Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Neúspěšná léčba?
#28938
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 11 měsíce  
Petr napsal:
Červený dvůr jsem byl.
Snad budu mít sílu ještě někam docházet.
Dnes jsem byl i v hospodě.


Peter,

súčasťou triezvenia je aj nepretržité doliečovanie, transformácia myslenia, vhľadu, postoja, vzorov, harmónia emócií, citov, inštinktov/pudov...
Odchodom z liečebne intenzívna práca so sebou a na sebe iba začína.

"Ty sa vzdávaš hneď - úplne na začiatku!"

(Život si ohraničuješ sám: fľašou, krčmou, cudzími názormi...)

"Staň sa už konečne sám sebou! Prevezmi zodpovednosť!"
(...mysli za a na seba - zodpovedne si definuj svoje miesto vo svete!)

Empatiu a porozumenie Ti najskôr ponúknu rovnako zmýšľajúci/závislí alebo spoluzávislí. Vieš kde ich hľadať! (AA, CODA, DDA, Al-anon, kluby, internet...atp.)

"Alebo chceš vlastný *život utopiť v alkohole*?"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28939
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 11 měsíce  
To jsou řeči, řeči stejně jako v léčebně. Lehce se to říká, hůř se provádí do života. Nechci umřít, ale bez alkoholu se mi život zdá o ničem. Všude vidím reklamy, lidi se skleničkou. A já nemůžu, život je nespravedlivý
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28940
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 11 měsíce  
Asi máš pravdu, jsi otrok alkoholu.Neumíš bez něj žít.Bojíš se to zkusit?Co tak zavolat do Červeňáku, říct pravdu, můžou tě vzít na měsíc posilovací léčby.A ber jejich slova vážně, nejsou to kecy.Léčba natolik drahá, že nikdo si nedovolí tam kecat, byla by to drahá rekreace.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28941
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 11 měsíce  
Petr napsal:
To jsou řeči, řeči stejně jako v léčebně.

...reči sú TO pre pohodlných a lenivých!

Slová majú svoj *obsah/skalár, smer/vektor a náboj*, ktoré objavíš, ak ich začneš žiť - nie chodiť okolo nich a iba prežívať a ľutovať sa!

"Vzopri sa sám sebe!"
(Plody/triezvosť zozbieraš už aj sám - bez pomoci, či???...)
"Hľadaj spôsob/y <-> nie dôvod (proti)!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28947
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 11 měsíce  
Petre, na tvojom priklade je uplne nazorne vidiet, ze nepomoze ziadne liecenie na svete, pokial clovek nepochopi o co ide a neakceptuje to, ze je alkoholik.
Zbytocne ti kazdy bude davat rady a aj doktori, pokial ty sa citis nestastne a frustrovane z toho, ze pit nemozes.

Ono najtazsie je asi prestat sa lutovat a hovorit si ake je to nespravodlive. Tak to bolo aj u mna, bolo mi to tak luto. Ze preco vsetci mozu a ja nie. Prislo mi to hrozne nespravodlive o to viac, ze zijem v juznom Taliansku a tu si vo vine hadam aj nohy umyvaju. A ze preco akurat ja, taka milovnicka vin, by som si dat nemohla. Takze som stale skusala, ale aj stale videla ten rozdiel. Ostatni si dali od chuti, na naladu a stacilo. Len ja som sa musela dorazit ako doga. Povazovala som sa za slabocha, ze oni to dokazu a ja nie. este vtedy som si neuvedomovala, ze ja som alkoholicka a nie ej v moci zastavit to, ako sa raz napijem..

Takze pomalicky, ale isto, som si zacala uvedomovat to, ze nie, ze ja nemozem, ale ze ja uz naozaj nechcem. Ze nechcem zit taky zivot, kde mna ovlada alkohol a ostatni maju z neho potesenia. Ako ten slaboch som z toho vysla vzdy ja, kedze ostatni si pekne popili a len ja som si hanbu narobila.

A tak som sa pomalicky prepracovala k pevnemu rozhodnutiu, ze chcem lepsi a krajsi zivot, ako zivot nestastneho alkoholika.
S tou nespravodlivostou som sa vyrovnala tak, ze som si povedala a co ti, co maju rakoviny, su slepi, nemozu chodit, zomru im deti. Tiez je to nespravodlive, ale musia to akceptovat a ja mam akceptovat len to, ze alkohol ma nici a ze ho nechcem. Ved to az take tazke nie je oproti tomu co zazivaju ostatni.

Pokial dokazes toto akceptovat, zacnes si aj triezvy zivot uzivat. Ja chodim aj do krciem, barov, takze o zabavu neprichadzam, len sa tam nenecham uz nicit alkoholom.

Okrem toho som si uvedomila, kolko moznosti mi triezvy zivot prinasa. Mam o moc viac casu. Moje podnikanie prekvita, mozem cestovat, citat, sportovat, pracovat na sebe. Partnersky zivot sa tiez zlepsil o 100ˇ%. Predtym som neic nestihala, kedze alkohol a kocoviny ma oberali o strasne vela casu a aj potesenia zo zivota.
Takze po roku a nieco mi za tym alkohlom uz vobec nie je smutno a uz to neberiem ani ako nespravodlivost voci mne, ale ako zivotnu vyzvu, vdaka ktorej som teraz o moc silnejsia a aj stastnejsia.
Budem ti drzat palce, aby si prekonal sam seba a naucil sa z nevyhody urobit si velku vyhodu
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28963
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 10 měsíce  
Petře,léčebna ti nepomohla a i kdybys tam šel třikrát za sebou,očividně nepomůže,každý potřebuje jiný druh léčby.já mám za sebou denní stacionář a oproti léčebně je to intenzivní psychoterapie,neříkám ať tam jdeš ale zkus třeba vyhledat nějakého terapeuta a individuálně tam docházet,myslím,že by ti to pomohlo najít správný směr.
anna

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28967
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 10 měsíce  
Petr musí chtít sám přestat pít, jinak my se můžeme uradit, nepomůže nic.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28969
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 10 měsíce  
Liba napsal:
Petr musí chtít sám přestat pít, jinak my se můžeme uradit, nepomůže nic.

Petr(Ch...?!?)
takto zrejme sofistikovane zhromažďuje info, aby ich čapoval do hláv spolupijanov.

(To je ten lepší variant nalievárne - zdieľanie...)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#28992
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 10 měsíce  
Ja ale chci prestat pit,nechci umrit,ale nedari se mi to. Piji 25 let v kuse,jiny zivot neznam. Nemam konicky,jen praci a TV. Nemam moc pratel az na ty v hospode,pritelkyne me bez alkoholu taky nebavi a ja asi uz nebavim strizlivy ji
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29004
Re: Neúspěšná léčba? Před 8 rok, 10 měsíce  
Petre, neviem si pomoct, ale pripada mi to, ze sa strasne lutujes. Iny zivot ako bez alkoholu nepoznas. A pacil sa ti taky zivot? Asi ano, ked ti je za nim tak smutno. Len vies, este nemas zatial s cim porovnavat. Ked sa naucis zit ten triezvy zivot a objavis jeho caro, az potom bdues moct porovnavat.

Tebe by urcite pomohla nejaka psychoterapia a myslim si, ze v tvjom pripade by urcite stalo za to vyskusat aj AA. Tam ta pochopia a nasmeruju ta na nejake ine aktivity a mozes si tam najst aj priatelov. Ja nie som nejakym velkym zastancom AA, a uz som to tu viac razy pisala. Ale uznavam, ze vela ludom pomohli a ty si podla mna prave ten pripad, co ich potrebuje.

Tvojej priatelkyne urcite nevadi, ze si triezvy, ale asi to, ze si depresivny, lutostivy a nemas o nic zaujem a ani o nu nie. Ani sa jej necudujem, ze ju prestavas bavit, k comu jej je taky chlap?

Mzno by vam aj prospela pauza. Mozno ti za nou bude smutno a zacnes si potom chvile stravene s nou vazit a uzivat a ak nie, k comu je taky vztah? Nasilu udrziavat to nema zmysel, to moze tvoju psychiku len zhorsit.

Musis si nejake konicky. Nehovor mi, ze ta absoluzne nic okrem krciem a chlastu nezaujima. Skus si spomenut na obdobie, ked si este tak nepil. Co ta bavilo a robilo stastnym?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter