Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1213141516171819
Dolů
Téma: Prestal som piť.
#12853
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Líbo, to chápu a věřím, že někomu vyhovuje tato cesta, ale nemyslím si, že by to bylo univerzální pro všechny. Ano jsme stejní v tom, že jsme všichni alkoholici, ale jinak jsme lidé různí, mě třeba terapeutka řekla, že se k ní do skupiny ani nehodím, že si myslí, že by mi to nic nedalo a proto jsme se domluvili na individuálu.
Navíc se velmi nerada sdružuju.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12857
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Třeba To tak vyhovuje, ale už jsi zkusila skupinu AA?Na idividuálu máš víc času na popovídání s lékařkou, na AA uslyšíš opravdové příběhy, zkušenosti ze života, což v žádné škole nenaučí.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12863
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
opravdové příběhy a zkušenosti si přečte člověk i tady....

a můžu všem doporučit všechny 3 knížky o alkoholičkách od Moniky Plocové, spousta příběhů a zajímavých zkušeností z léčby....

a dobrá je i kniha Hořkosladká medovina, taky jeden silný příběh jedné alkoholičky...

člověk je ale individuum, nejlepší je znát sebe, vědět jak se sebou pracovat, zabývat se sebou. A být na sebe hodný. A přijmout fakt, že alkohol už může v našem životě existovat jen mimo nás. Nebojovat, nesnažit se ho přeprat, ale přijmout to jako fakt...že ten problém je, ale lze žít vedle něj, aniž by se nás dotýkal...pokora...to člověk dokáže i sám.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12865
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Tohle všechno člověk ví, když už je pár měsíců čistý, ale alkoholik, nebo začínající abstinent ví prd, je nešťastný, zmatený, neví nic o své nemoci, co s ní , jak žít.......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12867
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
proč by měl být abstinent neštastný??
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12869
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Jessie: Líba píše začínající abstinent

Každopádně já po měsící a půl abstinence jsem začínající abstinent a jsem úplně v klídku a všechno to, co jsem psala, si uvědomuju a ztotožňuju se s tím.

Příští týden se musím zeptat terapeutky, jestli to není divné, že jsem v pohodě, nemám žádné bažení a žije se mi úplně bezproblémově. Zdá se mi to jakési podezřelé, když čtu, jak to je těžké a já ten průběh mám úplně jiný.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12872
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Také jsi nemusela být alkoholička, jen jsi pila víc, než bylo zdrávo, pak to zvládáš lehce.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12874
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
A kde je ta hranice mezi alkoholikem a tím, co pije víc, než je zdrávo...????
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12875
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Líbo, alkoholička jsem, to jsem si jistá.

Pila jsem sama doma, třeba 3 dny v kuse. Brala si v práci dovolenou, když se pití protáhlo. Pila jsem i tajně na návštěvě, svému bratrovi jsem byla opilá svědčit na svatbě atd. atd., věř tomu, že o alkoholismu vím své...

a přesto se mi daří abstinovat lehce, je to asi individuální. Jsem zvědavá co mi na tento dotaz řekne ta psychoterapeutka.

Možná mi přeci jen mocně pomáhá fakt, že právě prožívám nejpohodovější životní období, kdy se vše daří a rýsuje se spousta pozitivních změn v budoucnosti. Je tam ten motor, takové startovací podmínky přeci jen všichni nemají.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12876
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 3 měsíce  
Ale mají. Např. můj přítel si našel po roce novou práci, já se o něj starala, jak nejlíp jsem mohla. Byl úplně v pohodě, nepil, na dotazy odpovídal, že žádné bažení nepociťuje... Mezi svátky jsme sportovali, chodili plavat, byli na běžkách. V pondělí šel do práce, dostal ode mě pusu, domluvili jsme se na odpoledne - a už jsem ho neviděla. V pondělí večer ještě zavolal, že je u sebe a to už jsem věděla, že je zle. Sotva mluvil. Od té doby o něm vůbec nevím. Alkohol si vybírá svojí daň...
Buď ráda, že to tak nemáš. A drž se, doba je zlá.
Sabi

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1213141516171819
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter