Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...111
Dolů
Téma: Tak jsem opět začal
#1251
Re: Před 13 rok, 9 měsíce  
já to právě chci zvládnout sama, dávám si poslední možnost a ultimátum, jestli to nedokážu teď, tak už jdu do ambulantního léčení a antabusu...tak budu postupně sem psát jak dlouho to je...nepřídáš se?

takže dnes zatím dva dny, což není zatím nic těžkého, taky tu celý den pročítám různé fígly a motivace je zatím dost velká, krize asi přijde ke konci týdne, kdy v práci nebudu mít téměř co dělat, pokusím se v rámci možností po práci zajít na brusle, nějaký shopping nebo klidně sama do kina, mám taky načítat literaturu na bakalářku, tak program by snad byl, ty osamocené večery jsou pro mě víc zabijácké než někde v hospodě...pro mě není vůbec těžké nepít ve společnosti, pro mě je těžké nepít když jsem sama doma a je večer

jo a líbí se mi toto:
Je potřeba se nezabývat tím co bude v budoucnosti – budoucnost je vždy nejistá, teď je důležité, co se děje v přítomnosti – sedlák, který zaseje, taky nečeká u pole až to vyroste, sedlák jde, a dělá věci, které potřebuje – stará se o nářadí, stará se o dobytek, tam je potřeba starat se, co je potřeba udělat teď, v tuhletu chvílí, v té přítomnosti.
Já se nedivím, že závislého nic nebaví – o největší zábavu přišel, tady jde o to aby dělal věci co je POTŘEBA udělat – to je ta podstata, aby přišel na to, že aby mě něco mohlo bavit, musím dělat věci co mě nebaví – stejně jako když ten sedlák zaseje – a to ho může bavit, nebaví ho opravovat nářadí, nebaví ho kydat hnůj, ale on to prostě musí udělat. Ty lidi musí pochopit, že nežijou proto, aby abstinovali, ale z abstinence žijí. Oni prostě tohleto musí pochopit, až to pochopí, tak se z toho dostanou.
Samotný život v abstinenci vyžaduje obstát, obstát morálně, sociálně, fyzicky i psychicky, nespoléhat na druhé, ale spoléhat na sebe.
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1252
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
doufám, že i zakladatel Honza občas napíše jak na tom je, jak je to dlouho, jaké byly krizové chvíle, jak se s nimi vypořádal....

takže jak psal i Honza ten termín, tak můj začátek úplné abstinence je: 17.7.2010 (to abych si nelhala do kapsy, ještě jsem tu včera dopila malinký zbytek vinného střiku)

kdyby se chtěl někdo navzájem podpořit, tak klidně si vyměním mailovou adresu, mohlo by to fungovat jako na AAčkách, že má člověk parťáka se kterým se podpoří
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1253
Re: Re: Před 13 rok, 9 měsíce  
Tak ja se pridavam a budu taky hlasit, jak abstinuju. Pila jsem v patek a dneska asi delam to, co Ty. Hledam na netu pomoc ! Je jasny, ze nejvic si musim pomoct ja sobe.tentokrat si tak moc preju to vydrzet !!!!
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1254
Re: Tak jsem opět začal Před 13 rok, 9 měsíce  
Rada si budu psat, jestli chces, pošli mi adresu.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1255
vzájemná podpora Před 13 rok, 9 měsíce  
Anet, založila jsem si pro tuhle příležitost novou schránku, kdyby se chtěl ještě někdo přidat, tak se může ozvat taky na můj mail, ale podpoříme se i tu, budu i sem psát, jak pokračuju

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Aneto, teď právě tu motivaci máme obrovskou, kdyby mi někdo teď nabízel sklenku alkoholu, tak tu sklenku vezmu a bez přemýšlení vyliju do záchodu....jenomže už se znám, že si třeba za týden řeknu, že mě trocha alkoholu nezabije...nebo pojedu kolem oblíbené vinotéky a budu se nudit...a pak už se to veze....a to je právě potřeba si to s někým utvrdit, že to je špatné, připomenout si jak špatné to je, podpořit se....a to člověk s nikým kdo v tom nikdy nelítal nemůže

tak teď už jdu pryč, právě na ty brusle jak jsem psala, venku je hezky chladno, to si člověk hezky pročistí hlavu:)
Ozvi se až budeš mít třeba nějakou krizi, nebo i jen tak, když si o něčem budeš chtít pokecat:)

Petra
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1256
Re: vzájemná podpora Před 13 rok, 9 měsíce  
Teda holky, koukám, co nás je s tak podobným osudem.Je to jak přes kopírák. Přečtěte si příběh Líby Skleničkové. Před chvílí jsem to četla se zatajeným dechem, když ona to dokázala, musíme my taky!!!!!!!!
Alice

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1260
Re: vzájemná podpora Před 13 rok, 9 měsíce  
Ahoj holky,
nebojte, že jste v tom samy. Chodí sem a čtou to i kluci (i když já už mám 4 křížky). Teď momentálně sekám dobrotu, protože jsem po průšvihu. A jsem plnej předsevzetí, že od teď to už bude fakt jenom s rozumem. Ale to už tady bylo mockrát. Uvidíme
Koukám ještě pár duší a budeme mít 7 Odhodlaných ))
Bohouš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1261
Re: vzájemná podpora Před 13 rok, 9 měsíce  
Já jsem zrovna taky ve fazi, ze si verim a fakt to chci dokazat, byt uplne cista a nedat si ani loka. Poc zrovna ja neumim pit s mirou. Buď nepiju nebo se opiju. Jeste, ze to je na netu anonymni, stydim se, jen kdyz to po sobe ctu.Nejhorsi ve fazi odykani je odmitat sklenicku na navsteve, pri oslavach nebo v praci. Jake vymluvy pouzivate Vy, pravdu rict pochopitelne nechci.
Aneta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1262
Re: vzájemná podpora Před 13 rok, 9 měsíce  
Já si o víkendu dával čaj a vymlouval se na bolení v krku z klimatizace ))
Bhouš

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#1263
Re:: výmluvy proč nepiju Před 13 rok, 9 měsíce  
Já používám výmluvy tak různě, naposledy že beru dlouhodobě antibiotika, předtím že léky na alergii....jednou jsem normálně ve sklípku řekla, že jsem se rozhodla nějakou dobu nepít a pročistit organismus, jediný kdo mě nenutil byl paradoxně přímo vinař, kterému ten sklípek patřil, zdá se mi, že sám má s alkoholem problém, tak měl nejspíš pochopení....ale přemýšlím, že budu zkrátka říkat, že nepiju, že jsem se tak rozhodla...když někde řekneš, že nejíš maso, tak taky ti většina lidí už nenutí, ne?
Bohouš...a Ty chceš jen omezit? to si myslím, že tak bohužel nefunguje....podle mě alkoholik se pozná prostě tak, že buď nepije vůbec nebo pořádně:)
Péťa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...111
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter