Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...?
#31681
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Jani,

věřím, že to zvládneš. Ono i zdejší fórum dosti pomáhá jako takové doléčování. I já při čtení nových příspěvků se ujišťuji, že relaps může nastat. Já co jsem se vrátil z blázince a nechlastám, začal jsem hrozně kafovat, občas si říkám, že šest kafí denně není normální. A taky sladké ))))
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31696
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Jani velke dakujem za tvoj pribeh, drzim ti palce e verim, ze to zvladnes, len to asi bude tazsie ako prvy krat.
Taketo pribey ako tvoj su tu velmi potrebne, lebo su mementom pre nas abstinujucich, co sme zatial relaps nemali.
On ten alkoholicky mozog je velmi prefikany a snazi sa nas ucicikat, ze vsak my sme uz ok a mozme si dat obcas. Aj moj to skusa obcas, ale zatial sa mu nepodarilo prevedcit tu zdravu cast zo mna Ale clovek musi byt fakt v pozore cely zivot a nezaspat na vavrinoch. Ked ma nabuduce bude pokusat, tak si spomeniem aj na teba a lahsie sa mi ho bude posielat kade lahsie
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31700
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Přesně, Kiro Člověk musí být neustále ve střehu a i po desítkách let si vzpomenout, že takhle začíná relaps a jak dopadne, obzvlášť když to zažil víckrát. Zdá se to jednoduché, že? Ale je to těžší, než přežít absťák - jinak by léčebny byly poloprázdné. Ale Ty to dáš. Když dokážeš abstinovat jako milovnice vína v Itálii!!! tak dlouho, myslím, že Tvoje vůle a pud sebezáchovy musí být silnější než ten už malinký alkoholický kousíček mozku

Ladislave, kafí vypiju taky tak, to není tak strašný. A sladký - to je hroznýýý Když jsem pila, vůbec jsem sladký nejedla. Když ne, denně zákusky, buchty,večer v posteli půlku tabulky chilli čokolády. Takže teď mám doma obří vánočku (z Billy s takovým hroznem na obalu - je děsně dobrá), domácí máslo a těch čokolád pro sichr pět. Ze zkušenosti vím,že neztloustnu, panáky byly na kila horší. Ale hrozně kouřím, taky bych se toho chtěla moc zbavit, ale to bude horší oříšek. Cigarety miluju a na rozdíl od pití mi po nich není špatně, bohužel.

Tohle forum opravdu hodně pomáhá, já ho tehdy při tom prvním absťáku pročetla úplně celý a můžu říct, že jen díky němu jsem ho vydržela a nešla se napít. A taky díky Teorii velkého třesku Až totiž pominulo po třech dnech to nejhorší, dost jsem se nudila. Ven jsem moc nechtěla,dost se mi točila ještě hlava a klepala jsem se, no a taky mám naproti večerku, žeano Takže jsem TBBT sjela všechny série, prokládajíc to tímto forem.Divná kombinace, ale pomohlo spolu s hektoliry kuřecí polívky.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31755
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Ahoj Jani, děkuji za tvůj příspěvek zde, vážím si nových zkušeností, omlouvám se za absenci a neaktivitu na fóru.. Já jsem na samém počátku, i když chlastám opravdu dost, neznám " relapsy", Každý den abstinuji a večer se to zvrhne a mám pocit, že je to relax a zasloužím si dát skleničku. Jenže je to už rutina a nezůstane u jedné . Už se to láme, není to jen pohoda, ale závislost,už mi to bere, nedává, a vím, že je to špatně! Dám si abstinenční večer , nějak přežiji, noc je krušná, abstinenční příznaky, druhý den jsem na sebe pyšná, cítím se fajn i když únava, ale vydržím dva dny a pak opět alkohol, bludný kruh. To je stále dokola, omezila jsem na minimum, ale pár dní dvě skleničky vína a pak pět, to nikam nevede...
Renata
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31757
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Víš co ti každý napíše, vyhledej pomoc! Ten zlom u mně trval několik let, mátlo mně, že někdy mám jen lehkou kocovinku a jindy se klepu jak ratlík, ale ono to záleží na organismu, každý jsme jiný! U většiny žen to bere rychlejší sešup, udělej něco,... než padneš až na to dno... to bývá hrozný šílený pád
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31760
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Renato,

Každý se ti zde na fóru ve vlákně snaží pomoct a ty si jedeš stále to svoje a piješ dál. Tak co vlastně očekáváš ? Ať se ti to líbí nebo ne, pokud jsi rozhodnuta s pitím skončit, budeš muset do léčebny na 3 - 6 měsíců. Doma to nezvládáš, to snad vnímáš. Můj názor
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31767
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Ladislave, jsem zde, abych mohla komunikovat s lidmi, kteří znají závislost a mohou poradit, toho si velice vážím. Každou variantu vnímám a beru si z ní velmi pro sebe. Možná jsem pro Tebe patologický případ, já v tuto dobu nevím, v jakém jsem stavu, možná máš pravdu a jsem v háji a pokud nezahájím léčebnu, jsem odepsaná...
Zásadní je, že jsem si vědoma závislosti, nevím jaké máš Ty zkušenosti,každopádně se snažím snižovat dávky, odbourala jsem společenské akce, pořídila si léky na odbourání chuti na alkohol a peru se s tím, doufám, že to zvládnu,ale nedám za to ruku do ohně, protože netuším jak moc jsem silná ...léčebna by byla určitě pozitivní, nebráním se, ale jsem samoživitelka, podnikatelka, asi by se to celé podě.lo, dům , byznis, děti.., je to dost složité..
Renata
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31770
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
To co píšeš mě opravdu děsí, nejsem ještě v tom bodu zlomu, každopádně,se obávám.Odbornou pomoc jsem vyhledala loni, paní doktorka mi doporučila setkání s vyléčenými alkoholiky, pak doktora , který mě bude ambulantně léčit. Pochopila jsem z toho, že na tom nejsem tak zle, můžu zvládnout sama bez návštěvy lékaře. Vyhodnotila jsem to asi špatně, sice se neopíjím, ale stále konzumuji, což je nepřípustné... Prostě nemám pevnou vůli a to mě dost drtí....
Renata
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31771
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Renčo,

nechci tě děsit, za to se omlouvám. Snažím se ti jen nějak rozumně pomoci. Napíši ti ve zkratce, kdo jsem. Takže… alkoholik, abstinuji 16 měsíců, díky alkoholu jsem dvakrát rozveden, mám dvě děti, u kterých jsem přišel o dětství a zároveň o dvě skvělé ženy. Je mi 45 let, od 14 jsem pil denně, špička ledovce nastala před 16 měsíci, kdy jsem skončil na Detoxu a poté nastoupil léčbu 4 měsíce. Od té doby jsem čistý. Nelituji a za léčbu děkuji. Bez pomoci a v domácím prostředí s lahví v ruce, bych asi umřel. Rady od nás zde nejsou hrozba, nebo děšení někoho, to opravdu ne, vycházíme z napsaných příspěvků. Z těch tvých je zřejmé, tedy já se obávám, že ti abstinovat doma moc nejde, proto bych na tvém místě volil variantu léčebny. Není se čeho bát. Věř, že kdyby ses rozhodla, rodina za tebou bude stát a pomáhat ti. V prostředí léčebny, je školený personál a úkolem je nám závislým pomoci.
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31772
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Renata, ja si nemyslim, ze je to len o pevnej voli. Ja ju mam dot silnu, ale ani ta mi nestacila, aby som predtym pretala. S odtsupom casu si uvedomujem, ze to bolo preto, lebo som naozaj nebola skutocne rozhodnuta pre trvalu abstinenciu a stale som si nechavala zdane dvierka.

Az ked som si uvedomila, ze je to bud alebo, tak som sa mi to podarilo.

Moznosti pred sebou som videla dve: Bud budem zit pekny plnohodnotny zivot alebo budem v sialenom kolotoci neustaleho opijania sa, depiek, vycitiek svedomia, kocovin a v konecnom stadiu bude zo mna prepita nestastna troska, tak odrazu to uz ani take tazke nebolo.
Rozhodla som sa pre prvu variantu a bola som ochotna spravit vsetko preto, aby sa mi to podarilo. Ja som to sice dala sama, ale keby to nedam, v zalohe som mala aj AA aj liecebnu. Tiez podnikam a biznis by isiel asi do haja, ale keby pokracujem v piti, to by sa stalo tak ci tak.
Takze musis sa rozhodnut, ze naozaj chces prestat, pokial s tym nebudes uplne stotoznena, tak sa ti to nepodari nikdy, ani keby si isla do liecebne...
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter