Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Takovy chci i nadale byt???
#13863
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 10 měsíce  
A moc děkuji Petrovi za tip na film Let a Hance za tip na film Dny vína a růží !! neznala jsem!

mám zánět průdušek a dnešek strávím v posteli a chtěla jsem si udělat filmový den, takže moc děkuji za tipy na filmy s mou oblíbenou tématikou
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14120
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
Let sem doporucil ja..
Snazim se abstinovat, od posledni navstevy ubehl dalsi mesic, porad jsem na suchu. Mame pomalu leto, terasy me vazne lakaji!
Ale porad ustavam vsechny chute. Mirek
Miroslav S
Expert Boarder
Příspěvky: 90
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Jsem dyslektik a dysgrafik, omluvte mé psaní
 
#14121
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
Ahoj.
Ustávat chutě je jedna věc ale žít štastnej život bez alkoholu věc druhá.Těžko si já osobně dokážu představit situaci, že si na smrtelný posteli řeknu : Tak sem to vydržel, sláva, můžu v klidu umřít
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14127
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
Lepší bude si říct:Tak jsem to dokázal nepít, a užíval jsem hezkého života, nepřežíval s chlastem
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14131
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
Petře, v tom případě nejsi šťastný...kvůli něčemu...kvůli absenci alkoholu to nebude ne? Nebo si vážně myslíš, že pití Ti přinese štěstí? To aby byl člověk šťastný závisí na tom, jestli si uspořádá život ke své spokojenosti, pokud je člověk zdravý a není úplně hloupý, tak každý máme tu šanci vzít svůj život za pačesy a něco s ním udělat...uspořádat ho tak, aby jsme se v něm cítili dobře...lidé obecně dělají dvě podstatné chyby:
1.řeší věci, které ovlivnit nemohou
a
2. neřeší věci, které ovlivnit mohou

Když budeš JEDNAT a to v souladu s tím co chceš, jaký chceš být, čeho dosáhnout a v souhladu se svýma hodnotama (a ty hodnoty mohou mít u každého jinou prioritu - rodina, peníze, cestování, cokoliv co Ti přinese ten pocit štěstí - štěstí je totiž velmi indiviuální a variabilní proměnná), když budeš tedy jednat podle svých hodnot, tak šťastný budeš.

A na to potřebuješ především střízlivou mysl a taky ustálené emoce a to, jak všichni víme, s alkoholem není. Alkohol Tě může od štěstí jedině odklonit, ne Ti ho přinést.

Pokud jsi ve svém životě něšťastný, tak se zamysli, co vlastně chceš a snaž se svůj život podle téhle představy změnit.
Natáie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14132
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
ad filmy:
Let mi nakonec přišel takový moc americký a jakoby předlohu nenapsal nikdo, kdo ví o čem alkoholismus je

naopak ty Dny vína a růží se mi líbily, doporučuju!

a opravdu doporučuju Barfly - Bukowskiho alterego v podání Mickey Rourka je láhudkové
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14133
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
Super Naty. Použila jsi část modlitby Anonymních Alkoholiků, kterou mimochodem citoval náš prezident při inauguraci.
Bože, dej mi klid
přijmout to, co změnit nemohu,
odvahu zmenit to, co změnit mohu
a moudrost jedno od druhého rozpoznat!

Jsem bezmocný vůči tomu, co se děje kolem mně, co o mne kdo říká, jak se ke mně kdo chová, ale můžu změnit sám sebe a svůj pohled a reakci a to chce odvahu.

Mně se Let líbil(potvrzuji přílišnou amerikanizaci), protože právě přesně popisuje myšlení alkoholika, moje myšlení, moje emoce, mé lži,úniky, rozhodnutí už nikdy a zbavení se alkoholu, návraty k pití i pití v nejblbější okamžik! V tom filmu je PRAVDA o mé nemoci.
Děkuji za dnešní střízlivý den, jsem vděčný za AA i vám všem co sem píšete "svojí" pravdu i zkušenosti ať jsou jakékoliv.
Přeji všem co mají problémy s alkoholem, ale i jejich rodinám a přátelům štěstí, lásku a naději...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14134
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
Nati, reagujem presne na to, co pise Standa. AA je presne o tychto dvoch veciach, ktore si spomenula, takze vidim, ze je jedno, ako sa kto z nas lieci, hlavne, ze vsetci mame rovnaky ciel a cestu k nemu:-).
pekny den
sad

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14135
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
Ahoj. Jsem rád, že si můžu číst vaše příspěvky, je to fajn a je v nich pravda. Také jsem na tom tak, střízlivý alkoholik..
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14136
Re: Takovy chci i nadale byt??? Před 10 rok, 9 měsíce  
sad napsal:
Nati, reagujem presne na to, co pise Standa. AA je presne o tychto dvoch veciach, ktore si spomenula, takze vidim, ze je jedno, ako sa kto z nas lieci, hlavne, ze vsetci mame rovnaky ciel a cestu k nemu:-).
pekny den


ano je to tak, proto si nemyslím, že jen AA jsou ta jediná správná cesta, já třeba nepotřebuju, aby mi tuhle svatou pravdu někdo říkal, já se o ní přesvědčila na vlastní kůži, jak pravdivá je...a vůbec se netýká jen závislých...vždyť většina lidí si dnes na něco stěžuje: to ONI něco dělají špatně, to ONI mě vedou do "sraček", jenomže nikdo náš život nemůže ovlivnit tak, jako to dokážeme my sami! Ale chce to určitě sílu, spoustu té síly ale člověk získá právě tím, že sekne s pitím, že nalezne tu ztracenou sebedůvěru. A ovoce to za pár měsíců začné přinášet, a čím víc ovoce to přinese, tím víc a víc síly se v člověku objeví...a taky takového vnitřního klidu. Zrovna ve čtvrtek jsem říkala své terapeutce, že je zvláštní, jak lidi se hroutí kvůli maličkostem, jsem si docela jistá, že kdyby se se mnou třeba rozešel přítel(kterého opravdu miluju), tak bych určitě byla smutná, ale jsem si jistá, že bych to přežila, že bych žila dál a život by byl i tak krásný! Kdybych ztratila svou úžasnou práci, tak bych se s chutí pustila do hledání stejně úžasné práce a ona by se určitě našla! Terapeutka mi na to řekla, že boj se závislostí - úspěšný, mě posílil, něčím jsem si prošla, sami všichni víte, že je to jako projít se peklem...a teď jsem silnější a jsem na sebe pyšná. Berte to klidně, jako že se vychloubám, ale já si nemyslím, že to je nedostatek pokory. Jsem na sebe prostě pyšná. A pokoru před chlastem tím neztrácím, vím, že kdybych se napila, klidně jen jednou, tak chlast zvítězí a tak se s ním do toho vůbec nepouštím. Alkohol existuje a existovat okolo mě vždy bude, ale já si ho prostě nevšímám, mě se prostě netýká.
Natálie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter