Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Neúspěšný pokus o kontrolované pití
*
#18420
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Ahoj Pavle. Přesně ve tvém věku jsem nastoupil čtyřměsíční léčbu. Po ročních pokusech přestat, jsem došel k závěru že mám jen dvě možnosti - léčebna, kde budu nějakou dobu izolován od alkoholu a snad tam přijdu na to, jak bez alkoholu pokračovat v životě, nebo smrt. Nechtěl jsem už všem kolem sebe jen ubližovat a naprosto jsem ztratil smysl života. V léčebně jsem se znovu naučil si věřit a teď dva a půl roku nepiji. Určitě na ty AA zajdi, ale pokud ti to nebude sedět, hledej pomoc i jinde a vůbec nevylučuj tu možnost ústavní léčby. Docházení na AA, pak můžeš využít jako formu doléčování. Konkrétně já na žádného Boha nevěřím a s velkou pokorou říkám, že jen víra ve mě samotného mi dala sílu přestat. Na AA jsem nikdy nebyl, tak nevím jak to tam chodí. V tom ti neporadím. Prostě jsme každý jiný, ale přestat můžeme všichni. Jen přijít na to, JAK NA TO. Každopádně je super, že jsi se odhodlal a napsal jsi sem. Tím psaním se naučíš o své nemoci komunikovat a to je důležité. A to, že jsi založil toto fórum je taky bezva, protože se občas setkám s lidičkama, kteří po nějaké době abstinování(třeba i několik let) dojdou k přesvědčení, že jsou vyléčení a zkouší kontrolovaně pít. Neznám nikoho, kdo by do toho nespadl úplně stejně, jako před začátkem abstinence. Závislost je bohužel celoživotní záležitost. Držím palce
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18457
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Ahoj, děkuji za podporu s laskavá slova. Po týdnu abstinence (k mému překvapení) se cítím mnohem lépe, dobře spím a přešly mě deprese. Začal jsem chodit běhat, včera už jsem dal 10 kilometrů Najednou mám spoustu volného času
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18458
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Tak vydrž, využij volný čas ke svým koníčkům, vychutnávej střízlivost.Díky, potěšil jsi mně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18460
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Pročetl jsem i knížky od pana Nešpory, co jsou tady ke stažení, a i tam doporučuje vrhnout se na jakékoliv aktivity, které nám odvedou myšlenky od alkoholu. A fakt to funguje. Například jsem začal hodně číst, jednu knížku za druhou
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18462
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
To je sice pravda, ale ono je nejtěžší si udržet to nadšení...
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18466
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Jojo, počáteční nadšení je u všeho stejně silné
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18467
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
knihy, sport a jiné zájmy jsou moc prima, ale musíš si nelézt něco silnějšího, vyššího...co tě bude držet v abstinenci.
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18468
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
Hmm...zatím mě nic moc nenapadá Kromě toho, že už nechci blízkým zppůsobovat to co jsem způsoboval
Pavel DD
Senior Boarder
Příspěvky: 62
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18469
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
To je fajn,že si to začínáš přiznávat.No a co ty?Ty sis neubližoval svým pitím?
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18470
Re: Neúspěšný pokus o kontrolované pití Před 10 rok  
nepil jsem asi 3 mesice dokonce jsem zacal chodit behat ale vsechno je pryc na nocni jsem mel mensi konflikt a od te doby tyden kazdy den asi 7-8piv uz jsem si bral i volno pomuze mi jedine dozivotni abstinence a treba birel ten muzu
Tomáš
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter