Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Horké počasí mě nutí začít zase pít
#36412
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Dnes mě to horko zase málem zlomilo. Už jsem jednu chvíli byl rozhodnutý koupit si lahváče. Dobré tři hodiny jsem bojoval sám se sebou a nakonec jsem to zvládnul, ale bylo to peklo.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36413
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Karle, tohle není dobrý....jednou podlehneš. Přestaň bojovat a ber to, že nepiješ jako samozřejmost. Lehko se to napíše, ale každý boj vyčerpává....přenastavit mozek to chce....ale jak...mě to tam ruplo v léčebně....něco jak píše Angie....už nikdy nechci zažít nic podobného
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36421
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Dee napsal:
Karle, tohle není dobrý....jednou podlehneš. Přestaň bojovat a ber to, že nepiješ jako samozřejmost. Lehko se to napíše, ale každý boj vyčerpává....přenastavit mozek to chce....ale jak...mě to tam ruplo v léčebně....něco jak píše Angie....už nikdy nechci zažít nic podobného

Máš pravdu, zatím neumím brát svoji abstinenci jako samozřejmost. Vnímám ji jako něco exkluzivního, za co musím bojovat. Kéž by se našel najěký způsob, jak brát abstinenci jako samozřejmost.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36422
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Karle ještě jsi si v hlavě nepřehodil slovíčko NECHCI za NEMŮŽEŠ. Pak ta základní věta zní. Alkohol nepiju, protože ho NECHCI pít. A je třebe získat sám v sobě přesvědčení o pravdivosti toho. Pak to jde líp.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36423
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Karel Václavek, píšeš:...Kéž by se našel najěký způsob, jak brát abstinenci jako samozřejmost.

Karol, "zvýš počet triezvych opakovaní!"

Čím dlhšie sa budeš "prežívať" triezvym životom, tým to bude pre Teba jednoduchšie a samozrejmejšie, až triezvosť už aj sám príjmeš za svoj vlastný *dynamický stereotyp*.
Kontrolu prevezme podvedomie, hoci budeš v *bdelom stave vedomia = beta*.
Zovšednie Ti to - rezignuješ a vnútornú pozornosť aktívne využiješ v ďalších odvetviach vedomej činnosti.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36424
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Ne, tyhle horka hned přejdou. A ty další budou až za dlouho. Takže je to snadný-nenapít se.
Karle, já myslím, že alkomozek s tebou hraje tu starou, známou hru na alibi. Teď mi připadá legrační, že jsem to roky měl docela opačně-vymejšlel jsem si-totiž, já už vlastně nepiju, ale v pořádný zimě si přece toho panáka, můžu dát, ne? A hned mi mozek maloval útulnou horskou putyku, tvrdé lovce kožešin, námořnické grogy, chvilky u kamen se sklenkou-dokonce jsem si připadal, že sem na to káp, že si totiž dám až po výkonu-to znamená, že dojdu do zasněžený horský boudy tolik a tolik kiláků a jako správnej chlap si pak přece můžu dát! Anebo-naštípu dříví, tolik a tolik špalků-a pak se odměnim.
Bylo to špatně. Podváděl jsem se. Prostě jsem si lhal. Alkomozek se dožadoval svýho a naopak vyvolával bažící představu, jak se tělo po doušku ZAHŘEJE.
No a jiný si říkaj, třeba celý roky-já vlastně nepiju, ale hernajs, dyk teď je zrovna svatba nebo něčí narozeniny, no tak přece-zbytek dobře známe.
To si prostě závislost v nás vytváří svý pelíšky, místa odkud znovu zaútočí-a chce tě pak sežrat celýho, mne, jen ve vedru, ale úplně komplet.
A to vedro dneska rozhodně neni tak hrozný.
Dobrou střízlivost!
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36425
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Položme si priamu otázku: (...a ruku, pri tom, na srdce)

"Mám "iba" smäd/žízeň alebo sa chcem omámiť a opiť?"


(Alkohol zahusťuje obsah bunky a paradoxne zväčšuje smäd, pretože vyvoláva potrebu zriediť tento vnútrobunečný živný roztok.)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36439
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Tiež som vyskúšal alkohol za odmenu, "môžem pivo, ale iba na horskej chate počas túry". Dopadlo to tak, že vôbec neviem ako som z jednej chaty v Alpách zišiel dolu, stratil všetky doklady (našťastie sa potom našli), grr. Jeden "Mass", druhý "Mass"... a už to lietalo. Aspoň, že ja som nelietal.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36440
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Ano, tohle znám. Přesně. Nejvíc mám prochozený Karpaty, Slovensko, Ukrajina, pořádná tůra a cíl krčma. Nebo láhev borovičky hnedka u spacáku. Nebo Podjavorinská voda, uch. A ráno vychozovat kocovinu a bolehlav další tůrou, sledovat, jak po hodinách potu a chůze kocovina ustupuje a připadat si správně-že když šlapu, tak na to přece mám! A v každý boudě pivo-a právě v Alpách se mi jednou povedla strašná ostuda, zcela jsme se s kolegou zmazali ve společný noclehárně, fuj, trapný, nevzpomínat. Vyhodili nás, fakt jsem byli za blbce a hovada východoevropský.
Letos zato střízlivý Krkonoše, radost, že mi nic v báglu ani v kapse necinká a hlavně, že tu vůbec nepotřebuju, nechci, nemusim. Dobrá, lehká chůze.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#36441
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 7 měsíce  
Sochař napsal:
Ne, tyhle horka hned přejdou. A ty další budou až za dlouho. Takže je to snadný-nenapít se.
Karle, já myslím, že alkomozek s tebou hraje tu starou, známou hru na alibi. Teď mi připadá legrační, že jsem to roky měl docela opačně-vymejšlel jsem si-totiž, já už vlastně nepiju, ale v pořádný zimě si přece toho panáka, můžu dát, ne? A hned mi mozek maloval útulnou horskou putyku, tvrdé lovce kožešin, námořnické grogy, chvilky u kamen se sklenkou-dokonce jsem si připadal, že sem na to káp, že si totiž dám až po výkonu-to znamená, že dojdu do zasněžený horský boudy tolik a tolik kiláků a jako správnej chlap si pak přece můžu dát! Anebo-naštípu dříví, tolik a tolik špalků-a pak se odměnim.
Bylo to špatně. Podváděl jsem se. Prostě jsem si lhal. Alkomozek se dožadoval svýho a naopak vyvolával bažící představu, jak se tělo po doušku ZAHŘEJE.
No a jiný si říkaj, třeba celý roky-já vlastně nepiju, ale hernajs, dyk teď je zrovna svatba nebo něčí narozeniny, no tak přece-zbytek dobře známe.
To si prostě závislost v nás vytváří svý pelíšky, místa odkud znovu zaútočí-a chce tě pak sežrat celýho, mne, jen ve vedru, ale úplně komplet.
A to vedro dneska rozhodně neni tak hrozný.
Dobrou střízlivost!


Tu hru s alkoholem za odměnu jsem hrál mnohokrát taky. Z původně plánovaného jednoho piva pak byla otrava alkoholem provázená brutálním zvracením. Pro pokusy o kontrolované pití si alkomozek vždycky najde nějaký důvod.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter