Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP
#32405
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Takže v reakci pana Dvořáčka je ukryta rada jak na to.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32410
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Jo,to mě taky napadlo . On je prima. Prostě když při příjmu na léčbu řeknete, že řidičák nevlastníte, oni se po tom asi pídit nebudou, mají jiné starosti. Problém to ale určitě bude u profesionálních řidičů, tam už je to fakt průšvih. Že by nahlásit, že dělám kadeřníka nebo prodavače bot? (a nezapomenout na to, až budu při léčbě vypracovávat životopis ). Pokud jste tam ale v rámci pracovní neschopnosti, pravdě se nevyhnete - do neschopenky lékař musí napsat profesi a ve firmě by se asi divili, až by jim toto přišlo. Na druhou stranu si myslím, že třeba takový řidič autobusu nebo tiráku by měl být pod nějakým přísnějším opatřením (tedy bohužel odebrání řp a vrácení až po dvou letech prokázané abstinence),i když je to tedy pro toho člověka kruté. Mě jednou vezl opilý řidič busu, teda jenom MHD, ale blbý pocit, to vám řeknu. Nejdřív jsem samozřejmě neměla jistotu, že je pod vlivem, jen tak vypadal a divně řídil, ale pak na jedné zastávce hodil hlavu na volant a usnul, takže jsem zavolala policii. Bylo mi ho líto, věděla jsem, co mu způsobím za problémy, ale zodpovědnost převážila, představila jsem si, co kdyby někoho pak někoho zabil nebo zmrzačil...
P
S: Včelaři, ráda čtu tvoje příspěvky, máš dobrý smysl pro humor Můžu se zeptat, jestli se pletu, když si tě představuju jako bodrého vesnického chlapíka, s kterým bývala v hospodě pořádná sranda? Ale nemusíš odpovídat, jestli nechceš.

Mám takovou úchylku, u stálých přspěvatelů si utvářím nějakou matnou představu, jak asi vypadají, jak jednají v běžném životě... Jako když čtete knížku a vytvoříte si svůj obraz o jednotlivých postavách. Máte to taky tak?
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32412
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Mě by zajímalo, pokud je někdo alkoholik, zda skutečně řídí nebo ne, tedy pokud má ještě řidičák. Já myslím, že alkoholik by řidičák skutečně mít neměl. Znám jednoho týpka, pod vlivem je vpodstatě od rána do večera, léčbu sice ukončil, ale k bumbání se velmi rychle vrátil. No a vesele si jezdí autem mimo jiné několikrát denně i do hospody a z hospody... A to už měl asi 3x odebraný ŘP, měl dokonce i maření úředního rozhodnutí a trest. Ale ŘP mu po uběhnutí lhůty byl opět vrácený a ožralý jezdí vesele dál. Takže?
Pavlík
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32413
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Reminescence
já to tak nemám. Dokonce jsem si u jednoho nicku zde nemalou chvilku myslela, že to píše žena. Dle jeho nicku to nešlo rozšifrovat a nějak mi to přišlo, dle jeho reakcí , že je to žena...
Až napsal něco a najednou použil mužský rod, tak jsem byla překvapena.
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32414
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Takže co. Mé bývalé ožrala zajel tetu, na místě mrtvá. Řidičák odebraný xkrát, léčebna taky xkrát. Dostal pět let, za tři byl venku a jakoby se nechumelilo sme ho potkali v tescu jak se nalíval a vesele na nás mával. Venku měl jistě vůz a co chceš dělat. Jedině zastřelit a za to to nestojí.

Mé zkušenosti s netznámostma jsou špatné, ti lidé jsou úplně jiní než si je představuju a písemně jsme si sedli, v hospodě pak už moc ne. Vyjímka je jedna, jedna robka dělala drsňačku a ve skutečnosti je to velmi citlivá duše a přátelíme se spolu dál po všech stránkách
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32415
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Co je krutého na tom, že alkoholikovi seberou řidičák? V jiných zemích pokud se toto stane a má zákaz řízení kvůli alkoholu, musí než mu ho vrátí docházet na jaterní testy. A není to žádná legrace, zavolají si ho kdykoliv na krev. Tak je to podle mě správně. V ČR jsou zákony v tomhle směru ještě velmi měkké.
Pavlík
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32416
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Pavlíku, můžu se zeptat, tobě řidičák vzali nebo jsi ho nikdy neměl? Prosím o pravdivou odpověď, je to tu anonymní, chci si jen udělat názor. S tím věčným ožralou, jak píšeš, zavolejte na něj policii, až bude sedět ožralý v hospodě a před hospodou auto. Samozřejmě je těžké vychytat ten okamžik, až bude odjíždět, to je jasné. Nebo pokud víš, že je v lihu nepřetržitě a přesto řídí, dej policajtům echo, ať mu dají dýchnout. To, co popisuješ přece není možné. Vždyť může někoho nebo sebe zabít. V tomhle případě bych už ŘP opravdu zabavila navždy. Tady je podle mě chyba v soudci, který ho soudil za maření úř.výkonu.
Ale zase si vezmi na druhou stranu případ člověka, bydlícího třeba na vsi, který nemá jinou možnost dostat se do práce (a vlastně ani nikam jinam) než autem, do některých vsí jezdí bus 2x denně, někam vůbec, dostane se do problémů, protože ač na vsích pije skoro každý chlap, on se stane závislý a už pití neukočíruje, jde se dobrovolně léčit, léčbu zdárně ukončí, abstinuje. A má mít představu, že už ŘP nikdy nedostane zpět, protože má cejch a diagnózu v papírech. Tak s tímhle vědomím by se nikdy léčit nešel, chlastal by dál, trpěla by rodina, všichni kolem, spadl by na úplné dno a předčasně zemřel. Podle mě má každý, kdo se snaží, dostat šanci. Ale pokud selže, odebrat ŘP třeba na pět let a pokud selže opět, už by si neškrtl.

Perte - je mi tě a tvých blízkých líto. Za tu bezmoc a vztek, co jste museli zažívat a zažíváte, za ten pocit neskonalé křivdy. Ale tam je to to samé, co píšu výše. Dát jednu šanci a dost. A to jenom u lidí, kteří se jdou dobrovolně léčit a nemají za sebou takovýto trestný čin. Jinak ten 5letý trest je VÝSMĚCH, je otřesné, jaké jsou u nás trestní sazby, měl dostat aspoň patnáct, pokud byl opilý. A ŘP - už bez šance. U střízlivého řidiče bych tak tvrdá nebyla, nešťastná náhoda se stát může, úmysl to není, (někdy to není ani jeho vina) a pokud má ten člověk svědomí, je doživotně potrestaný dost už jen ve své hlavě.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32419
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Já řidičák pořád mám a nikdy mi ho zatím nesebrali. Přece nebudu práskat kamaráda, všichni mu to říkáme ať do hospody nejezdí autem, ale stejně to dělá přestože to má asi jen 1 km! On je v tom nepoučitelný no a na malém městě si myslím, že to i policajti ví a nic s tím nedělají
Pavlík
Fresh Boarder
Příspěvky: 7
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32420
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Pro Reminiscence:

Jsem takovej povahově vesnickej tip. Nevyhovuje mi to, že všichni tu maj o všech přehled a řeší věci do kterých jim nic není, ale město mě vyloženě nebaví. Ono města jsou celkem fajn, ale je tam spousta lidí. Já žil pár let v Londýně a od tý doby jsem se zařekl, že do města nikdy. Ale zas má výhodu relativní anonymity. Jestli jsem bodrý chlapík? Nevím. V patnácti mi naměřili při 8smi hodinovém testu IQ 145 což mi papírově bylo dáno několik titulů. Nikdo nekoukal na to, že já jsem ten vesnický tip, co má rád svůj klid a chce se stát truhlářem, protože má rád práci se dřevem. Tudíž jsem byl umístěn na školu, která měla být začátek cesty k těm titulům... Bohužel jsem nesplnil očekávání a byl jsem odejit. No a poměrně trnitou cestou jsem dosáhl středního vzdělání s maturitou. Ikdyž jsem měl plán jít na žurnalistiku, protože psaní mě bavilo, tak už jsem neměl sílu na další školy a vydal se na cestu studia života.
Už od malička jsem vyhledával společnost starších a spíše starých lidí od kterých jsem čerpal zkušenosti. Měl jsem vždycky pocit, že vrstevníci mi nemají co dát. Vždy jsem se zajímal o strašně široký okruh vědění. Vždy jsem byl informován. Vrozená inteligence, všeobecný přehled mě vždy stavělo do role nenápadného, ke kterému se lidé časem stahovali. Nejsem dominantní. Nejsem vůdčí, ale vždy to nakonec dopadlo, že jsem vždy nějak vynikl. Že bych oplýval nějakým bavičským smyslem to asi ne. Ale, když mám svůj den, dokážu pobavit... Jinak ač jsem celkem společenský, jsem rád sám. Do hospody jsem chodíval víceméně z povinosti a to párkrát za rok. Radši jsem vždy kalil sám a řešil si svoje kruhy.

Napáchal jsem toho strašně moc, ale myslím, že ani ti mě nejbližší nemají ani potuchy co všechno mám na hřbetě. Nemyslím tím jen to zlé. Ale toho mám přecejenom momentálně mnohem víc v mysli a s tím se teď vypořádávám. Jak jsem psal. Chlast se na mě víceméně na zevnějšku nepodepsal, protože jsem se naučil od starých Angličanů, že je jedno, kolik toho vypiješ, když piješ kvalitu. Toho jsem se držel celou svojí kaličskou kariéru. Byl jsem věrný Budvaru a nikdy, kromě posedních dvou let jsem nepil tvrdý. I v tom tvrdým jsem šel po kvalitě a pil skotský, irský whisky, lepší vína a nikdy kromě loňské kamikadze mise jsem nesklouzl k shitům jako je rum, levná vodka atd...
Jak se moje pití projevilo na stavu mozku nejsem schopnej posoudit. Myslím, že ani zde nejsou zřejmé vážnější škody. Loni jsem si jen pro zajímavost udělal na PC IQ test na PC a s lahváčem v ruce jsem udělal 160, ale to jsou testy, takové všelijaké. Jediné co jsem totálně odpálil a o čem vím je krátkodobá paměť, ale tu jsem měl špatnou už i v těch 15 ti při tom osmihodinovém testu.

Ale celkem vzato asi by se dalo napsat, že jsem takovej bodrej vesničan. Vlastně jsem vždycky takovej chtěl být. Nenápadnej, kterej dokáže překvapit. No a nejsou to jenom překvapení pozitivní...
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32427
Re: Pobyt v Bohnicích - ztráta ŘP Před 8 rok, 1 měsíc  
Jo řidičák a léčba závislosti. Moje zkušenost je taková: Při prvním tel. rozhovoru s oddělením kam jsem nastupoval, jsem se informativně na to ptal a bylo mi vysvětleno, že díky novele zákona inspektorát informovat musí. Avšak, pokud při příjmu ŘP nenahlásím ( zapřu ) oni nemají nijaký zájem o to zjišťovat opak. Tak se i stalo a tak jsem výhodu řízení mohl využívat i v léčbě např. na dovolence. Podle mě záleží na přístupu oddělení a jejich pracovníků. Bohnice jsou všeobecně známi tím, že to hlásí.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter