Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Pít či nepít - aneb bez urážek
#22866
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
To nevadí, že nechápeš důležitý, že to tak je..o starost míň ..
Anděla
Anděla noci probděla
Senior Boarder
Příspěvky: 71
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/29
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22868
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Jsem za to nesmírně vdecna. K lidske závisti - slyšela jsem, ze je to nespravedlivě, stejně jako je nespravedlivě, ze jsem otěhotněla. A to dotyčná ví, ze jsem potratila a denně se držím nad vodou s uzkostmi. Šílené...počkej, ti taky budou v praci závidět, haha
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22869
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Když se budeš trápit, uděláš té dotyčné ještě větší radost.Neřeš to, seber sílu, uvědom si, že kdo závidí, pomlouvá musí být sám v hajzlu, svou špínu musí házet na jiné.Usmívej se na ní!!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22875
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Pro jednou souhlasim s Líbou, že kdo závidí, je vlastně sám v hajzlu, nebo má přínejmenším pochybnosti sám o sobě, je nespokojený sám se sebou.

Já, od doby, co zkouším abstinovat (zkouším, nedaří se to nikdy víc, jak pár dní), tak jsem zhubla 2 kg. Je to ale jen 5 tydnů. Jím pochopitelně víc, ale přísun kalorií z chlastu je tak 5x menší, tj. váha jde dolů. Jsem 3 kg od své idealní váhy, takže ještě vydržet. Psychicky to pomáhá. Člověk se cítí úspěšnější a abstinovat tím pádem čas od času baví.

Ja vím, že kontrolovaný pití není řešení, ale já to teď provozuju. A sice mně štve, když nevydržím délé jak 5 dní, na druhé straně si říkám, že je to lepší než chlastat každej den a že je to prostě začátek jak se jednou k té abstinenci dopracovat. Pozitiva jsou ale cítít už po 5 týdnech.

Avšak. Jediné negativum je to, že jsem zpravidelnila kouření. Dřív jsem občas kouřila. Dnes to mám jako "náhražku". Sice kouřím 2-3 cigarety denně, ale kouřím. Bojím se, že se to rozběhne víc. Tak si říkám, žádnej med, vyměnit jednu závislost za druhou. Když už jsem nedokázala přestat chlastat v době, kdy jsem ještě závislák nebyla, jak to udělat, abych se teď neprohulila do závislosti?

BTW: Všimla jsem si, že v AA lidi buď kouří nebo přestali. Ale je strasně málo doopravdových alkoholiku, kteří v životě nekouřili. Obzvlášť, když už abstinují. Nebo se mi to zdá?
Mupkalina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22876
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Doporučuje se opatrně s přestáváním 2 závislostí najednou, proto většina skončí s pitím pak s kouřením.Je dobře, že tě porušení abstinence štve, je to posun, přijde den, že porušovat přestaneš, a pak pochopíš tu sílu a krásu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22877
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Dani so zavisti si nic nerob, su ludia co dokazu zavidiet dokocna este aj chorobu. Druhych ludi zmenit nemozes, mozes zmenit len seba a svoj zivot. Tak pracuj na tom a tes sa z tvojich uspechov a tak zavistlivcom najlepsie vytries zrak.

Andelo, ja som to mala tak, te ked som pila, tak som ani nejak nepriberala. Ale jedla som strasne vela tie dni medzi jednym a dalsim pitim a vtedy som riadne vzdy pribrala. Byvalo mi strasne zle, hlavne psychicky a co mi najviac pomahalo bolo napchavat sa. Lenze z toho potom pramenili dalsie depky. Takze z toho bol taky zacarovany kruh a hlavne pomale priberanie. A nemala som ani dost sily, casu a energie na sport. Teraz to jedlo dokazem skor ukocirovat, kedze som zas sebe panom

Mupkalina, je dobre, ze uz nepijes kazdy den a aj to, ze nepijes zopar dni je uspech. Moj partner tiez predtym pijaval kadzy den, neopijal sa tak, ale zas pil pravidelne. Odkedy som ja prestala, tak si povedal, ze aj on skusi nieco s tym alkoholom spravit. Nedokaze uplne abstinovat a ja ho k tomu ani nenavadzam, sam sa musi rozhodnut, co chce a co nie, ale som stastna, ze pije uz len tak raz krat do tyzdna a teraz dokonca uz 2 tyzdne nepil vobec a vravi i mi, ze ako mu je super. Ale viem, ze si zas da. Ale dobre je, ze sa tie intervaly medzi pitim u neho predlzuju a podla mna tak to bude aj u teba. Ani ja som nezacala abstinovat zo dna na den, psychicky som sa k tomu prerpacovavala take 2-3 roky.

Cigarety, to je kapitola sama o sebe. Myslim, ze vacsina alkoholikov aj fajci. Oni su tie cigarety a alkoho nejak prepojene. Ja som zacala skor pit, cigarety sa k tomu pridruzili az o vela rokov neskor, ale vypesotovala som si aj nanich dost slusnu zavislost. Ale viem, ze aj s tymi budem chiet prestat, ale ze to bude este tazsie nez s alkohlom. Ale zatial to este neriesim, skoncit s dvomi zavislostami naraz by bolo tazke. Takze vyckam casu ako husa klasu
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#22892
Re: Pít či nepít - aneb bez urážek Před 9 rok, 6 měsíce  
Nektery zakonitosti se holt opakuji. I muj pritel po mem come outu usoudil, ze by mohl alkohol omezit. A tak to zkousi a taky se citi lip. Ja se se snazim hlavne nepit ze zvyku, ci podobnych debilnich pricin. Vsechny priciny jsou hloupy, ale nektery jsou hloupejsi nez jiny. Cigarety ale nejsou taky nic moc. Taky jsem zacala az mnohem pozdejc po alkoholu.
Mupkalina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter