Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Jde to!
#29662
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Bohouš, píšeš:
...moje psychiatrička mi řekla, že se těchto rituálů musím zbavit, jinak...

Bohuš,

nahraď predošlé alko-rituály/stereotypy => triezvymi. Hlavu na to máš.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29663
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Jestliže není alkoholik, může to vydržet pít kontrolovaně, ovšem, stejně si ubližuje.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29664
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Liba napsal:
Jestliže není alkoholik, může to vydržet pít kontrolovaně, ovšem, stejně si ubližuje.

...a ubližuje si vedome, (nielen) cez pankreas.
(...s výhľadom na diabetes mellitus II.typu)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29665
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Liba napsal:
Jestliže není alkoholik, může to vydržet pít kontrolovaně, ovšem, stejně si ubližuje.
Podle mé doktorky alkoholik jsem, protože jsem pil denně. Ale otázka, kdo už je, a kdo ještě není alkoholik, je na samostatné a zřejmě nekonečné téma
Já sám jsem zažil situaci, kdy jsem pil několik dní v kuse a pak měl typickej absťák - ráno strašlivý sucho v hubě, třásly se mi ruce, spadnul jsem ze schodů apod. A právě tenkrát jsem si řekl, že je na čase, když už ne přestat, tak to alespoň radikálně omezit.
Jinak... z této diskuse... nikdy jsem netušil, kolik ženskejch chlastá...
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29666
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
To bude tím, že doma skrývají své pití, pijí tajně, sem se dřív obrátí o pomoc, přiznají se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29667
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Ahoj,chtěla bych se zeptat, ve kterém protialkoholním zařízení jsi byla a co je metoda KBT?
Děkuji.
Dagmar
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29668
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Byla jsem před 11ti lety v Červeném Dvoře, tu metodu neznám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29672
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Já jsem v léčebně nebyla,ale metodu KBT znám.Byla součástí řešení mých psychických problémů a poprvé již před cca 15-ti lety.Nejde popsat jednoduše,ale pokusím se a navíc vlastními slovy:-)KBT pracuje s tzv. "bludnými kruhy" myšlení.Tzn.,že pokud člověk má nějaké problémy (psychické,ale myslím,že lze aplikovat i u "zdravých lidí.-)),nenahlíží na řešení životních situací tak,jako ostatní lidé.Přemýšlí a chová se podle zažitých (nezdravých) schémat a ty samozřejmě ovlivňují jeho chování.KBT se snaží tyto automatické (nezdravé)způsoby myšlení a chování změnit,opravit...Není to jednoduché,ale funguje to...
Vlastně mě nikdy nenapadlo,že se dá KBT použít i u alkoholiků.Ale když nad tím tak přemýšlím,tak mě to vlastně nepřekvapuje...Alkoholikem se člověk nestane jen tak.Většinou proto,že nevyřešil lépe některé věci...Nevím,v tomto případě,zda se začíná přímo s léčbou alkoholismu...
KBT mi docela šla,tak bych se možná o ni mohla pokusit sama i ve vztahu k alkoholu...Už teď mě napadá,jak bych si třeba "přerámovala" automatickou myšlenku :"Je pátek,všichni sedí na terase,pijí,dám si tedy také skleničku,abych si to užila jako ostatní"...přerámování..."Je pátek,ne každý sedí na terase a už vůbec ne každý dnes pije alkohol.Pokud si dám skleničku,neužiji si nic,protože mi nebude stačit a předpokládaný pocit se po ní nedostaví."...(Snad se mi to povedlo).No a pak by asi následovaly další kroky,které KBT provází.Je to trochu složitější.
To jen tak náznakem...
Anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29675
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Díky za vysvětlení metody KBT, třeba se ještě ozvu pro radu, pokud můžu.
Dagmar

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29676
Re: Jde to! Před 8 rok, 9 měsíce  
Ahoj.Stručné vysvětlení toho co je KBT jsi dostala.Léčila jsem se v Brandýse nad Labem.(Hnedted.cz)
Káča

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter