Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: stav
#22820
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Hranice mezi pijanem a alkoholikem je neostrá a někdy to nelze rozlišit. Hlavní ale je, že podle zahraničních zkušeností se ukazuje, že i alkoholik může zmírnit své pití a minimalizovat tak způsobenou škodu. Možná takového neznáš proto, že u nás je alkoholikům vtloukán jediný správný přístup a nikdo se ani nesnažil je naučit pít kontrolovaně. Přístup harm reduction má v zahraničí velké úspěchy a spousta alkoholiků svůj problém zvládla, bez nutnosti úplné abstinence. Dal jsem odkaz na stránky, kde je k tomu spousta informací.
Luděk

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22822
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Luděk napsal:
Hranice mezi pijanem a alkoholikem je neostrá a někdy to nelze rozlišit.

Ľudo,
skús muchu odnaučiť lietať. Môžeš ju síce harmonicky obmedzovať ale bez potravy, bzučania a letu dlho neprežije.
Preorientovať synapsy u chronických alkoholikov je hudba budúcnosti ale momentálne skôr utópia.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22848
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Ja napsal:
Luděk napsal:
Hranice mezi pijanem a alkoholikem je neostrá a někdy to nelze rozlišit.

Ľudo,
skús muchu odnaučiť lietať. Môžeš ju síce harmonicky obmedzovať ale bez potravy, bzučania a letu dlho neprežije.
Preorientovať synapsy u chronických alkoholikov je hudba budúcnosti ale momentálne skôr utópia.

Ja, já v podstatě nikdy nevím, co vlastně sdělujete, ale tohle byl nesouhlas? Vždyť ta hranice je velmi neostrá a definice alkoholika dost nekonkrétní, je těžké to rozlišovat; i v tom je ta potíž, když se má člověk za alkoholika označit.

Jinak mě harm reduction nijak nenadchlo; ne že by tam nebyly smlysluplné tipy, ale spíš mně to přijde šité pro lidi, co chtějí pít zodpovědně, aby se nedostali do problémů, než pro lidi, co už velký problém mají.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22851
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Alas,

vysvetľujem na príklade, že konzument a pijan ešte dokážu nájsť cestu.

Alkoholik nikdy!(-> podobenstvo s muchou.)

Prekonal som/zlomil vlastnú toleranciu a cesta späť už pre mňa nie je - dokážem len vyrovnane žiť a abstinovať!

(po 33.rokoch nasávania a napájania sa chľastom!)

Viem o sebe, že som korheľ a triezvy život mi len prospieva!
Nepochybujem o tom *kto a čo* som! Nehanbím sa - hanbu som ponechal akútnym pijanom a chronickým etylikom v epizódach.


Prosperujem teraz v hojnosti o akej sa mi *pod vplyvom* ani len nesnívalo! Vďaka sebaprijatiu sa a náprave svojich *alko-defektov*!

Stále mám čo korigovať a cintorín je ešte ďaleko...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22873
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Ja napsal:
[i][b]Alas,

vysvetľujem na príklade, že konzument a pijan ešte dokážu nájsť cestu.

Alkoholik nikdy!(-> podobenstvo s muchou.)


Aha. Tak už jsem se chytla.
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22885
Re: stav Před 9 rok, 6 měsíce  
Ahoj všichni. Já za sebe netvrdím, že kontrolované pití u závislého člověka je nesmysl, ale osobně nikoho takového neznám. Znám spoustu lidí, kteří se o to pokusili, ale nikdo to nezvládl. U sebe jsem 100% přesvědčený, že bych to neuřídil, ale hlavně vůbec nevím, proč bych měl chtít trochu pít. Je mi dobře v abstinenci, tak jako testovací alkoholik neposloužím.
Karel Preisler
preisler-karel@seznam.cz
Gold Boarder
Příspěvky: 163
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Brno, Jubilejní 23 62000 Narozeniny: 05/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23246
Re: stav Před 9 rok, 5 měsíce  
Možem sa opýtať , kamarát si dal predpísať krabičku rivotrilu 30x2 mg , zjedol to všetko naraz , chcem sa spytať aká može byť cca smrtelná dávka v mg neviete niekto ?
peter

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23249
Re: stav Před 9 rok, 5 měsíce  
Možná jste se s touhle otázkou měl obrátit spíš na záchranku.
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23251
Re: stav Před 9 rok, 5 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
anonym

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter