Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Nikdy nepřestanu mít chuť
#12929
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Petře, ona ta chuť nepřejde nikdy.Léta není, najednou přijde krize, neštěstí, depka.....a mozek už nastartovaný láká na chlast,poznala jsem to už.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12930
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Stando to jsi napsal velmi dobre, je to presne, jde o ten ucinek! Ja jak jsem prestala tak jsem hledala v jidle, v cokolade, premyslela o brku, a pak jsem se na vsechno vykaslala, zatla zuby a pravidelne cvicim (a za mesic mam 5 kg dole juchu a uzivam si zivota uplne jinak, nechci uz utikat, i negativni emoce se musi zpracovat, ten realnej zivot je prave to co stoji za to! Denodenni prace na sobe, stoji to za to.
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12931
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj.Standa to napsal dobře. Bažení, není přesně to co chut pít. Při bažení po alkoholu se v mozku aktivují jiné mozkové oblasti než při chuti na čokoládu..Ale věta že vůle přestává fungovat? No pokud se denně držím zuby nechty tak zřejmě ano..Ale bylo to napsáno tak, že pokud jsem alkoholik, mám smůlu a vždy když emoce překročej určitou mez jdu automaticky chlastat..Možná to Standa bere podle sebe, já znám lidi co to to dokázali
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12932
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Lidé, kteří to dokáží, nemusí být alkoholiky. Problém je v tom, že prakticky každý člověk potřebuje někdy úlevu. Stres v práci,smrt v rodině, vyhazov s práce, rozvod,někdy stačí mnohem méně a přijde "zničehonic" chvíle kdy přestane fungovat obrana proti první skleničce a vůle nestačí. Lidé nachází tuto úlevu v alkoholu,sexu,nakupováním,modlením,vyjídáním ledničky. Jenže jako alkoholik s alergií na alkohol nesmím ani tu první sklenku.
Díky programu AA už toto neřeším. Žiju tak, abych první sklenku nepotřeboval...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12933
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Také mám strach že přijde situace, kdy si tu první dám."Přítel" alkohol čeká trpělivě na svou šanci chopit se moci nad rozumem a nad životem. Chce splatit dluhy, co má pocit že mu dlužím za všechny ty dnyfalešné úlevy a falešných radostí, kdy jsem ještě nebyl alkoholik.je to stejné, jako se za svou službu upsat dáblu.
Myslím, že s alkoholismem budu bojovat dlouh, hodně dlouho, než si budu jistý v "kramflecích"
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12934
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
No možná je to v tom, že s ním stále bojuješ. Já jsem přestala bojovat, protože vím, že on za ten boj nestojí. Není to soupeř, je to falešnej přítel a takový v životě nepotřebuji.
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12935
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Nedá se bojovat proti něčemu, co tě VŽDY porazí. Je to marnivost. Vytrvalost iluze, že můžeme být někdy jako ostatní už zabila mnoho alkoholiků. Tato nemoc je jediná, která nám říká, že nemocí není. 95alkoholiků ze 100 umírá na alkoholismus aniž by zjistili, že alkoholiky jsou...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12936
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Bojovat s alkoholem, prohrávat, pořád a pořád zabíjí.Nakonec to člověk vzdá.Upije se, zničená rodina, bez práce , tak to končí.Naučit se vedle alkoholu žít a nepít, to je nutné, jde to.Je k tomu potřeba hodně pokory.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12938
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Pokora a schopnost přiznat si svou situaci, alkoholismus, přijmout v sobě, že jediné, čeho se musím (bych se měl) v životě zdát je alkohol..Nakonec to nezní tak hrozně, hodně lidí nepije.Ale podle mě je základ odkrýt ten kořen, odkrýt to proč vlastně pijeme a ne to, že pijeme..A samozřejmě s alkoholem se bojovat nedá, je všude..Máte pravdu že jediná možnost se naučit vedle něj žít v míru a pokoře
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#12939
Re: Nikdy nepřestanu mít chuť Před 11 rok, 2 měsíce  
Ahoj všem,
přijde mi hrozně důležitý, co jste psali o těch vyhrocených emocích, že jak se to nahromadí, člověku se špatně ovládá ten dobře naučený mechanismus - dám si sedmičku a ono se uleví. Je to šílený, od té doby, co nepiju, tak nějak nejsem schopná najít nic, co by mě opravdu bavilo a při čem bych relaxovala. Vždycky jsem měla nezdravý přístup k práci, ale teď se to hodně zhoršilo, už nedržím ani víkendy a jedu nonstop Ale ať dělám, co dělám, kromě práce mě nic moc neba... Trochu se bojím, že přijde nějaký fakt velký stres a zase to rupne. Jak jste to měli, našli jste si nové koníčky a cítili uspokojení ze života nebo to přišlo až časem?
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter