem natvrdlá,tak se ptám,jestli jsem to pochopila správně.Nebo se bojíš sám napsat?Jak to je s tebou?Jak to máš?Chápu to správně?Nebo ne?
Janka,
... tiež som si to tak vysvetlil, a preto som oslovil Burisa
a nie Vlada.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20381
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Co myslíš?Najde odvahu k odpovědi?Bože můj,jsem vděčná,že se už nemusím potýkat se strachem,který tak důvěrně znám!Že jsem díky TOBĚ našla sílu vyjít ze své ulity.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20397
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Je to těžké, on ví, že má problém, nikam nechce jít, dopředu se bojí o řidičák...výmluvy, nechce ještě přestat pít.Tací radu nepřijmou, později už není síla s alkoholismem něco dělat.A stejně o ten řidičák přijde, o práci, rodinu také.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20398
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Jana Mertosová napsal:
Co myslíš?Najde odvahu k odpovědi?Bože můj,jsem vděčná,že se už nemusím potýkat se strachem,který tak důvěrně znám!Že jsem díky TOBĚ našla sílu vyjít ze své ulity.

Janka,

možno, že skutočne chcel Buris niečo napísať ale ostáva to len v ňom, v jeho mysli.

Alebo len omylom klikol na žlté - citovať a stvoril *niečo*, čo nemá pod kontrolou/palcom... alebo stratil odvahu?(vyčkajme.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20411
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 9 rok, 9 měsíce  
Právě,že sama znám ten strach.Zároven´silnou potřebu sdílení.Vím že je důležité rozhodnout se a uskutečnit krok směrem ven,z vnitřního kruhu.Znám jeho klepeta i sevření.No pokud to člověk nepřekoná,je ohrožený totální sebedestrukcí a smrtí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#47914
Re: Psycholog nebo psychiatr Před 6 rok, 1 měsíc  
Zdravím všechny. Určitě máte už někdo zkušenost. Od listopadu 2017 opět abstinuji po 5 leté abstinenci a 3 leté recidivě. Léčím se ambulantně na psychiatrii. Dá se hrubým odhadem říct jak dlouho to bude trvat ? Vím, že alkoholikem už budu na vždy. Ale jak dlouho budu brát léky, jak dlouho docházet ?? Měsíc, půl roku, dva roky, nebo už doživotně ???
Rostinek
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter