Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...78910111213...20
Dolů
Téma: jak přežít první dny bez alkoholu
#23987
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23992
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
Ten test by byl možná pro tebe moc drahý, zničit si 8 let střízlivého života by byla škoda,jedna opička by tě mohla rozjet, pak k tomu lítost, že jsi zahodila ty léta bez alkoholu a je zle.Prý je moderní nepít, tak zůstaň moderní dáma, ne?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23993
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
Renato, chapem ta, ono to cloveka laka vyskusat, ze ved mozno je to u ok a mozem zas skusit pit. Mna tiez nikto nikdy neoznacil za alkoholika, ale oznacila som sa tak ja a ked sa tak stalo, asi som na to mala dovod.

Ty si sa rozhodla pred 8 rokmi, ze nechces uz pit, tak asi mala tiez k tomu zavazny dovod. U nas je pitie take normalne, ze ked sa niekto rozhodne nepit vobec, tak musi mat k tomu dost vazne dovody.

Ja nepijem 8 mesiacov, ty 8 rokov. Tak preto si tie dovody este cerstvo pamatam a v podstate je mi jedno ci som alkoholik alebo nie, ide len o slovo napisane na papieri. Pre mna je podstatne nieco ine a to viem uz dnes uplne isto, bez alkoholu je mi o moc lepsie ako s alkoholom a to je pre mna podstatne. Vediem stastnejsi zivot a hlavne som sa zbavila tych prisernych kocovin a uzkosti, strachu..

Takze preco by som mala zas a znovu to skusat, aby som potom zas trpela, za tu chvilku uvolnenia to podla mna nestoji.

Je vela ludi co piju cely zivot a nemaju s tym problem, ale my co sme prestali, tak sme vsetci rad radom museli mat dovod prestat, tak je dolezite, aby sme na ten dovod nezabudali.

Co sa tyka Anny, ona to podala tak light, ze ved kazdy pije a podla studii by bol skoro kazdy alkoholik, tak kde je problem..Ale tak to nie je. Rocne zomieraju tisice ludi len v nasich republikach na alkoholizmus. A proste my co nevieme pitie alkoholu kontrolovat, tak jeho opakovanym konzumovanim velmi riskujeme a mame nasliapnute k tomu, ze sa k tym ludom rychlo pridame.

Nikto z nas totiz nevie, kedy ho to moze strhnut a potiahnut uplne dole. Tak ako to bolo u LIby, ona dlhe roky pila kvartal a nic sa nedialo a odrazu to potom uz bola taka rychla smrst.

A podla mna Anna si chce tym neustalym skusanim dokazat, ze na to ma a nakoniec ten alkohol skroti, comu ja neverim, ze sa jej to podari. Bude to tak, ako pises ty, bud sa zmieri s tym, ze raz za cas prepije cely vikend a potom bude zas OK, alebo pit prestane, ale pochybujem, ze sa jej podari pit normalne. Aj ked by som jej to velmi zelala.

Mne to pride trochu detinske vedome si ublizovat--ale ako som uz pisala, kazdy musi najst svoju cestu a ja nikoho od pitia odradzat nebudem, len mu poviem svoj nazor.

Ale pokial moje presvedcenie pomohlo napr. tebe a nesiahla si po 8 rokoch abstinenice znovu po alkohole, tak to ma naozaj tesi. Bola by to velka skoda, zahodit tych 8 rokov.

Tak aspon viem, ze to ma zmysel psiat sem a ze mozno tie moje slohove prace mozu pomoct viacerym, nielen mne..Mne velmi pomaha, ze sem pisemm tak aspon na svoj problem nezabudam a nezaspim na vavrinoch. Stale mi to pripomina preco som prestala pit a hlavne ako zle a zufalo som sa citila, ked som toto forum zacala citat po prvy krat a ako skvele sa citim dnes
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23996
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
Ja se hlasim a nechci tu lhat,i kdyz cekam spatne reakce.ja nevydrzela a posledni dva dny jsem pila.ne tak jako driv,kazdy den dva panaky,ted uz mam zase na chvili klid ale vim ze takhle to nejde.odjakziva nemam zadnou vuli,premyslim,kde tu vuli sebrat kdyz jsem ji nikdy nemela.nevim co s tim.vydrzela jsem tyden a ted musim zacit zase od zacatku.je dobre ze jsem toho vypila tak malo a rekla dost takze mi neni spatne,ale uz za to ze jsem se napila,nafackovalaabych si.to za tyden budu mit zase tak silenou chut a napiju se znova?uz premyslim i o antabusu,kdyz uz nemam vuli,tak by to razne vyresil za me.
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23997
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
Ja hlásím stále nic, ale večer to jsou boje. Zvlášť matka, poprosi me, ať ji otevřu láhev a popiji, auuu
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23998
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
To chapu je to hrozny ale jsi dobra ze to vydrzis.ja mam nejvetsi chute odpoledne protoze mam doma malyho satana,cely den jen po nem uklizim,dohaduju se s nim,kricim,venku ho vzteklouna furt sbiram z chodniku kdyz se mu neco nelibi tak si lehne na zem a vzteka se a jsem uplne psychicky vyrizena.kdo ho zna tak rika ze se vubec nedivi ze piju samozrejme to neni vymluva to pisu jen pro predstavu co mam doma za zlaticko )))
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24006
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
No tak to chápu, ze to mas těžký!!!! Ja jsem ode dneska na nemocenské. To taky neprospeje. Nejsem dobra, po letech jsem se vyhecovala, ze to nějakou dobu zkusím. Predtim tak 4 dcl až litrik denně, tak ať ma tělo oddych;)
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24007
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
V posledních dnech jsem se rozhodla,svého syna miluju,mám mateřskou na 4 roky,ale od září,ve třech letech prostě půjde do školky,já si najdu práci,potřebuju mezi lidi.teď mám každý den stejný,sama doma s dítětem,jen uklízení,vaření a vztekání,myslím že byt mezi lidma mi prospěje.jen musím najít jinou práci,byla jsem servírka coz už asi nepůjde)
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24008
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
Určitě to zkus!!!
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24009
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 2 měsíce  
zkusím.Přítel dnes přišel s tím,že by zkusil od příštího týdne brát malého s sebou do práce,ne každý den,ale občas,abych si odpočinula,udělala si nějaký den v klidu,asi to zní divně,ale i kdybych uklízela,tak uklízet doma v klídku u filmu je můj sen
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...20
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter