Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...58
Dolů
Téma: Nováček, prosím o podporu
**
#54687
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Eriko.... Musíš se do toho problému zakousnout. Nenech aby tě alkohol pohltil a ovládl tě. Také jsem si dříve říkala, že když se napiji víc toho zvládnu.. Ale dopady byli horší. Třeba když jsem chtěla utřít prach snad ze všech míst doma tak jsem ošklivě spadla. Uvedomila jsem si to až druhý den. Fuj......
Velký odpor jsem měla k pití už odmalička, když naše máma pila a dost. Jenže se to u mě také rozjelo asi ve 30.
Ted když vidím jak moje máma na smrt nemocná, ležák si neodepře aspoň pivo. Byt by neměla. Ale každý člověk si sám musí uvědomit co mu škodí.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54689
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Polly, tak úplně vydim sebe..Jsem v hodně v prdeli v práci průser doma taky hlavně děti jsou na mě naštvaný. Piju už 15 let, ale poslední dobou to graduje, že už si ní nepamatuju všude samá ostuda. Už jsem chtěla mockrát přestat, ale vždy selzu. Teď, ale vím pokud nepřestanu tak umřu.. Chci to zvládnout víc jak 5 dní, ale nevydržím.. Už mám i zdravotní problémy a tělo už nemůže dál. Tak mi držte palce ať to dam????
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54690
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj, dnes začínám první den..je mi hrozně už nechci dál prožívat to peklo..ubližují ostatním a hlavně sobě.. jsem rozhodnutá přestat, ale mám obavy až se mi udělá líp, že selzu..
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54691
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj Emo. Taky jsem stejný případ jako Polly.
Nepiju dva a půl roku. Život je uplně jiný.
Byla jsem (jak píše i Polly) v situaci, kdy byly jen dvě možnosti: buď přestanu pít nebo zemřu.
Udělej to taky. Já si ještě vzpomínám na ty rána, kdy jsem myslela, že nevstanu. Nejen kocoviny, ale ten stav totálního vyčerpání. A když jsem vstala, podivala se do zrcadla a nemohla uvěřit na co se to divam. Ale pak rychle pro další flašku.
A dokola a dokola. Bylo pár pokusů, pár dní, pár týdnů a pak zase zpátky do tmy....
Až jsem začala o zavislosti číst tady a začala jsem se vnímat jako závislou osobu.
Přestat se divat na sebe jako na chudáka, ktery se musí napít, protože nemůže spát, protože to pomáhá na deprese, protože má problémy protože protože protože.
Alkoholik pije kvůli chlastu. A tak jsem se na to tak začala divat. Ano, klepu se? No jo, toto jsem udělala se svým tělem sama. Mám chuť se napít? Ale to se nikdy nic nezmění, když to udělám. A čim dyl jsem nepila, tim více mi začalo v palicí svítat.
Uplně jsem si prekopala život. Přestala jsem dělat věci, které nechci dělat. Změnila jsem práci, zrekonstruovala byt, změnilo se mi chování, vystupování,názory.
Zvládám lépe děti, ucim se radovat z obyčejných věcí, z procházky po horách, z dobrého filmu, z uvareneho jídla. Najednou na toto všechno mám energii. A ano není to vše růžové, občas mám utlum, tak si zalezu, vezmu zmrzlinu nebo brambůrky a válím se...
Furt je to lepší než chlast. ...
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54692
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Dobré ráno Emo.
Řeknu ti radu, kterou by ti dali všichni, kteří sem na forum chodi.

Mysli na dnešek. Dnes zůstaneš strizlivá.
Nemysli na to, že za pár dní můžeš selhat. Mysli na jeden den, 24 hodin.

A zítra zas....

Ty víš, že ti to neprospiva, nechceš umřít.

Dneska to zvládneš.
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54693
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj, Allie děkuji udělám vše abych žila už normálně.. už ten chlast nedávám a vím, že bych přišla o vše co mám. bude to boj ale už vím, že nechci být ovládaná alkoholem.. nejsem to já jsem hnusna.. tobě gratuluji, že nepiješ ať Ti to vydrží na pořád..budu bojovat o to začít konečně žít..
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54694
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Díky moc Allie..nechci umřít.. dnes nebudu pít..
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54695
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
A ty to dáš! Dnes je příliš krásný den na to, aby ho člověk prochlastal....
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54696
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Emo, podle toho co píšeš, bych se v tvém případě nebránila léčebně. Já vím, že najdeš deset důvodů, proč to "nejde", ale jsou to výmluvy, všechno se dá. Já takhle pořád "nemohla" kvůli práci - a pak jsem o ni kvůli pití stejně přišla. Léčebna má tu výhodu, že jsi min. čtvrt roku odříznutá od pití, naučí tě, jak zvládat bažení po alkoholu, rozeznat nebezpečné situace a mnoho dalšího. Nenech se zmást tím, že tady je pár lidí, kterým se podařilo přestat pít bez pomoci. Samozřejmě, je to možné, ale spíš vyjímečné. Léčebna by ti pomohla překonat ty nejhorší začátky, pokud to myslíš s abstinencí vážně, je dobré pro to udělat COKOLIV, i to, co není příjemné. A zas tak hrozné to tam není, zažiješ i spoustu legrace, potkáš fajn lidi, já na první léčení vzpomínám v dobrém, byla jsem tam po dlouhé době pití, depresí, výčitek, průšvihů najednou šťastná. Bohužel jsem do pití zas spadla a musela se léčit opakovaně, ale já jsem takový komplikovaný případ. V každém případě, bez ústavní léčby bych abstinenci nikdy nezvládla, to vím.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54697
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ahoj, ta léčebna mě taky napadla, ale fakt nemůžu. Manžel jezdí pryč a je jeden víkend v měsíci doma..a já se starám o děti i když hrozně..teď jsem si opravdu po letech uvědomila, že už dál ne..tak doufám, že mi v tý uchlastany hlavě se rozsvítí.. dnes je to peklo..ale chlast už nechci vidět...pokud to nedám tak jdu do léčebny..jinak bych opravdu umřela..
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...58
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter