Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...678910111213
Dolů
Téma: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry
#52041
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
Milan Smolík napsal:
Ja napsal:
Maris napsal:
Díky Lído za objasnění,tak snad se ti povede abstinovat a přispěje ti to k celkové pohodě.
Maris,

o alkoholizme ani slovo:

www.ippm.sk/fekalna-transplantacia

Aj diabetes upravuje...

...o alkoholizme ani slovo.


Hledej informace v angličtině, pokud Ti není tento jazyk cizí.


To je fakt, v angličtině se dá najít spoustu informací o vyléčení z depresí nebo alkoholizmu metodou přenosu střevní mikroflóry. Je to logické protože co dokáže vyléčit úzkosti a deprese, dokáže vyléčit i alkoholizmus, protože úzkosti a deprese s alkoholizmem často souvisejí.
Twist Kart
Junior Boarder
Příspěvky: 21
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52047
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
Twist Kart napsal:
To je fakt, v angličtině se dá najít spoustu informací o vyléčení z depresí nebo alkoholizmu metodou přenosu střevní mikroflóry.

Opravdu? Serioznich klinickych studii? Ona je realita nekde trosku jinde. Vime ze strevni mikroflora ma velmi silny vliv na psychicky i fyzicky stav (vcetne takovych veci jako je imunita apod.). Dale vime ze slozeni strevni mikroflory je individualni zalezitost kazdeho cloveka a je to nesmirne slozita zalezitost - napriklad o tom proc u nekterych lidi dochazi k pomerne vyraznym zmenam ve slozeni mikroflory vime ze vlastne temer nic nevime. Take se vi jen velmi malo o "propojeni" mikroflory s mozkem - vime ze toto propojeni existuje a dochazi k prenosu vlivu ale mechanismus celeho systemu je stale vicemene zahada.

Za teto situace je predstava ze naplneni mych strev obsahem strev jineho cloveka "zazracne" odstrani libovolne me problemy straslive naivni. Ano, takovy proces muze (ale take nemusi) zpusobit nejake zmeny v mem fyzickem nebo psychickem stavu. Problem je v tom ze jak uz bylo napsano vedle v diskuzi - rozhodne nedojde k nejakemu "resetu" systemu a vse se po kratke dobe vrati zpet. Aby to cele melo smysl tak by musel byt vybran konkretni darce s konkretnim slozenim mikroflory a proces by se musel periodicky opakovat.

Blazneni kolem transplantace mikroflory bych prirovnal k homeopatii nebo MMS. Zoufali lide jsou ochotni delat (a platit) za zoufale veci a kde je poptavka tam je nabidka .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52049
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
Smart hoax window:
"Ruskí vedci, vraj, spoľahlivo liečia transplantáciou črevnej mikroflóry "komunizmus"."..

(Preliečení psychiatrickí pacienti odpočívajú počas rekonvalescencie v mauzóleu.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52053
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
Gennosuke, proč jsi si jistý, že transplantaci je vždy nutné opakovat. Ano, opakování je většinou potřeba, napovídají tomu klinické studie a zkušenosti lidí, co ji podstoupili, ale není to pravidlem. Jsou případy, kdy se mikroflóra uchytí hned na poprvé a opakování není třeba. Je to individuální záležitost.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52054
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
Milan Smolík napsal:
Jsou případy, kdy se mikroflóra uchytí hned na poprvé a opakování není třeba.

A to je presne to co by me zajimalo - o jake pripady se jedna a kolik % jich je. Jsou totiz v zasade moznosti:

1. Lekari provedli pred-operacni testy mikroflory a vybrali darce specialne s ohledem na to aby se slozeni mikroflory co nejvic blizilo. Toto automaticky odpada u domacich transplantaci.

2. Zazrak nebo stastna nahoda a darce byl kompatibilni aniz by se delaly nejaka vysetreni.

3. Placebo efekt, osoba po transplantaci presvedci sama sebe ze ji je lepe protoze "...kdyz to bylo tak silene drahy tak to prece musi k necemu byt..."

V zadnem pripade se nesnazim metodu nejak shazovat jen mi jako takova prijde absurdne precenovana.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52055
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
Gennosuke napsal:
Milan Smolík napsal:
Jsou případy, kdy se mikroflóra uchytí hned na poprvé a opakování není třeba.

A to je presne to co by me zajimalo - o jake pripady se jedna a kolik % jich je. Jsou totiz v zasade moznosti:

1. Lekari provedli pred-operacni testy mikroflory a vybrali darce specialne s ohledem na to aby se slozeni mikroflory co nejvic blizilo. Toto automaticky odpada u domacich transplantaci.

2. Zazrak nebo stastna nahoda a darce byl kompatibilni aniz by se delaly nejaka vysetreni.

3. Placebo efekt, osoba po transplantaci presvedci sama sebe ze ji je lepe protoze "...kdyz to bylo tak silene drahy tak to prece musi k necemu byt..."

V zadnem pripade se nesnazim metodu nejak shazovat jen mi jako takova prijde absurdne precenovana.


Vzhledem k tomu, že střevní mikroflóra obsahuje kolem 500 až 600 různých bakterií a většina z nich není lékařsky zmapována, tak správně je Tvůj bod 2. Jedná se o šťastnou náhodu, pokud je kompaktibilita mezi dárcem a příjemcem perfektní. Nikdo, ani lékaři tu kompaktibilitu nedokáží, vzhledem ke složitosti mikroflóry, odhadnout. Jsem přesvědčen, že pokud má člověk štěstí na správného dárce, může se podařit skoro záznačné uzdravení. Žádná metoda není stoprocentně účinná a vždy bude hrát svoji důležitost faktor štěstí.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52059
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
Taky si myslím, že jsme měla na dárkyni štěstí, že její mikroflóra na mě tak dobře pasovala a změnila mi psychiku. Jenom doufám, že se mi mikroflóra udrží trvale, protože opakování by bylo finančně dost náročné.
Lída Závislá
Senior Boarder
Příspěvky: 52
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52096
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
ja chcem moju mikrofloru upravit pomoci nizkosacharidovej/protikvasinkovej diety ziadny cukor ziadna biela muka uzivat antimikoticke a probioticke doplnky, uvidim ako sa budem citit, ak tak to sprisnim, ze uplne vysadim sacharidy na par tyzdnov, Je to ale praca na niekolko mesiacov.
Som skepticky, ze 15 minun kak niekoho ineho upravi v organizme niekolko metrov criev a nastalo ? a ta cena :/ za par kaky, ale ak ti to naozaj pomohlo tak to je uzasne
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 15/11/2018 13:28 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52097
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
Ano,já jsem si svou mokroflóru upravila tak ,že jsem přestala chlastat.A kupodivu mi to taky spravilo psychiku i bez cizích h...n.Kdybych měla věřit všemu kde se co napíše ,nabízí,podbízí,vnucuje tak začnu chlastat znovu a ještě vice. Ale je to jen můj názor ,žadný jiný názor nezesměšňuji.Střízlivosti zdar.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52098
Re: Léčba alkoholizmu úpravou střevní mikroflóry Před 5 rok, 5 měsíce  
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...678910111213
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter