Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...31
Dolů
Téma: Detox
*
#60995
Re: Detox Před 3 rok  
Ivana napsal:
Eliško,
nepochopím jak můžeš v tomhle stavu pracovat a ještě k tomu ve zdravotnictví. Jde o život nejen tobě. Prober se a mazej do léčebny, detox ti je k ničemu. Pořád se oháníš tím, že nemůžeš mít v práci tak dlouhou absenci. Ono to může a dopadne tak, že o práci přijdeš...a nejen o ní.
Konec výmluv....a poslechni nás, my víme o co kráčí.......


Funguju v práci. Ono nebýt práce tak už jsem na tom provaze dávno.. v práci funguju. Myslím na chlast, ale těch 12 hodin si odtrpim a proste se napiju hned při východu z ní. Je to sice strop kolik hodin vydrzim bez nějakých jo hroznych stavů, ale vydrzim to v práci, protože ta práce je to jediný, na čem záleží a co mě drží při životě.
To volno je to co mě zabije ! To co mě fakt donutí k tomu udělat blbost. Možná blbost, možná to ale blbost ani neni
Mám teď takový energie, že ani v práci ji tolik teď neúplatním a pak přijde zase uplnej down.. ale to není jenom chlastem, bud jsem vždycky byla extrém tam a nebo tam. Nic mezi. Alkohol je to co pomáhalo držet všechno na uzdě
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60996
Re: Detox Před 3 rok  
Eliško to na čem záleží jsi teď hlavně TY. Volno Tě nezabije, ale to jak to volno trávíš, Tě zabít může. Alkohol Ti možná ze začátku dával pocit uvolnění, ale rozhodně Ti teď nepomáhá cokoliv držet na uzdě a už vůbec ne mít svůj život pod kontrolou.
Můžeme do Tebe hustit co chceme. Je to čistě na Tobě, jak se rozhodneš a jestli se vůbec chceš rozhodnout řešit Tvoje pití a i jiné závislosti. Jakou pomoc jsi vyhledala za ten týden co sem píšeš??
SAM
Platinum Boarder
Příspěvky: 471
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60997
Re: Detox Před 3 rok  
Když Ti teď napíšu, že se seberu a za pár hodin k Tobě přijedu, naložím Tě a odvezu někam, kde se Ti budou snažit pomoct... Uleví se Ti a půjdeš si sbalit věci, nebo budeš hledat výmluvy proč to nejde???
A věř mi, že já to klidně udělám. Magor jsem na to velký. I bez alkoholu.
SAM
Platinum Boarder
Příspěvky: 471
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60998
Re: Detox Před 3 rok  
Simona napsal:
Když Ti teď napíšu, že se seberu a za pár hodin k Tobě přijedu, naložím Tě a odvezu někam, kde se Ti budou snažit pomoct... Uleví se Ti a půjdeš si sbalit věci, nebo budeš hledat výmluvy proč to nejde???
A věř mi, že já to klidně udělám. Magor jsem na to velký. I bez alkoholu.


Četla jsem to a přepadla mě panika, do toho přišla úleva, že by to už konečně skončilo, pak nastoupil mozek v tom, nemůžu to tady jen tak nechat ve štichu, musím vydržet do konce března. Jsem proste magor, už nevím jak tohle skončí

Na tvoji první otázku jsem se v práci ujistila s vedením, že moje volno na 7 dni na konci března stále platí i za stávající krize na oddělení a modlím se akorát, aby nezavolali z Prahy, že vzhledem k trvajícímu lockdownu mi ruší termín.

Svému adiktologovi jsem nevolala, protože jsem už rok měla nastoupit a zazdila jsem jeho i schůzky, když se mi ulevilo, že mi poprvé zrušili nástup a spokojeně jsem se tak zchlastala, že jsem 2 dny volna netušila ani čí jsem. A mluvila jsem sice z moji bývalou psycholozkou, která ale nepomůže, protože její názor je dlouhodobá ústavní léčba
Shrňme to, samé výmluvy
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#60999
Re: Detox Před 3 rok  
Shrňme to, samé výmluvy

Vím, že to zní jako blbé klišé a i se to blbě poslouchá, čte a moc rádi by jsme přehodili vyřešení naší závislosti na druhé...ale to prostě nejde. Je to jen na TOBĚ!!!
Já Ti pouze můžu nabídnout pomoc odvozu k odborníkovi. A psaní o tom, jak se ničíš a společně s tím můžeš zničit i ostatní i když opravdu věřím, že to je to poslední co by jsi chtěla.
SAM
Platinum Boarder
Příspěvky: 471
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61000
Re: Detox Před 3 rok  
Zkoušela jsi vůbec někdy Eli přestat sama? Respektive chceš vůbec přestat pít? Já vždy chtěl a x-krát podlehnul, než to klaplo. Ale vždy jsem se snažil a kousnul se, sice selhal, ale zkoušel. Jsi vůbec odhodlána přestat pít? Kdybych byl na Tvém místě a práce by mě držela nad vodou jako Tebe, léčebnu bych odmítal za každou cenu ( v tom jsme stejní) jako ty, snažil bych se sám. Obstaral si nějaký uklidňováky, což pro Tebe je asi nejmenší problém, určil si den D a šel na to. Neuvažovala jsi o tady té variantě?
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61001
Re: Detox Před 3 rok  
Michal napsal:
Zkoušela jsi vůbec někdy Eli přestat sama? Respektive chceš vůbec přestat pít? Já vždy chtěl a x-krát podlehnul, než to klaplo. Ale vždy jsem se snažil a kousnul se, sice selhal, ale zkoušel. Jsi vůbec odhodlána přestat pít? Kdybych byl na Tvém místě a práce by mě držela nad vodou jako Tebe, léčebnu bych odmítal za každou cenu ( v tom jsme stejní) jako ty, snažil bych se sám. Obstaral si nějaký uklidňováky, což pro Tebe je asi nejmenší problém, určil si den D a šel na to. Neuvažovala jsi o tady té variantě?

Toho volna mezi sluzbama je tak málo, že i když si vždycky určím nějaký den, tak se sama sobe vymluvim, že by mi bylo v práci blbě, že bych nebyla schopna výkonu, vždycky se nějak vyschízuju, jen abych se uklidnila, že proste budu radši pokracovat v pití dokud mě to nezabije nebo neskoncim na detoxu zavřena. Já nevím, jestli to mám v hlavě nějak pošahaný, spis mi přijde, že jsem spis slaboch a vzdam to dřív, než mi začne byt mizerně. Samozřejmě pak se rozpiju a je mi taky mizerně, ale furt je tam nějaká vidina toho, že už se ráno třeba neprobudim. Nevím. Mám jen teď trochu horší období
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61002
Re: Detox Před 3 rok  
To je blbý no. Chápu, děláš, pak máš volno a další den máš jít do práce, tak raději piješ, protože se bojíš, aby jsi další den neměla absťáky, vyspala se a nebyla rozklepaná jako osika. A jedeš kolotoč. Ale někdy musí ten kolotoč skončit no :/ ...a proč nejdeš na regulérní nemocenskou, teď se bavím čistě teoreticky o tom, že vlastně píšeš, že nemáš čas vyabstinovat kvůli práce. Ale to by jsi zase měla fůru času a musela by jsi ho nějak naplánovat tak, ať se nemusíš a nešáhneš zase po lahví. Já To držím moc palce. Ale prostě nevěřím, že týden něco vyřeší, nebo budu upřímný, myslím si, že nevyřeší nic. Když si pamatuju, když jsem to táhnul pár dní, přechlastával kocovinu a oddaloval to, teprve tak za 4 dny jsem se cítil "použitelně" a u podle toho co píšeš, piješ o dost víc, já nebyl hladinkář a nepil jsem denně. Myslím si, že na ten začátek potřebuješ třeba měsíc, dva ne týden. Ono třeba léčba není jen tak 3 měsíce má to své důvody. A to je teprve začátek.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61003
Re: Detox Před 3 rok  
Michal napsal:
podle toho co píšeš, piješ o dost víc, já nebyl hladinkář a nepil jsem denně. Myslím si, že na ten začátek potřebuješ třeba měsíc, dva ne týden. Ono třeba léčba není jen tak 3 měsíce má to své důvody. A to je teprve začátek.

2 věci, který mě velice znervózňují. Samozřejmě si uvědomuji, že klasická léčba je takhle dlouhá z jasných důvodů. Bohužel ale představa ústavní léčby do mého mozku vůbec nemá přístup. Proste totální zákaz. Přece jenom jsem záchranář takže naložit, zajistit, urgentní první pomoc a čau. A další věc je to, že jsem hladinkář a neříkám, že o tom vím hodně, ale četla jsem právě, že to delírko je u hladinkářů pravděpodobnější. Par jsem jich tady viděla a to ve mě zanechalo tak mrazivý pocit, že proste nikdy tohle nechci. To je taky ono. Přestat pít doma, nedejbože se to stane, hádejte kam mě odvezou. Ke mne do práce. A noční můra je se tady probudit. Další věc je nepredstavitelný (ne asi strach) ale hrozně nepříjemný pocit z psychologů a psychiatrů. Paranoidní pocit z nějaké diagnózy
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61004
Re: Detox Před 3 rok  
To s tou léčebnou chápu, protože to mám v sobě zakotvené stejně. Už jen představa, že někde usínám, mříže na oknech, cizí lidé, komfort, svoboda, soukromí - vše pryč, pro mě nepředstavitelné. Co se týče toho jak je to u hladinkářů to bohužel vůbec netuším, ale chápu obavy, jak by to bylo pro Tebe ponižující, jde vidět, že Ti to myslí a o různých variantách jsi už uvažovala. Na druhou stranu se to nestane, pokud třeba ten alkohol omezíš postupně, teď nemyslím pít kontrolovaně což nejde, ale omezit ať předejdeš tomu, čeho se bojíš, ale ono asi nějaký plán a vůle se po pár sklenkách rozpustí, jak Lara nad hrncem. Jinak dneska už se spíš divím, kdo ještě u psychologa nebo psychiatra nebyl. Já zkušenosti mám, psycholog byl ztráta času a mého psychiatra by nahradil velmi lehce stroj na výdej receptů, takže mám velmi negativní zkušenosti a už k žádnému ani nikdy nezavitam. Drž se tedy plánu a absolvuj detox, když vlastně jiná varianta nepřichází do úvahy. :/
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...31
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter