Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...216
Dolů
Téma: Chci se stát abstinentem
**
#14316
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 9 měsíce  
Ahoj Andreo, super, že už máš za sebou 14 dní. Taky jsem nebyla úplně na dně, ale vím, že by to špatně dopadlo. Já si myslím, že přejde takové to bažení a myšlenky možná budou, ale ne v takové palbě jako na začátku abstinence. Myslím, že je důležité naučit se vedle alkoholu žít, protože bude vždycky kolem. Je to jako s jinými drogami. Jsou kolem nás, ale taky je nebereme, protože víme, že by to byla cesta do pekla. Drž se:)
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14319
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 9 měsíce  
Zdravím:) Tak jak jste na tom, kolegové? Mám teď navýšené pracovní tempo a kupodivu to na mě má pozitivní účinek v tom, že si nedovolím nejít brzy spát a ráno v pohodě nevyběhnout, což se mi stávalo s alkoholem běžně. Jsem ráda, že toho zvládnu mnohem více a nemusím řešit to, že mi je špatně z kocoviny. Doufám, že i vy se máte fajn:)
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14322
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 9 měsíce  
Justýna napsal:
Zdravím:) Tak jak jste na tom, kolegové? Mám teď navýšené pracovní tempo a kupodivu to na mě má pozitivní účinek v tom, že si nedovolím nejít brzy spát a ráno v pohodě nevyběhnout, což se mi stávalo s alkoholem běžně. Jsem ráda, že toho zvládnu mnohem více a nemusím řešit to, že mi je špatně z kocoviny. Doufám, že i vy se máte fajn:)
Ahoj, super taky tak. Bez alkoholu se vstává kupodivu líp:-)) Nepiju a mám se super tak jen tak dál. Přeju to samé.:-)Doufám, že máme obě tak nechutná rána, kdy člověk otevře jedno oko a radši ho zas zavře, pak si uvědomí, že je mu blbě a proč, pak se přemlouvá aby vstal, když vstane je protivný na všechny protože je mu blbě......., už za sebou a že se to nikdy víc nevrátí
andrea
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14324
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 9 měsíce  
Ahoj Andreo:) Tak to je skvělá zpráva, jsi pašák:) Já měla hrozné ráno i den a někdy i den poté... Hlavně mi bylo blbě psychicky - depka, úzkost a především morální kocovina a výčitky. Člověk je pod tím vlivem úplně někdo jinej. Hnusnej a vožralej a hlavně ne sám sebou. Bez toho si člověk připadá mnohem lehčí. Ale nechci se tady rozhodně nějak máchat ve svým egu, že pár dní nepiju. Jen jsem ráda, že to je na dobré cestě a těším se, až budu moci říci, že to je třeba půl roku, rok... Já už si ke špuntu čuchnout nechci. Alkohol je dobrý sluha, ale zlý pán, jako všechno, ale u mé osoby to byl bohužel zlozvyk a pak už i návyk, který jsem rozhodně pod kontrolou neměla. Drž se:))
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14325
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 9 měsíce  
Přesně tak jako bych to psala já nechci, aby nade mnou cokoliv mělo moc. Řekla jsem si dost v té fázi, kdy jsem už viděla, že si vyloženě vymýšlím "aha doma chybí rajčata, a taky musím koupit chleba, a ještě mlíko... "v obchodě jsem přikoupila 3 rajčata, půlku chleba, a obligátní mlíko (všechno doma bylo, jen jsem nechtěla jít do obchodu a mít ve vozíku jen to jedno, pro které jsem tam vlastně přišla...)flašku vína HNUUUUUS. Tohle už nikdy, fakt ne.
andrea
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14329
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 9 měsíce  
JJ, taky znám ve stylu. Hm, tak si koupím čtyři plechovky piva a dám si doma maximálně dvě. Vypila jsem všechny čtyři a řekla si, hm, musím aspoň vynést odpadky a když už jsem venku, co se jen kouknout do baru, jestli tam někdo není... Hnus! Tohle už nikde více.
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14335
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj holky

to jsem ráda, že se takhle držíte, mám z toho radost, když vidím, že to jde a člověk nezůstává jen u slibů. S tím nákupem to bohužel znám taky. Jinak jsem to řešila po psychické stránce s psychologem taky, asi rok, ale nemělo to žádný výsledek, sice jsem si uvědomala některý věci jinak, získala rady jak to zvládat, ale alkohol i přes toto uvědomování si následků a negativ většinou vyhrál, jen jsem okolí slibovala, že to bylo naposled a takhle to trvalo snad 3 roky. Tak jsem si řekla, že psychická je sice taky hodně důležitá, ale u mě má na mě devastující účinek alk., tak proto jsem se rozhodla začít u absolutního vynechání jej z mého života pomocí antabusu, jak jsem již psala. Vždycky to pro mě byl takový strašák, něco jako jééé to potřebují staří vytřepaní páprdové opilci (jako ve filmu Dobří holubi se vracejí), ale teď se na věc dívám jinak a myslím že je to dobrá věc. Taky znám moc dobře ty stavy, kdy se po chlastu probudím a nejradši bych umřela, ty deprese, výčitky, strach, beznaděj, zklamání...tak jsem kolikrát začla pít i ráno, abych na tohle vše nemyslela. Teď si vážím každého nového dne a probuzení při střízlivosti. Měla jsem i noční můry o tom, že jsem se zase zřídila a ráno byla neskutečně šťastná že to byl jen sen. Taky si vážím toho, že nemám nějaké zdravotní následky, po tom co jsem stihla za život vypít bych se nedivila, zdraví není samozřejmost, tak jsem si teď našla zálibu ve zdravém jídle, rvaní do sebe vitamínů, dodržování pitného režim, dbaní na svůj zevnějšek, místo chlastu si jdu koupit třeba tričko, taková blbost a jakou udělá člověku radost - taky ta změna může být vidět i navenek, prostě chci všem co mě téměř zavrhli (ale na prvním místě sobě) dokázat, že nejsem žádná sračka...prostě dělám věci, kterým jsem zanedbávala a říkám si, jak jsem mohla být tak blbá a chovat se jako kráva bez důstojnosti, jak mi mohlo být všechno jedno! Jsem ráda, že jsem objevila tuhle diskusi, protože je fajn si promluvit s někým kdo to zná na vlastní kůži, poradit a vím že v tom nejsem sama. Díky A piště jak se vám daří, jak vše zvládáte, zajímáte mě. Ahoj.
Veronika

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14338
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj Verčo:)
Jsi hodná, že na nás myslíš:) Slibů už bylo dost, teď musím držet hubu a krok a udělat také nějaké činy:) U mě to je naopak spíš psychická záležitost než fyzická. Proto jsem přímo AA, ambulantní léčbu nebo antabus neviděla u sebe jako nejvhodnější možnost. Ale tak cíl je jasnej a stejnej. Prostě nepít. Neumím alkohol užívat s mírou jako ostatní a i když bych nepila sama nebo často v baru, stejně je pro mě nesmysl dát si při nějaké příležitosti drink, protože to ve mně otvírá ty chutě pít a pít a jak nemám stopku, nemám to pod kontrolou a stejně mi je z toho akorát blbě. Nechápu, proč tu stopku nemám, ale prostě po určitém množství, stačí dvě tři sklenky, se ze mě stává jakoby někdo jiný a už to nejsem já, protože mluvím jinak, chovám se jinak a nedávám to. Koukám se na bezdomovce nebo narkomany, které potkávám a říkám si, že už jsou to jen fyzické slupky, v kterých je jejich vlastní já někde utopeno a žebříček hodnot zbořený a jsou v zajetí závislosti, který je ovládá tak, že veškeré své jednání, ať je jakékoli, podřizují tomu, co s nimi dělá droga. Já jsem nikdy nepila ráno nebo přes den, vždycky až večer. Ani jsem neměla žádné fyzické absťáky. Jen to bažení po alkoholu, což nastalo až v poslední době, ale rozhodně to byla známka toho, že to není v pořádku. Člověk pak lže svému okolí a sám sobě, protože svědomí pracuje a to je samozřejmě nepříjemné být takto v konfrontaci. Naštěstí se mi život nijak výrazně nerozložil, ale i tak jsem stejně jako ty šťastná za každé ráno a den bez alkoholu, bez kocovin. Rozhodně si připadám svobodnější. Těším se, až to bude tak dlouho, abych mohla říci, že je to minulost. Sice ji nevymažu, ale to neva, chybami se člověk učí. Nikomu to taky neříkám, to je zbytečné, je to můj boj. Tak chodím sem a čtu si tady, jak to kdo zvládá a také příspěvky od blízkých alkoholiků. Ať ti je lépe a lépe:) Je super, že ti to takhle jde:) Je to moc příjemné si to číst, děkuju!
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14339
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Justýno fakt to máme hodně podobně. Já jsem taky nikdy nepila přes den, ale večer se vždy dostavil pocit se "nějak odměnit" za těžký den. Předevčírem jsem jela autem a skoro jsem musela zastavit bo se na krajnici motal starší chlapík fakt úplně mimo. Bylo asi půl desáté ráno. Když jsem přibrzdila a skoro zastavila, (bála jsem se, že mi spadne pod kola), tak smekl čepici a "typicky opilecky" se uklonil a rázoval si to tak dál a auta i za mnou takhle zastavovala. První co mně napadlo bylo "tak tady máš kolegu, takhle za pár let budeš vypadat pokud teď nevydržíš". Je to hrozné co to s lidma dělá. Jsem strašně ráda, že jsem si uvědomila, co to je a chci s tím něco dělat, dokud je ještě čas. Jak to člověka "vezme" tak je fakt asi zle. Jinak super, že taky abstinuješ. Je to paráda. Drogy dokáži život úplně zničit.
andrea
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14341
Re: Chci se stát abstinentem Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj Andreo:) Taky jsem to tak měla. Večer, po práci, že si vydechnu, uvolním se... Nejblbější bylo, jak jsem si zkazila celý další den, případně víkend. Taky jsem ráda, že jsem to stopla takhle na začátku, že jsem kvůli tomu o nic nepřišla, když nepočítám třeba dovolenou, kterou jsem si vesele vybírala na své kocoviny, když jsem kalila ve všední den večer a druhý den nebyla schopná jít do práce. Nejhorší asi bylo, že jsem způsobila rozmrzelost u svého přítele, ale je na něm vidět, že teď, když jsem přepnula do jiného režimu, se na mě kouká zase s úctou. To je pro mě jedna z nejdůležitějších věcí. Aby si mě vážil a já sebe taky:) Si pašák, že se držíš a věřím, že to obě zvládneme:) Krásný víkend:)
Justýna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...216
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter