Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: psychosomaticke potize pri odvykani
#19743
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Jino, to je právě ono
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19744
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Petře,

pomáhá při cravingu (bažení) fyzická aktivita...Nějak vyplnit čas, projet se na kole, projít...Hůře pak duševní činnost (četba a tak), protože se u bažení člověk blbě soustředí. Taky zkus najednou vypít velké množství nealko, to bažení může zahnat... Pak jsou různé techniky, výborně jsou popsány např. v knize Karla Nešpora "Sebeovládání" (vyšlo vloni v Portálu).

Jina,

jo, jo, kdo o nezažil neporozumí, ještě že tady jsou spřízněné duše. Jinak jsem se zaregistroval, tož budu vystupovat pod tímto nickem...


Ja,

nebudeš tak trochu filozof?

Pěkný den všem

IGNATIUS
Ignác Hromádka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19745
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Vidis ignatius uz v tom nejsme sami,vitej do party petre
jina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19747
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
petrch napsal:
Bohužel, kdo to nezažil tak to nemůže pochopit..Já např. nezvládám bažení (craving) když vím, že jsou předemnou dny volna.Neumím to, ten mozek se zasekne na myšlence že si dám a pak už ne, vždy to dopadne blbě ale jakmile ta myšlenka jednou přijde, nedokážu se jí zbavit a je tak silná, až se na nic jiného vlastně stejně nemůžu soustředit a jsem v háji tak jako tak

Ešte dlho nebude tabletka proti cravingu, strasti... atp.

Dopo:

Zatiaľ - zmeniť zaužívaný dynamický stereotyp! (zlozvyk na výstrahu!)
A s predstihom si naplánovať náhradný program na rizikové weekendy.

[Opíjanie sa ako životný štýl, druh zábavy?]
(Plytké - bez náboja, podnetu, impulzu tvoriť/žiť...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19803
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Říkáš že se zasekneš na myšlence na pití a jsem odrovnaný.Nejspíš jsi ještě nenarazil s pitím na dno.Otázkou pro každého je-jestli dokáže to svoje dno vůbec zachytit,aby se mohl odrazit.Jinak proletí čárou rovnou do hrobu.Tu cestu jsem zažila dvakrát.Je to cesta toho nehoršího pekla,které člověk může na během života prožít a nepřeji ji nikomu.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19807
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Já to bažení mívala také, jako všichni, jenže jsem se pevně rozhodla nepít, trpěla jsem, brečela až řvala, nudle z nosu až na bradě, ale vydržela.Nejhorší bylo v noci.ticho, já tu sama, mozek našeptával, lákal do nonstopu....snažila jsem se soustředit na něco jiného, radio, Tv....je to těžké, jde to vydržet.Nechce se mně ještě umírat.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19810
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Pri cravingu - už len pri pohľade na orosené pivo, ma prenikla panika a zároveň pocit z detstva, keď som niečo vyviedol a vedel som, že to je zásadne proti tomu, čo mi vštepovali do vedomia. Zalial ma rumenec aj chladný pot zároveň. Myšlienky sa mi splašili ako strečkujúce jalovice. Bezhlavo som zutekal.

Ale - nenapil som sa!!!

Toto som zažil pri konzumácii pečeného kurčaťa, keď som pozdravil známeho a ten si právě odpil z onoho - predmetného flašk. piva.

Vtedy, som abstinoval veľmi krátko - asi tri(3) mesiace, bez liečenia.

Zvládol som to!
Upokojil som sa až po pár hodinách. V mysli mi bežala dookola slučka s touto udalosťou. Modlitba a meditácia, v ktorej som si rozobral a prehodnotil celú situáciu ma vrátila na Zem. Navždy je to zaznamenané v HW-mojej pamäte. Poučil som sa - bez popálenia!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19815
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Zdravím

Dr. Nešpor doporučuje při cravingu (bažení) sledovat, co jej vyvolalo. Rozlišuje tzv. SPOUŠTĚČE vnější (okolnosti, sociální situace, emoce apod.) a vnitřní (obecně stav organismu: únava, hlad, žízeň, nemoc).

Myslím, že se opravdu vyplatí to sledovat, je to velmi individuální.

Já, píšeš o oroseném půllitru, to je přesně ono, takový spouštěč může být reklama v TV, nebo jenom že jdeš okolo hospody se zahrádkou. Spouštěče mohou být např. i dobré věci - já jsem vždy po sportu chodil na pivo a i dnes, když jsem po sportování žíznivý, první, co mne napadne a vybaví se mi, je právě orosený půllitr, hned se pak musím napít minerálky, abych to potlačil...Ale podstatné je, že vím že je to bažení, poté s tím dál mohu pracovat...

Tak jen pro inspiraci...

Ignatius
Ignác Hromádka
Junior Boarder
Příspěvky: 36
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19820
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Ignác,

takéto TV-baženie som konzultoval v liečebni. Vo mne to nespúšťalo nič, ale môj spolupacient, už pri pohľade na obrazovku, slintal a naprázdno prehÍtal.K zdieľaniu pocitov sme sa nedostali, ani k tomu, aké pochody sa mu dejú v mysli.
Po prepustení z liečenia, onen pacient, dva týždne "cestoval" domov. Potom, nám - do liečebne, oznámil jeho syn dátum úmrtia a pohrebu.

Dotyčný bol MUDr. & PhDr. z odboru psychiatrie, aprobácia práve na závislosti. O alkoholizme a liečbe závislosti vydal hrubé bichle - teoreticky teda vedel toho dosť, ale ani to nestačilo, aby si sám rozkázal.
Potvrdzuje to len zákernosť a rafinovanosť našej nemoci, a aj to,
že nas *kosí/žne* rovnako, z každého košiara - intelektuál, či robotník; všetci sme si v tejto nemoci rovní. Niet rovnejších - žiadne výnimky.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19825
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Jj, svatá pravda. Craving je hnus.
Dnes se mi to zrovna přihodilo. Jela jsem po opravdu náročném, stresujícím pracovním dnu domů. Najednou jsem dostala chuť na pivko. Aniž bych si to uvědomila, zatočila jsem k lahvárně. Úplně jsem se lekla, jakobych neřídila já, ale něco řídilo mě. Dojela jsem k lahvárně, zastyděla se a jela domů. Upozorňuji, že bez láhve;-).
Teď tady "flámuju" s lahví čerstvé vody a jsem ráda, že dnešek je bez alkoholu.
Další dny budou také, slibuji si to a mám ze sebe radost:-).
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter