Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...58
Dolů
Téma: Nováček, prosím o podporu
**
#54709
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ja napsal:

"Gratulujem k utorkovým 3.*triezvovinám*!!!"


Dekujuuuuuuuu .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54710
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Taky se přidávám ke gratulaci...
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54711
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ja, absťák jdu darovat vesmíru už mě unavuje.. mozek mi jede na plný obrátky ať si jdu něco koupit, že mi bude líp.. je to hrůza.. nikam ale nepujdu
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54712
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Emo vydrž. Ještě nějaký čas ti bude našeptavat jdi se napít. Nepodlehni a buď silná. Ten výsledek stojí za to.
Mě abstinence natolik vyklidnila že dokážu zvládnout i psychické deptani partnera. Někdy to je z jeho strany brutální, ale zoceluji se celá.
Dříve bych se pustila do útoku, ale teď jsem klidná.
Kdyz vydržíš pár dní dáš si zase další dny a uvidíš ty výsledky.
Macek
Gold Boarder
Příspěvky: 187
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54713
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Vydržím musím..chci si sama sebe už vážit.. to psychické deptani od tvého partnera musí být hrozné.. prošla jsem si tím a radši bych dostala facku než psychicky teror..Nakonec jsem od něj odesla, ale to jsem ještě neměla děti..
Ema8
Senior Boarder
Příspěvky: 69
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54714
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Gennosuke, i já moc gratuluju. Seš dobrej!
Allie
Platinum Boarder
Příspěvky: 429
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54715
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Ema, tak nech sa ti darí. Pravdu povediac, som zvedavý dokedy ti to odhodlanie a písanie tu vydrží. Či sa nezaradíš medzi tých, ktorí sa odtiaľto vyparili.
Medi nami abstinentmi sa hovorí, že piť dokážeme aj sami, ale abstinovať nie. Teda určite sú nejaké výnimky, ale to sú asi fest silné osobnosti, so skvelým rodinným zázemím. Aspoň podľa mňa. Musíš vedieť, čo chceš, prečo to chceš a ako to chceš spraviť. Ak už nechceš liečenie, jednoznačne odporúčam kluby. Sú na nezaplatenie.
Ono by bolo pekné ako píše JA, poučiť sa z absťaku a nevypiť si už. Ale mnohí z nás zažili tých absťáčikov neskutočne veľa. A bolo to peklo. A napriek tomu sme stále opäť zlyhávali. To, že si sa rozhodla abstinovať je však len prvý, aj keď dôležitý krok. Potom nastane tvrdá rehoľa. Pretože abstinovanie nie je o pevnej vôli, ale o disciplíne, tvrdej sebadisciplíne. V začiatkoch najmä. Odporúčam spoznať samu seba. Čo ti spôsobuje tie cravingy, chute napiť sa. Vydrž hlavne absťák. A potom odporúčaných 24 hodín.Prvé dni po absťaku možno ani nebudeš pociťovať nejaký dôvod napiť sa. Ozve sa len návyk. Netreba sa toho zľaknúť. Že preboha, čo teraz. Mám chuť, tak musím vypiť. Hlavne sa nesmieš v tých myšlienkach na alkohol rochnit. Vtedy musíš myšlienky odviesť niekam inam. Čitať, písať, maľovať, upratovať, hrať sa s deťmi...Čokoľvek, čo ti pomôže odviesť pozornosť od alkoholu. Craving vie byť riadna sviňa. Dohľadaj si niekde tu alebo na nete(napr. Dr. Nešpor) spôsoby jeho zvládania a využívaj ich. Musíš sa naučiť žiť s alkoholom, ale bez neho.
A prestaň sa hrabať v minulosti, vyčítať si niečo. Už to nezmeníš. Nech je to pre teba uzavretá kapitola, z ktorej sa môžeš akurát poučiť.
Všetko je to o zmierení a o pokore. Ináč to bude len trápenie. A aj o tej odvahe, ktorú nedávno spomínal JA. Odvahe zmeniť svoj doterajší život, vyjsť z tých zabehaných koľají, ktoré nám závislákom vyhovujú. Veď načo niečo meniť, keď s fľašou je tak fajn. Nie je to jednoduché, tak nech sa Ti darí.
A čím dlhšie budeš abstinovať, tým to bude ľahšie. A ver, že ťa to zmení. Príde to nejako samo. Mňa to teda zmenilo. Niekedy mám sám zo seba pocit, že mi šibe. Proste neskutočná pohoda. Akurát v práci ma občas vytáčajú, pretože niektorí ľudia sa rozčuľujú nad takými chobotinami....Holt, netušia čo je peklo závislosti. Netušia, že tie ich "problémy" sú prkotiny prkotiny proti tomu, čím som si prešiel.
EMA. Uvedom si, že máš tú "najľahšiu" chorobu. Pretože celú liečbu máš vo svojich rukách. Stačí málo. Nepiť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54716
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Do šľaka. To som toľko popísal? Vidíš, že mi šibe

JA. A tebe posielam pozdrav
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 27/04/2019 22:14 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54720
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
Krtku,
krásný příspěvek, díky .

Macku, Ty to tady jako jediná žena držíš . Také velké díky. Každý den Vás tu čtu.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#54721
Re: Nováček, prosím o podporu Před 4 rok, 11 měsíce  
A když už to tady Karolínko čteš, tak jak se Ti daří? Je totiž víkend.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...58
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter