Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...66676869707172...75
Dolů
Téma: Končím s alkoholem
*
#49227
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Radsej byt za exota co nepije, nez za exota, ktoreho (ktoru) treba prekracovat v strede tanecneho parketu
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49228
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Tak to teda ano, u mna by to bolo dost mozne ze by to tak aj dopadlo
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49229
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Ono ja by som chcela upresnit jak to vlastne so mnou je, ja uz mam jednu zvladnutu zavyslost za sebou, ako 18 rocna som bola na tvrdych drogach, teraz mam 33,, nespominam rada na toto obdobie a vlastne z ludi s ktorymi sa stretavam teraz o tom nevie nikdo. Vtedy som mala recidivu raz, po nejakom dvojrocnom uzivani drog som do toho spadla este raz ale na pol roka, bohuzial nepametam si to presne, vlastne celkovo z toho obdobia si toho moc nepametam, nie ze by drogy ktore som uzivala sposobovali vypadok pameti ale moj prefetovany mozok to nejak vyclenil zo spomienok, celi zivot s niecim bojujem, pre mna je asi najvedsi problem byt normalna a zit normalne. Teraz tu vyzniem asi jak najvecia troska ale neni som na seba pisna co som za svoj nie moc dlhy zivot navyvadzala. Vtedy som ublizila moc ludom a hlavne mojej mame a nemienim to opakovat. Nechcem nikoho ziadat o pomoc, musim to zase zvladnut sama, moja rodina mi je vsetkym a nebudem uz pit, to svojim detom nespravym. Neviem ci som az taky alkoholik alebo nie ale nechcem takto zit a ani nebudem. Je mi zo mna na nic, zase... Sory musela so to zo seba dostat...
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49230
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Byt Tebou tak nemarnim casom nad uvahami, ci som velka alkoholicka, alebo len taka mensia, alebo ziadna. Podstatne je, ze vnimas, ze alkohol Ti znizuje kvalitu zivota a preto si sa rozhodla s tym nieco robit. To je pozitivne, nema Ti byt preco zo seba nanic. Chystas sa vybrat spravnou cestou a da sa to zvladnut svojpomocne (viaceri prispievajuci na tomto fore, vratane mna, to dokazali). Kazdy z nas tu ma v minulosti nejaky vacsi alebo mensi bordel, ale s tym sa uz neda nic robit - na rozdiel od dneska. Presne v duchu toho, co tu mnohi pisu - Dnes sa nenapijem a zajtra uvidim.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#49231
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Ako píše DD. Podstatné je, že ti alkohol robí problém a chceš s tým niečo spraviť. Nauč sa zvládať craving. Vopred si na to niečo priprav, čo vtedy spravíš. Aby si sa tej chuti vypiť si nezľakla a nespravila hlúposť. Vzhľadom na to, že máš už skúsenosť s jednou závislosťou, na alkohol by som zabudol. Jednoducho máš sklon k závislostiam. Tak ako ja som miesto alkoholu prešiel na cigarety. Také menšie zlo. A minulosť nerieš. Poučiť sa z nej a to je tak všetko. Musíš odpustiť sama sebe. Už ju nezmeníš.
A odporúčam Ti písať tu. Aj keď nedostaneš odpoveď. Je to anonymné fórum. Nikto nevie kto si, odkiaľ si. Preto ja tam mám toho krtka. Maťov a krtkov je na Slovensku veľa .A možno ti aj niekto poradí s nejakým problémom. Ale nezostávaj s tým sama. Príď aspoň tu keď nechceš na kluby. Ale práve na to sú dobré tie kluby. Aspoň sa na stretnutí len vykecáš. Často aj to pomôže. Len to všetko svinstvo z tej hlavy dostať von. Máš problém alebo s cítiš blbo tak zavoláš niekomu. Alebo keď máš chuť vypiť si, zavoláš a prekecáš ten čas cravingu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 18/06/2018 15:14 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49233
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Dakujem vam, pomaha mi to tu len napisat, na tie besedy nejdem. Raz ma mama dotiahla k psychyatrovy ked som bola na tom uz zle, kvoli drogam a vtedy som jej odtial utiekla, to bol nejaky magor doktor. Zvladnem to, ja som aj fajcit prestala, toto je moja posledna zavyslost. Vyrozpravam sa tu, napisem tu co ma trapi a hned mi je lepsie, vy budete moja terapia Takze dnes nepijem a zajtra uvydim
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49234
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Ja ťa na tie kluby ani netlačím. Len tvrdím, nezostávaj v tom sama. Ja som napríklad vždy strašne rád čítal príspevky Kiri. Písala pekne a múdro. Neviem ako je na tom teraz, ale snáď je OK. Občas sa tu objaví. Skús si prečítať jej príspevky.
Cibuľka Lienka. Netrvám na gramatike. Ale tie y-i niekedy doslova kolú oči.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 19/06/2018 08:13 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49237
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Ahoj Krtko, tak ty si taky zlaty, ze na mna nezabudas

Som na tom dobre, uz mam za sebou vyse 4 rokov. Teraz ako su MS vo futbale si spominam, ze tie minule som mala este tie prve mesiace abstinencie a ake to bolo tazke, ked som nemohla s Talianmi nic oslavovat Teraz tam nastastie nie su a ani nasi, tak aspom mi to nemusi byt luto

Ja Vas citavam kazdy den. Bola to tu od zaciatku moja jedina terapia a aj to tak zostalo. Udrzujem sa stale v strehu a vdaka tomuto foru ani nestracam pokoru, viem, ze staci jedine male zakopnutie a mozem byt na tom este horsie nez predtym.

Len uz velmi nepisem, lebo ja som sa vypisala tie prve roky a teraz by som sa len opakovala. Ved, kto chce si to v tych starych vlaknach najde.

S cigaretmi som zatial seknut este nedokazala, aj ked uz zopar pokusov bolo. Ale nevzdavam to, ved ani ta abstinencia sa nezadarila na prvy krat

Co sa tyka abstinencie, tak bazenia uz nemavam skoro vobec a ked tak velmi kratke a slabe.
Obcas si dam nealko pivo, ale len ked su tepla, inak nan chut nemam. Ale mne nikdy problem nerobilo a ani mi nic nespustalo, ale to ma kazdy inak a ako som vzdy pisala, kazdy musi najst tu svoju spravnu cestu, len ten ciel mame rovnaky.

Stale som velmi stastna, ze som to dokazala pred tymi rokmu utnut, lebo ani si nechcem predstavovat, akoby som bola na tom asi dnes, pokial by som v piti pokracovala.

Ten zivot prinasa vela peknych chvil, ale aj smutnych. Ale to je zivot a clovek, ked je triezvy, aspon si to vie vsetko precitit e ten zivot naozaj zit.

Ked stale pije, alebo ma abstaky. tak jedine co si vie precitit je potom uz len ta chut sa opit a nasledne abstaky, depky atd..

Takze zelam Vam vsetkym, aby ste to nikdy nevzdavali, lebo naozaj to stoji za to...
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49238
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Ano ja viem tie moje y-i kolu oci, sory, lepsie to nebude. Vcera som mala dost depku, aj by som to tu vymazala keby to slo, poplakala som si a je mi lepsie, je toho na mna asi moc, deti, domacnost, ja aj pracujem popri materskej, alkohol bol moj relax, teraz si musim najst iny, po veceroch to tu dost citam, vela pribehov, aspon mam pocit ze nebojujem sama. Dalsi den a dnes nemam ani chut ani naladu pit....
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49239
Re: Končím s alkoholem Před 5 rok, 9 měsíce  
Double, co sa tyka mojej minulosti, ja sa nou az tak moc nezaoberam, dlho som na to ani nemyslela, vtedy to bolo taske, asi aj tachsie nez teraz a zvladla som to. Len som si myslela ze som dlho v pohode ale to uvedomenie ze mam zas problem mi to vsetko pripomenulo....
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 19/06/2018 14:16 Provedl: Cibulka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...66676869707172...75
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter