Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Konec s pitím?!
#29740
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 9 měsíce  
Těžší je pak prožívat absťáky, epileptické záchvaty, deliria.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29741
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 9 měsíce  
kdyz si vzpomenu jak mi ráno může být a jak jim asi po ránu je... tak se to zvládá líp. Je to neuvěřitený, dneska ráno jsem vstal a cítím, že ještě nejsem v pořádku. Jel jsem ráno autem a začalo se mi normálně dělat špatně... je to normální? To je fakt síla....
mara43

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29747
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Těžší je pak prožívat absťáky, epileptické záchvaty, deliria.

Tak to je jasný. Ale pověz mi Tvůj názor na tohle: Moje psychina mi řekla, abych - když mě někdo bude zvát na skleničku - řekl na rovinu, že ne, že jsem alkoholik a musím abstinovat. To mi přijde blbý, protože pod pojmem "alkoholik" si většina lidí představí něco velmi odpudivého...
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29749
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 8 měsíce  
Já to tak říkám, je to krátké a jasné.Kdo tomu nerozumí, jeho problém.Odpudivé-neznalost.Spíš pro hodně lidí je těžké, přiznat to sobě, natož ostatním.Až ti bude opravdu z alkoholu zle, ti lidé ti tutově nepomohou.Proč žít podle toho, co si lidé o nás myslí?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29750
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 8 měsíce  
Jo to znám....taky jsem si byl vědom, že je to špatně.....opakované pokusy o abstinenci, úspěch (9 měs.), uspokojení, znova pití.......nakonec léčebna, šok z toho, že jsem to do ní dopracoval....
ed

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29751
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Já to tak říkám, je to krátké a jasné.Kdo tomu nerozumí, jeho problém.Odpudivé-neznalost.Spíš pro hodně lidí je těžké, přiznat to sobě, natož ostatním.Až ti bude opravdu z alkoholu zle, ti lidé ti tutově nepomohou.Proč žít podle toho, co si lidé o nás myslí?
Libo,ale spousta lidi takova je.Navic,je dulezite vnimat to,co si o nas ostatni mysli a jak k nam pristupuji.Je to "svym zpusobem" nase zrcadlo...To,jak s tim "nalozime" (a umime nakladat) je samozrejme neco jineho.A alkoholici (i abstinujici),jsou vesmes citlivi.Ale neridit se tim vubec??Ty pises,ze rikas-jsem alkoholik-kratke,jasne a kdo nechape,ma smulu.Ale uvedom si jednu vec.Je rozdil rikat jsem alkoholik v rozdilnem veku i rozdilnych zivotnich situacich.Jinak se na to lide budou tvarit,kdyz to reknu v 65 pred pripadnymi kamarady,jinak na vikendovem meetingu firmy (kdyz jsem praci nemohl dlouho sehnat),jinak na oslave narozenin deti,kde se sejde "babinec" maminek atd....Je hezke mit sebevedomi ale ...
anoine

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29752
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 8 měsíce  
Já se za svou nemoc nestydím, také jsem se vymlouvala, lhala, proč nepiji, bylo to otravné, únavné.Možná by tě překvapilo, jak lidé reagují dobře.Znají alkoholiky, bezdomovce, špinavé...diví se, jak to, že já jsem také alkoholička.Vysvětlím, abstinuji pár let, nemocná budu do smrti.Většina lidí má, zná v okolí nějakého alkoholika, zajímá je abstinence.Nebo to neřeší.Může se také říct-Pít nebudu, nechci.Stejně se ptají, otravují.V našem státě pořád platí to, že ten kdo nepije je divný, podezřelý.A stejně všichni kolem ví, vidí, že člověk pije víc než je zdrávo, vyvádí, jen ten dotyčný si namlouvá, jak umí tajit své pití.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29753
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 8 měsíce  
Je to drsné si to takhle přiznat a zároveň asi osbvobozující. Věřím, že když se to pojmenuje, je prostě snažší s tím bojovat. Já jsem se rozhodl a nechci už ani kapku, prostě chlast v jakékoli podobě vyřazuju z centra své pozornosti. Navíc mi opravdu škodí a stavy po něm jsou pro mě velkým "strašákem" Paradoxně se dostávám i do úvah, že bych přestal pít kafe, piju dost a rád a často mám po něm nervózní stavy, vzhledem k osobní a fyzické očistě, kterou plánuju by to možná nebylo od věci. Chci se dát do pořádku hlavně zdravotně a mentálně. Občas trpím na hučení v hlavě, cítím dlouho silné napětí, mám pocit, že jsem vystresovaný. Alkohol, káva a trochu i nezdravá strava tomu hodně napomáhá. Jaké máte zkušenosti s detoxem těla? Jinak díky moc za vaše postřehy, hodně mi pomáhá, co tady píšete, je to motivace... MARA43
mara43

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29754
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 8 měsíce  
Tak to máš pravdu, je těžké přiznat pravdu, ale pak je to úleva,svoboda.Vyplatí se to.A radši zpomal s tím hr nápadem, skončit se vším najednou.Nejdřív se vyrovnej s alkoholem, ostatní půjde lépe.Detoxikace těla neublíží nikomu, hodně vody, bylinek, sport.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29755
Re: Konec s pitím?! Před 8 rok, 8 měsíce  
Já říkám, že nemůžu pít, protože beru prášky na nervy - a to je pravda, beru antidepresiva. Prášky na hlavu bere dneska kdekdo, kdybych řek, že jsem alkáč, budou na mě koukat jako na někoho, kdo se válí ožralej ve vlastních zvratkách někde pod mostem...
Bohouš
Senior Boarder
Příspěvky: 56
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter