Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...58
Dolů
Téma: Nováček, prosím o podporu
**
#54622
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Eriko moc dobře znám tvůj pocit. Bojíš se přiznat, bojíš se něco řešit a vyhledáváš skulinky jak si alkohol uchovat ve své blyzkosti. Máš strach že to bez něj nedáš. Ta chuť je tak intenzivní a ovládá tvé chování. Už se třeseš na to kdy budeš sama a dáš si první lok. Nakonec zjistíš že je v tobě litr.....
Přestaň se bát, hlavně začni sama u sebe a nenech aby ti alkohol přerostl přes hlavu.
Že své zkušenosti mohu říci že alkohol mě nic nedal. Jen jsem se placala v depkach a byla jsem hnusná na okolí.
Nepiji už dlouho a ani mě neláká jen tak si dát sklenku. Už se nechci vrátit do kolejí kdy jsem si musela vymýšlet proč třeba v dešti nebo večer musím jít rychle něco koupit.
Hlavně začni u sebe.....
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54633
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj,
Včelaři ty jsi mě pobavil.Možná máš pravdu. Při rozvodu jsem chodila k psychlogoj a když se neustále díval na hodinky, tak mi došlo, že mi fakt nemůže pomoc. Říkala jsem si, že za ty peníze jsem si pak mohla koupit třeba něco pěknýho na sebe.
Začala jsem si vést evidenci co jsem vypila. Tady na těch stránkách to je psaný jako pomoc při začátku.
Snad to není na pytel
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54634
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj Eriko. Nevím kolik toho vypiješ a jak moc máš chutě na alkohol.Kazdy začátek a každá snaha přestat pít se cení. A pokud to nepůjde hned nevzdavej to. Neboť střízlivý život stojí za to
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54635
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Dobrý den.
"Jsem tu nová a už 4 den nepiju. Já vím krátká doba."
- myslím, že je to poměrně dlouhá doba.
Teď mi bude 27 let a po alkoholu už nejsem vtipná, zábavná a uvolněná. Jsem agresivní a zlá na přítele, dělám mu scény (sousedi si pak stěžují), vyhazuju ho z bytu nebo sama uteču někam ven.A bohužel jsem několikrát také napadla přítele i fyzicky. Spoustu lidí se mi začalo vyhýbat, vím co si o mě myslí. A nedivím se jim, jsem pak na ně zlá a hádavá, jen já má v ten moment pravdu a urážím je.
- sebekritika je dobrý prvek v začátcích.
Mám neskutečnou morální kocovinu a nenávidím se za to, jak ubližuju druhým, vím že taková nejsem a nikdy bych ty věci za střízliva nevypustila z úst..

- a to považuji za omyl a obelhávání se. Ne že nejste, ale jste taková, jen standardně (jako to bylo u většiny z nás tady) utíkáte do alibi, že Vy nic to ten alkohol....ale to je jen alibismus. Jste to Vy pod vlivem alkoholu který konzumujete dobrovolně a Vaše oběti nezajímá, že jim ubližujete pod jeho vlivem. Ubližujete a zda je to pod vlivem alkoholu nebo ne je obětem přeci jedno.
Přítelovi jsem x krát slíbila, že přestanu nebo to aspoň omezím a za 2 dny zase otevřu pivo
- když to můžete slíbit jemu, proč to neslíbíte nejdřív sobě? Začněte u sebe, pak můžete řešit jiné lidi, ale pokud Vám tu u Vás vyjde, tím se vyřeší i vztah s Vaším okolím..
Neumí si život bez pití představit i když vidím jak mi ničí život, ničí mě psychicky, fyzicky a ničí to lidi kolem mě.
- opět alibismus. Alkohol Vám život neničí, ničíte si ho Vy tím, že ho konzumujete v nebezpečných vysokých dávkách.

Pijete přibližně 15 let.
Uvědomujete si, že nedokážete požívat alkohol "normálně" a neškodně.
Jste na fóru alkoholiků.
Mým názorem je to, co o sobě tvrdíte. Ano máte velký průšvih a jediné možné řešení je podle mne okamžitá abstinence. Na nic nečekat, rovnou to skončit. A ve Vašem případě navždy. Nemáte šanci uspět, když jen zmírníte pití a/nebo si budete bláhově (čtěte alibisticky) myslet, že občas pár piv neuškodí. Uškodí Vám jakýkoliv způsob požívání alkoholu.
Pokud jste teď naštvaná a nadáváte, že jsem kretén co ničemu nerozumí, jste po krk v alkoholickém alibismu. Pokud je Vám smutno a víte, že jste četla pohled do Vaší duše, máte velkou šanci a okamžitý úspěch.
Přeji Vám správné rozhodnutí.
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54649
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
zivot nici zavislost, clovek je ovladany zavislostou, to nieje ziadne aliby, ale fakt, clovek neni slobodny a nerozmysla slobodne
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54650
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
stef napsal:
zivot nici zavislost, clovek je ovladany zavislostou, to nieje ziadne aliby, ale fakt, clovek neni slobodny a nerozmysla slobodne

S tím samozřejmě nesouhlasím. Ale myslet si to samozřejmě klidně můžete když chcete
Richard
Rozhodnout se - přežít začátky - žít...
Gold Boarder
Příspěvky: 307
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54652
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Těžko říct zda je člověk v pasti alkoholu a nejde z něj ven.
Někdo říká je to v genech, někdo oslabená psychicka, někdo tomu prostě říká závislost.
Ano do jisté míry je člověk ovládám mozkem a pohnutkou se napít, třeba i opakovaně.
Ale na druhou stranu jsme to jen my kdo můžeme tento proces ukočírovat. Nikdo za nás nic nevyřeší ani závislost. Myslím že jde o to uchopit ten fakt že máme problém s pitím. Pak je jen na nás jak se s tím vypořádáme.
Za mě..... Jde to....
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54683
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj Macku
ptala jsi se kolik toho vypiju. Litr vína určitě, o víkendu i víc, někdy i nějakýho panáka.
Abstinence mi moc nejde. Mám pocit, že po požití se mi líp pracuje (žehlí, vaři...).
Asi si lžu.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54684
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Eriko, to jsem si říkala také, , než jsem zjistila, jak jsem výkonná při dlouhodobé abstinenci .. O sto procent!!
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54685
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
ahoj
já přestávala za život x krát s alkoholem...a to sem pila denně tím stylem, že sem domu po svých chodila minimálně... bylo mně že sebe zle, nebyla sem schopná se na sebe podívat do zrcadla... když to beru zpětně tak si příjdu, že mluvím úplně o jiné osobě...ale... taky sem to byla já... alkohol máme v rodině... ale to nikoho neomlouvá... psychické problémy... taky není omluva... všechno výmluvy...každý den na plech... když už sem si myslela, že už nemůžu být na větším dnu... zemřel taťka na rakovinu... člověk o kterého sem se v životě nejvíc opírala...třičtvrtě roku sem nevylezla z hospody...začalo se to odrážet i v práci... kde se ještě před tímto obdobím dalo hrát, že sem relativně v pohodě...měla sem naučeno za ty roky, jak to skrýt, nedýchat, nemluvit v něčí blízkosti... tady to už nešlo schovat...sem tam sem i nechodila, když sem došla tak pozdě, hned na WC zvracet, průjem,...
... řekla sem si, že jestli prostě nepřestanu úplně pít, tak na 100 % umřu...první dny, týdny, měsíce abstinence byli strašný... klepala sem se, halucinace,... no dala sem si solidní delirko... v jeden moment si pamatuju že sem volala sestře a nebyla sem schopna dát dohromady větu... neudržela rovnováhu... samozřejmě sem dostala od psychologa solidní ceres, že sem mohla zemřít, a že rozhodně v mém stádiu alkoholismu to bylo na odvikacku pod lékařským dozorem... takže nedoporučuju takhle... ale mně to vyšlo... a myslím, že i díky tomu, jak sem to dala takhle do plných mám z toho chlastu strach a nechci nikdy...
teď už je to čtyři a půl roku co nepiju... a je to nejlepší životní rozhodnutí, které jsem prozatím kdy udělala... konečně žiju... strašně mě mrzí, že sem stím nesekla už kdysi...ono totiž, když to nezměníme my sami, tak kdo? kdy? nikdo, nikdy... a o tom to je... řekla sem si, že nechci takový život, nechci furt sedět v hospodě, nechci se každé ráno budit s pocitem viny,... nechci se za sebe stydět... nechci pít jako naši... chci žít... místo hospody chodím cvičit, do kina, na jídlo, ven, za kamarádkám, se psem, na zahradu,... žiju konečně... pila sem asi od 14ti do 30ti let... takže sem přišla o celkem dost let života... nedělejte stejnou chybu a najděte tu sílu alespoň o kousek dřív než já...
Polly
Junior Boarder
Příspěvky: 20
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 02/05
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...58
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter