Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Pít či nepít - aneb bez urážek
#22792
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Mupkalina, ani nevie ako ta chapem. Ja som nad tym, ze som alkoholik zacala uvazovat tak pred 3 rokmi. Ale len mi to tak niekde vrtalo vzadu v podvedomi. Vravela som si, ze pijem kvoli stresu, problemom, partnerovi..Alebo len tak oslavujem zivot. Dovod sa vzdy nasiel. Potom som si povedala, ze skusim zopar mesiacov nepit a uvidim ci to dam. Dala som, nepila som 8 mesiacov. Ale to nebola naozajstna abstinencia, lebo cely ten cas som to mala v hlave tak, ze je to len docasne, ze sa len precistim atd..
Po 8 mesiacov som bola velky frajer, ako som to pekne zvladla a ze teraz si uz dat mozem. A tak som si dala. Pomalicky, postupne som pridavala a po 2 rokoch, som bola tam kde predtym. Nepila som viac, asi skor menej. Ale okna a abstaky sa neuveritene zhorsovali, hlavne tie psychicke pťroblemy a uzkosti.
Ty to casom urcite das, ved teraz sa este skumas. Uz je super, ze na tom pracujes a ze si zacinas uvedomovat problem. Urcite je lepsie zacat na tom pracovat skor, ako ked je clovek uz na samom dne.
S tou volou ma pravdu tvoja adiktolozka. To som pochopila na sebe. Ze ked si uz dam alkohol, nemozem volou ovplybnit to, aby som prestala. Skusala som to, nechapala som preco mne to nejde a vsetkym ostatnym ano. Ved vsetci ma povazuju za taku silnu osobnost a ja nedokazem ani prestat pit po par poharikoch. Bojovala som s tym. Ale to je zbytocne. Az ked som pochopila, ze som nemocna a ze za toto ja nemozem, nejak mi to docvaklo. Ze jedine co je v mojej moci, je nedat si ani ten prvy pohar. zZe to je jedine, co ja mozem ovplyvnit.
Vies, vzdy ked na teba pride bazenie, skus sa zamerat na nieco ine. Mozno to vzdy nevyjde, ale aspon budes tie frekvencie medzi pitim oddialovat...Skus robit nieco co ta bavi, ono vzdy to bazenie odoznie...

Ja som mala minuly tyzden tiez na male. Varenie milujem a vzdy, ked som chystala veceru pre priatelov, tak som pri tom aj pekne popijala. Takze ako som tak pekne varila, vsetko skoro pripravene, v kuchyni na stole kopu chlastu a uz som sa len videla s flaskou v ruke, ako mi smeruje k ustam. Vobec som nerozmyslala, ale nastastie som sa v poslednej sekunde spamatala..Mna vzdy vystrasia spomienky na tie moje abstaky...A to ma dokaze vcas stopnut..
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22798
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Jojo, vidis, nepřítomnost absťáků je právě to, z čeho jsem se radovala, a možná mně ta radost bude stát víc recidiv. Nejsem rozhodnutá nafurt. Já totiž nic nedělám na furt. Mám sice dítě, za který jsem zodpovědná, ale ani to ne nafurt. Jen do jejich 18ti let. Mám partnera, kterej je otce dítětě, ale nejsme sezdaní a asi proto, že si nemyslím, že je to nafurt. Jak to mám vědět. Spoustu věcí jsem v životě plánovala na x času, někdy i na furt a vždycky se to nějak zvrtlo, tak už neplánuju. Takže si říkám, jsem abstinent dnes, jako v AA. Proto ani ty dny nepočítám. Je to pár dní. Až to bude pár týdnů, bude to pár týdnů a až pár měsíců, bude to pár měsíců.

Ale uplně se vidím jako ty. Par týdnů či měsíců a testnu to znova. Ne, že bych si nedovedla představit život bez chlastu. Ale vadí mi, to, že to nejsem já, kdo se rozhoduje, ale někdo mimo mně. To mně teda štve echt. Nicméně svědectví ostatních beru vážně. Včera jsem byla podruhé v AA. Legrace. Poprvé jsem se představila a trochu vysvětlila, jak jsem na tom. Oni se tam o mně starali jako o svou mladší sestřičku a všichni mi chtěli pomáhat. Dojemné. ))) Fakt je, že nejmladší asi jsem i když nejsem už zas tak mladá.
Mupkalina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22839
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
ahoj..
jela jsem dneska z prace domu s myslenkou, jak bych si po narocnem dni dala tu sklinku, jednu..ale vim, ze dneska bych vypila celou sedmicku vinka, jsem tu sama, nic by mi nebranilo.. vypit jen tak, pro naladu, lehnout, spat.. takovy program vecera...mno doted jsem si ji nedala, mela jsem nealko pivko.....ale..
sezrala jsem nac jsem prisla, sladky , slany..mnozstvi pro 10 horniku..je to jak s tim pitim..kdyz si nedam nic,tak to vydrzim, kdyz ne...sezeru co se vejde, o konzumaci nemuze byt rec... rano budu mit deprese, ze jsem otekla, tlusta...atd... resite to nekdo?
Anděla

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22847
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
zřejmě neřešíte.. tak já si nahrazuju jednu závislost druhou asik..

Mupkalino, u mě ten pokles váhy nebude tak zřejmý , první týden možná..teď se prožeru do větší velikosti, co teprv kdybych přestala kouřit... uááá.. začarovaný kruh to všechno, psychice to nepřidá, vám povídám
Anděla
Anděla noci probděla
Senior Boarder
Příspěvky: 71
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/29
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22849
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Já většinou víc jím spíš, když piju; a obvykle mě to mrzí víc než to pití. Ale že bych to nějak řešila...

Co se nacpat zeleninovým salátem?
alas

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22852
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Andělo nejste sama v tomhle. Prostě v hlavě máme kráter co se zoufale snažíme zaplnit buď chlastem nebo žrádlem (aspoň tak to chápu), nikdy nemam dost (i v hulení, ale to už neprovozuju, to je hnus). Ve škole nám kdysi řikali- pijte jako zvířata, zvíře se napije a když má dost tak skončí. Člověk ne, ten prostě chlastá dokud se neuchlastá.
Karel

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22855
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Rana bez vycitek. Více času.
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22856
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Anděl, ted popíjim, ale kdyz jsem abstinovala, byla jsem vztekla, zrava, neposedela jsem. Musela jsem si najít něco, knížku, sport, film, co me úplně pohltí, abych na to nemyslela. Nebo čaje, různé typy
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22857
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
jooo zeleninový salátek by musel někdo nejdřív připravit a ani to není jistota, že by mi to stačilo... já jsem rohlíková..ani teplý jídlo nemusím, hlavně pečivooo

Dančo, mrzutá..mno to spíš v tý práci,ale jináč asi ne a když jsem měla tu touhu po skleničce, vystačila jsem si s tím nealko.. co ty testy?
Anděla
Anděla noci probděla
Senior Boarder
Příspěvky: 71
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/29
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22865
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Joo, rohlík se salamem, mňam!!! Anděl, nechápu, testy vse jednička s hvezdickou, jak řekla sestricka. Ale ještě budu běhat - oční, plus čekáme na boreliozu. Ale nechápu, cukr, játra, cholesterol, srazlivost atd. , vse v norme
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter