Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Pití a já...
#39691
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Díky krtku.. ale neozvu.

tím že bych tu psal jak dobře kontrolovaně piju bych tu mohl někomu ublížit.

rozhodnutý nejsem...

Díky za názor.
Mulder
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#39692
Re: Pití a já... Před 7 rok, 5 měsíce  
Ja si nedovolím tvrdiť, že si alkoholik.Ale dám Ti radu, aj všetkým ostatním, ktorí sa testujú všade možne, či sú alebo nie sú alkoholici. Vykašlite sa na to, čo vám povedia testy. Rozhodnite sa na základe svojich pocitov, či ďalej piť alebo nepiť. Zvážte si všetky pre a proti, a tak sa rozhodnite. Či Vám stojí za to zničiť si zdravie, rodinu atď.
Ináč u nás abstinujúcich alkoholikov to funguje asi takto. Ak už začneme premýšľať, že možno sme neboli až taký veľký alkoholici, nikdy sme neležali ožratý v priekope(ani ja nikdy) a pod. tak je to veľmi nebezpečné myslenie pre nás. Chcem tým povedať, že ak začneme takto rozmýšľať, je len otázkou krátkeho času, keď sa napijeme. A DLHODOBÉ!!! kontrolované pitie je u nás fakticky nemožné. A niektorí to skúšajú tak dlho, že už cesta späť nie je možná aj keby neviem ako chceli, pretože už nie sú schopný ani chcieť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43874
Re: Pití a já... Před 6 rok, 12 měsíce  
Tak jak jsem psal že sem nebudu psat jak kontrolovaně piju aby to někomu neublížilo tak jsem to dodržel.

Hlavním důvodem ale je že nepiju.

Totiž ten můj "experiment" nebo jak to nazval se protáhl a já ho zatím neukončil.

Je to divné jak ten alkohol i u normálního nealkoholika proroste do života jako něco normálního. Teď mě to už tak nepřijde a všímám si kolik lidí si vlastně dobrovolně zabíjí životní sílu a elán "občasným popíjením"

Jeslti se u mě něco změnilo tak je to spánek. Spím víc.. nevysedávám u TV spím dobře a probouzím se většinou odpočatý.

Tak hodně štěstí všem tady. Ozvu se možná znovu.

Mulder
Mulder
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43875
Re: Pití a já... Před 6 rok, 12 měsíce  
Držím palce nech sa aj naďalej darí. A som rád, že som netrafil predpoveď.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#43876
Re: Pití a já... Před 6 rok, 12 měsíce  
Víš co.. možná jsem byl na nějaké hranici a alkoholismus se blížil... mám nějakého strážného anděla co mě nenechal ji překročit.

Dost možná bych se já už nikdy nevrátil? Kdo ví no.

Možná ji jendou překročím a budu litovat.
Mulder
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#44064
Re: Pití a já... Před 6 rok, 11 měsíce  
Mulder napsal:

.....
U mě je to tedy otázka.. zda zkusit nastartovat nějaké normální pravidly omezené konzumování.


Ahoj,
podle těch průvodních jevů spojených s požíváním alkoholu co píšeš, tak mám takovou obavu, že omezené konzumování podle pravidel nebude asi možné.....nepůjde to - když začneš, tak nevíš kdy máš dost - a to je dost problém. A to se bude časem zhoršovat.
Pavel
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46529
Update a asi i uzavření Před 6 rok, 3 měsíce  
Ahoj,

tak jsem si řekl že by to téma jako mělo začátek mělo mít i konec.

Nepil jsem (krom občasných Birelů) něco málo přes dva roky.

Tyhle vánoce jsem se rozhodl dát si s rodinou víno a na nový rok nějakou tu slenku bublinek.

Rozhodnutí to nebylo impulzivní ale po dlouhém uvažovaání co dál padlo asi před dvěma měsíci.

Čekal jsem co se bude dít a nedělo se nic. Poměrně rychle jsem byl v náladě ale žádná potřeba pokračovat nebyla. Ani jsem nepřekročil co jsem si řekl.

Na nový rok to byli dvě stopky bohemky a taky konečná.

Na nový rok večer jsem trochu uvažoval dopít zbytek vína z minulého večera ale proto že jsem si řekl že prostě na nový rok už ne tak jsem to zavrhl.

A jak dál.. no nevím. Já pít nechci. Ty dva roky mě dali neskutečně hodně a doporučuji nepití na nějakou delší dobu prakticky každému.

Někdy na jaře mám narozeniny.. tak bude asi zase víno. Nějaká dobrá lahev. A nebo taky ne .. nevím. rozhodně prostě nechci "pít jen tak.." a pravidelně.

Snad jsem díky pauze našel nový vztah k alkoholu.. nikomu tu cestu tady nedoporučuji protože já jsem byl na začátku asi někde na hraně do toho spadnout. Pořád si myslím že kontrolovaný pití u alkoholika není možné. Pokud začnu ztrácet kontrolu já mám jasno.

Tím se asi rozloučím... budu si vás sem tam číst. Je tu spoustu výrazných osobností u kterých jsem rád nakoukl klíčovou dirkou do života.

Láďo, Včelaři, Sochaři, Šantal, Stopko atd.. mějte se a držte se.
Mulder
Junior Boarder
Příspěvky: 24
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46628
Re: Pití a já... Před 6 rok, 3 měsíce  
Dobrý den,
dneska zde nejsem poprvé, ale poprvé jsem se odhodlala napsat. Jsem alkoholik, nikdy jsem se neléčila či nebrala prášky. Dneska mám první den abstinence po opětovném selhání. Dala jsem si ibalgin, magnezium a jedu na kávě.
Držte mi palce, jelikož mám příšernou depresi, úzkost a také třes. V noci jsem toho samozřejmě moc nenaspala. Snažím se hydratovat vodou. Podařilo se mi i sníst něco, aby mělo tělo sílu bojovat. A následně jsem se začala potit . Aktuálně mé období pití trvalo cca dva měsíce. Začala jsem ráno v 6. Během dne jsem vypila dvě láhve vína. Je mi 28 a piji tak nějak střídavě od 14 let, kdy to byla zábava. Nejhorší to bylo pro propuštění z práce před 8 lety. Matka je také alkoholička, což mě samozřejmě neodradilo. Pila jsem hlavně pro potlačení deprese a abych se cítila uvolněně. Absťáky už jsem měla, takže vím, co mě čeká, snad to nebude horší. Prostě neumím zvládat stresové situace... Držte mi palce, ať se zdárně protřesu tímto hrozným stavem a zároveň všem držím palce, aby za každé situace měli na paměti své rozhodnutí nepít a silnou vůli.
Petra P.
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#46633
Re: Pití a já... Před 6 rok, 3 měsíce  
Petra,

...až sa Ti podarí prestať jesť aj piť, pretože porozsýpaš a porozlievaš, čo ešte náhodou uchopíš do nemotorných rúk, potom len začne tá pravá zábava. Ak Ťa príjmu parkinsonici medzi seba a alzheimrici Ti nezabudnú poradiť ako prijímať potravu inak, ako ju vylízať zo zeme (z podlahy), tak vtedy bude "asi" vhodný čas zastaviť rozbehnuté pitie a začať premýšľať, čo a ako ďalej.

Neznepokojuj sa, hlad aj smäd ustúpia až úplne pominú, ale Tvoj skelet tu ešte chvíľku ostane - na pamiatku a mnohým pre výstrahu.

Veď, čože sú to dva litre?... nie je to ani "len" desať. Máš desať prstov, ľahšie sa to počíta. Ak by bolo málo, aj na nohách ich je desať. Spolu - dovedna, je to dvadsať, čo je základ mayskej dvadsiatkovej sústavy → no, a v nej sa pije ešte komfortnejšie!...

..."Prajem Ti mnoho zdaru!"
(...v akejkoľvek sústave)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter