Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Abstinence
#49985
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
Jinak ještě dodám, že jsem byl ten typ, který neměl problém, když jsme měli třeba rodinný výlet se celý den nenapít protože jsem řídil a nemít z toho vůbec žádné trauma. Napil jsem se až večer. Když to bylo nutné, prostě jsem se nenapil. Nebyl jsem asi úplně závislý ale líbily se mi spíš ty účinky, že to člověka uklidnilo. Ale poslední dobou mě spíše vadila únava přes den. Radši teď půjdu se synem ven než, abych v poledne po 3 16° pivech nebo sedmičce vína v poledne usnul na dvě hodiny nebo podřimoval.
Jakub Rajchl
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49987
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
Možná ještě také dodám, a proto mám možná snazší to abstinování. Nikdy jsem neměl rád být opilý tak, aby to na mě bylo vidět. Abych se motal, motala se mi hlava, špatně jsem artikuloval. Pil jsem vždycky tak, abych se do téhle fáze nikdy nedostal. Dejme tomu, že jsem se vždy udržoval třeba do max 3/4 promile, ale konstantně, akorát večer na spaní jsem to přetáhnul ale to jsem věděl, že mě nikdo neuvidí a že to ani neucítím protože jdu spát (měl jsem to místo prášků na spaní).
Jakub Rajchl
Fresh Boarder
Příspěvky: 10
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49988
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
30 procentní vodka? To ani neznám, možná takovýty jablíčka a tak.. Znám jednoho, ten taky lemtal hladinkově leta. Nerozumim Vám. Já jsem se potácel, válel se vožralej a dělal ty průsery. Ale zase jsem nepil nikdy denně.. Jestli si nebo nejsi alkoholik, nechám na tobě, případně na doktorech. Já jsem.
Pijak
Gold Boarder
Příspěvky: 213
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49992
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
Pijak,

Krtko *HO/(J.R.)* vystihol presne - je (zatiaľ) funkčný (alkoholik).

"Dokedy? Dokiaľ zabije niekoho autom, aj bez VP/(ŘP)?!?"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49995
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahoj, tak jsem tady zase a nemám z toho velkou radost. Opět jsem do toho zahučela. První abstinenci jsem začala přesně na Nový rok a vyržela nepít skoro 2,5 měsíce. Můj problém zpočíval ze začátku v jídle, když jsem se napila měla jsem větší chuť k jídlu a chutnalo mi, když jsem se před jídlem nemohla napít měla jsem pocit nechutenství a tak. Jasně, že večer jsem už pila hodně i když jíst jsem už nemusela, prostě jsem chytla slinu:-( Ráno výčitky a stres. Po těch dvou a půl měsících jsem dostala pocit, že už je vše ok, proč bych si dvě deci nemohla dát no a začalo to na novo.
Teď nepiji druhý den, trošku se mi třasly ruce, ale to už je v pohodě, ale můj největší problém je zase to jídlo, vůbec na něho nemám chuť a v hlavě mi pořád běží myšlenka, že kdybych se napila tak by bylo po problému, uplně cítím jak by se mi ten stažený žaludek uvolnil a já byla v klidu!! Nevím jak ten stres překonat. Jak se zbavit té spojitosti alkohol-jídlo.
Brigita
Fresh Boarder
Příspěvky: 5
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49996
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
Ja si nedovolím tvrdiť, že je alkoholik. Nepoznám ho a nie som lekár. Tvrdil som len už skôr, že takéto pitie "na účinok" ja veľmi rizikové. A ten pojem Funkčný alkoholik, som našiel na nete len tento týždeň. Ale to nevidím celé. Píšu tam: "Odborníci na závislosti majú na stav, keď človek mierne popíja päť či šesť dní v týždni, presný termín: funkčný alkoholizmus. Ide prevažne o ľudí v strednom veku so stabilným zamestnaním a funkčnými rodinami. Alkohol na prvý pohľad nijako neovplyvňuje ich prácu ani sociálne väzby a problémy si zvyčajne uvedomia až potom, keď im spôsobí zdravotné komplikácie. Rozpoznať tento typ alkoholizmu nie je na prvý pohľad ľahké, pretože ho ľudia často zamieňajú či skôr skrývajú za odmenu po ťažkom dni alebo relaxačnú činnosť." Viac nevidím. Len tam píšu, že sa to týka hlavne žien.
Teraz som si všimol, že Karolina v téme Bod zvratu vo svojom príspevku toto opisuje. "Jsem zatím ve fázi popíjení, umím to i přehnat, ale jinak normálně přes den funguju, pracuju, starám se o děti a večer si dám víno na uklidnění, udělám si takovou tu pohodku."
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 11/08/2018 12:11 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#49998
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
No, to jsem přesně já.
Přes den jsem hodně v autě, rozvoz děti na kroužky, v práci a na pití si ani nevzpomenu. A jak děti zalezou, tak si dám a pak mi vadí, když mě třeba v té mé siestě někdo ruší. Piju tak, abych se neožrala, ředím si 2:1 voda a víno, aby mi to dýl vydrželo, abych se neopila a druhý den mohla fungovat. Teď zrovna řeším, jak to udělat příští týden. Jedu s dětma do kempu a nechce se mi tam tahat víno, ale být tam bez ničeho asi nedám, být 24 hodin se třema puberťákama, takže se asi spokojím s pivkem z místní hospůdky. Víno tam určitě mají taky, ale styděla bych se, kdyby mě někdo viděl, jaký způsobem ho konzumuju a že za 2 hoďky je sedma ve mně.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50023
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
Sedmicka? Dyt to jsou tri sklenicky vina. To je na dve hodiny akorat, ne? Za dve hodky vypijes kolik piv? Pivo na pul hodiny?
Jinak kemp a tri pubertaci je prece vymluva proto si dat to vino, ne?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50024
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
Brigita, to je prece ale navstevu psychologa se zamerenim na problem ktery popisujes.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#50082
Re: Abstinence Před 5 rok, 8 měsíce  
Ahojte ,
budu tu zase sem tam prispivat co par dni at mam na pameti, co chci a proc to tak chci Jen se nastehuji do tohoto vlakna abstinence 2018 mi uz neprislusi Zajimalo by me pisete si nekdo denik? Nebo neco obdobneho jak si pripominate vlastne ty spatne chvile, kocoviny , ale i tu motivaci proc abstinujete? Clovek na to prave casem zapomina, co vas drzi rekneme "ve strehu"? hezky den vsem
Michal
Platinum Boarder
Příspěvky: 564
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter