Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1213141516171819
Dolů
Téma: Prestal som piť.
#12892
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 2 měsíce  
to je to čeho já se strašně bojím, abstinuji 18 měsíců a pořád mám sny že jsem zalez a zpil se. Probuzení z takového snu je vysvobození a pocit vítězství, není vyhrána válka, ale každý den jedna bitva. Hodně sil
Pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12896
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj Natálie a ostatní. Já jsem opravdu uzdravený alkoholik. Nejsem však vyléčený. Jak jsem již psal minule mám alergii na alkohol a nesmím si dát první skleničku. Díky programu AA jsem se však zbavil posedlosti, která byla příčinou toho, že jsem si tu první sklenici zase dal.
Je to vlastně rozdíl mezi normálními pijáky a alkoholiky. Normální piják si dá své pití a přestane, když mu nechutná nebo má pocit že má dost. Těžký piják pije stále, ale když se stane něco v jeho životě(úraz,zamiluje se) přestane a už nepije.
Jen alkoholik se odlišuje tím, že má alergii na alkohol a po první skleničce potřebuje další a další...
Natálie. To že vás AA odrazuje není nic neobvyklého. Náš způsob řešení je neobvyklý byť účinný. Já vám strašně moc přeji aby vaše abstinence byla trvalá a vy jste tak mohla být šťastná a v pohodě. Jen my víme co se v nás odehrává za otrocký kolotoč hnusu při aktivním pití.
Přeji hezký den. Uzdravený alkoholik Standa s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12914
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 2 měsíce  
Stando, děkuji a přeji Vám to samé:)

A to že alkoholik nesmí už ani jednu skleničku, která to peklo nastartuje znovu....to je myslím vše jasné...sama nevím, proč i přes to vědomí lidé-spolubojovníci neustále padají a padají....


Ani nevím, jak je možné, že mi to tentokrát takto jde, zkoušela jsem přestat pít spoustukrát, znova a znova...všechno už jsem měla o alkoholismu načtené, sebe zanalyzovanou a pořád to nešlo...snad 100krát jsem přestala a po 14ti dnech zase začala, léta...a pak to zkusila po 101...a něco se stalo...nevím co...ale téměř 2 měsíce jsem na to, že bych se napila ani nepomyslela, něco v sobě jsem si nastavila na abstinenci, nevím jak se to stalo, ale já si věřím, že to půjde nadále tak dobře...ale neustále jsem ve střehu a v kontaktu se svou nemocí, neusínám na vavřínech...

Chci jen říct lidem, co se po x-té marně snaží, že má smysl to zkoušet, má cenu se snažit přestat a nevzdávat to! Prý už prvním svým pokusem jsem v sobě něco nastartovala, uzdravování, posilování...a jednou se to konečně podařilo
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12916
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 2 měsíce  
Určitě souhlasím, nestydět se začínat znovu, nevzdávat se,naučit se žít bez chlastu.Málokdo z alkoholiků si už pamatuje, jaké to je bezvadné, nebýt poskok alkoholu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12920
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj všem. Byl jsem také velký bojovník za střízlivost a léta jsem padal a vstával a padal..Nerozuměl jsem tomu, styděl jsem se za to. Měl jsem výčitky svědomí a byl jsem naplněný pocitem viny. Když jsem šel vyzkoušet AA byl jsem k smrti unavený z tohoto nikam nevedoucího živoření. A tady jsem se konečně dozvěděl příčinu svých potíží. Není to jen alergie na alkohol, protože to by stačilo nenapít se, ale dozvěděl jsem se, že jsem i duševně nemocný a nemám obranu proti první sklence.
Když jsem to celé uviděl na papíře, uvědomil jsem si jak jsem proti tomu úplně bezmocný a jak mé snažení bylo prakticky beznadějné...
Jenže v AA je jedno řešení. Program uzdravení, který mě zachrání, když se ho budu řídit. Je to návod k navrácení duševního zdraví. Napsali ho i pro mě! Je pro každého, kdo chce přestat pít a uzdravit se!
Jsem tři roky a čtyři měsíce střízlivý a žiju neskutečným životem. Nepít alkohol je pro mě přirozená věc o které už nepřemýšlím, zmizela má posedlost a z mého živoření a únavy se stala síla a radost.
Přeji krásný den, Standa, uzdravený alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12953
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 2 měsíce  
Tak jsem se rozhodla, že to risknu a přeruším ten svůj klidový relaxační režim, ve kterém se mi už 2 měsíce tak dobře abstinuje. Začala jsem si hledat práci a po 2 pohovorech sehnala. Moc dobrou práci, v médiích. Nastupuji hned v pátek.
Myslím si, že se mi asi tak dobře abstinovala díky speciálnímu režimu, kdy jsem sportovala, relaxovala, nakupovala, rozmazlovala se, žádný stres. Určitě obzvlášť v začátku stres v práci bude, ale mám přítele a kamarády, kteří jsou připravení mě jakkoliv podržet a pomoct. Ale věřím si, že stres zvládnu a nenapiju se, ale dost se bojím, že přijde to bažení. Musím si najít nějaké ventily, vím, že po práci se mi cvičit chtít nebude, takže si musím udělat nějaký jiný rituál, odpočinkový.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13198
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 1 měsíc  
Ahoj všem:)

tak mám za sebou 3 měsíce abstinence a musím říct, že stále naprosto bez obtíží, žádné bažení, žádná nepohoda, pořád nějak nemůžu uvěřit tomu, jak jednoduché to je, takže jsem pořád v takovém posvátném střehu. Občas zajdu za terapeutkou, ale spíš jen tak abych se pochlubila, jak mi to jde, nic konkrétního tam neřešíme. Ptala jsem se jí čím to je, že s abstinencí nemám problémy, i když diagnostikovaná jsem jako jasná alkoholička...prý jsem "osobnostně dobře poskládaná" a navíc nemám žádnou přidruženou diagnózu, žádné úzkosti či jinou psych. diagnózu, kterou bych alkoholem řešila....věřím, že když si mozek s nějakou fóbií či úzkostí najde v alkoholu berličku, tak to musí být mnohem mnohem těžší..protože si alkohol vyhodnotí jako lék.

přeju všem, atˇse daří, má smysl se o abstinenci pokoušet....mě se to podařilo až asi na miliontý pokus, ani jsem to už nečekala...
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13200
Re: Prestal som piť. Před 11 rok, 1 měsíc  
Super,držím palce.Ale buď obezřetná,vrací se to,taky sem si myslel Huráá a pak mně to Málem dostalo.
OndraX
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13224
Re: Prestal som piť. Před 11 rok  
Ahoj všem. Já abstinuju dnešním dnem přesně půl roku. Stejně jako Natálie jsem si asi nějak nastavila, že alkohol pro mě prostě neexistuje. Začátky nebyly jednoduché - psala jsem sem v září - ale nakonec ty abstinenční příznaky poměrně rychle odezněly. A to jsem opravdu pila dost a léta. Nejdřív pivo, víno, poslední dva tři roky tvrdý - víno už mi nestačilo. Ke konci tak půl litru denně - i víc. Pořád. Nebyl den, abych do sebe nekopla aspoň plácačku. Pila jsem natajno a tak jsem furt běhala pro plácačky (se dá schovat do kapsy, půllitr je vidět) a taky mi bylo jasný, že kdybych si doma schovala větší balení, byla jsem schopna to vypít za večer. Teď vůbec nic, ani nemám chuť nebo potřebu. Nebyla jsem u žádného lékaře, psychologa ani v AA. Jen zezačátku jsem to řekla své obvoďačce a dala mi TIAPRIDAL - ani jsem si ho nevzala. Opravdu to jde a je to skvělý - úplně jiný život!! Ani při stresu nebo nějakých psychicky náročných situacích (musela jsem třeba nechat utratit psíka, co s námi žil 16 let a bylo to strašný) nejen že si nedám panáka, ale ani mě to nenapadne. Držím všem a sama sobě palce, ať se nám daří
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13552
Re: Prestal som piť. Před 10 rok, 11 měsíce  
Ahoj.. je mi o 14 let víc, a problémy s alkoholem jsem měl když mi bylo 32. Pomohl mi Dr Nešpor (tímto mu opět děkuji). Psal jsem si s ním emaily a neskončil jsem v Bohnicích jen proto, že jsem ho poslechl a tvrdě odmítal alkohol ze dne na den. Dostal jsem se z toho, ale bylo to hodně nepříjemné. Pil jsem pivo i potom, ale ... Dnes je duben 2013 a je to přesně 7 měsíců co nepiju vůbec alkohol. Neměl jsem problémy s pitím, ale donutila mne situace stran metanolové aféry vloni. Vadilo mi, jak se o alkoholu neustále mluví a lidé tu situaci brali jako konec lidstva. Přečetl jsem si článek o Masarykovi (asi 20x) a ten den jsem přestal pít alkohol. Je mi skvěle, mám čas na všechno, v práci se citím líp a čekáme 3 dítě. Zde přikládám link na článek, který mi změnil život. www.phil.muni.cz/fil/blok/katedrovy_kost_2004/pavlincova.html
Josef

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1213141516171819
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter