Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Jak omezit piti
*
#55854
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
Žádný špagát, žádná ulice... zkus jinou léčebnu, dej tomu šanci prosím tě... jiní lidé, jiný režim, jiní terapeuti, pracuj s nima na sobě, otevřeně mluv a zkoušej... takhle, když zůstaneš s tímhle stylem doma sám tak to vypadá beznadějně. Zařiď si odpočinek na léto, ber to jako dovolenou, ne vězení!, zkus se na to všechno podívat jiným úhlem pohledu.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55855
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
stef napsal:
... ja nevim co mam robit uz, posledne som vypadol von v stvrtok o 23:00 a mal tah 28h nonstop bez spanku ...

potrebujem s tym kvartalnym chlastanim radikalne skoncit, taktiez so zivotnym stylom, no neviem ako uz ...

vyskusal som ambulantnu liecbu, vyskusal som psychologov/therapeutov/psychiatrov
vyskusal som liecebnu
vyskusal som AA
vyskusal som selincro

samota, depresie, nuda, craving, a som kde som bol, takto skoncim skor ci neskor na ulici alebo na spagate ... sk...na zavislost chemia mozog ja ...

Stef,

..."skúšaš všeličo, ale iba povrchne. Nájdi si kouča aj sponzorov a nechaj sa nimi operatívne aj viesť!!!... A načúvaj im a aj dodržiavaj ich pokyny!"

"Rebéliou nevytriezvieš ani sa neskonsoliduješ!"

Revoltu si odlož pre Tvoje EGO (,ktoré si namýšľa, že vie všetko lepšie ako sám Stvoriteľ.)!!!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55856
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
dakujem za povzbudenie

pojdem do AA a zacnem zasa behavat a jazdit na bajku, stale sa mi do toho tazsie ide, pretoze mam trosku strach z inych ludi.

taktiez zablokoval som vsetkych potencionalnych ludi na fb co by mi mohli napisat-zavolat ma na pivo. Dakujem neprosim, budem mat problem sam so sebou.
V stvrtok ma zavolali asi 5 x.

Skusim sa menej bat cudzich ludi v AA a ak aktivne ak este skusim nejake centrum.

Liecebnu dalsi x sa zatial bojim kvoli praci, dalsia vec je, ze viem, ze doba 3 mesiace je velmi malo a potrebujem vedet neit ak sa vratim.
Ak by to bolo tak zle, tak asi by som to mal skusit. Priznat sa zas doma a mozno by som sa mal vykaslat na pracu a ist niekde do komunity na polrok a viac, kym by ma to naozaj nezmenilo, ak take nieco je.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 10/06/2019 14:26 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55857
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
Mozna blbej dotaz, ale nepomohl by ti pes?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55858
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
Erika myslim ze moc ee, i ked zvierata su supis, ale moc si s nimi nepokecam.
Vzdy ma napadalo, ze by mi pomohlo, ak by som zil vo svete bez alkoholu.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55859
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
Ja si s nim popovidam, je vzdycky rad, ze prijdes domu. A je to zavazuji i povinnost. Nemohl by jsi vypadnout na nekolik dni ven
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1214
graphgraph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55860
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
Stefe, máš jen dvě možnosti - buď to vzdáš a upiješ se se všemi těmi nepříjemnými věcmi okolo anebo budeš bojovat dál. Já to vlastně nezavrhuju ani jedno. Někdy je život prostě tak hroznej, že to neuneseš a buď (pokud jsi odvážný) spácháš sebevraždu, nebo, pokud jsi srab, zabíjíš se pomalu a ještě si při tom občas zažiješ trošku toho rauše. Nepíšu to ironicky, takhle to prostě je, úspěšnost léčby alkoholismu je kolem pěti procent, to jste tu všichni takoví optimisti? Ale samozřejmě je lepší dát si ještě šanci, zkoušet to a zkoušet a ono se to MOŽNÁ podaří, já mám za sebou osm léčeb a přestože nepiju, šťastná nejsem, tak si někdy říkám, jestli ta veškerá pakárna měla vůbec nějaký smysl. Tys byl na léčení jednou? Nejúspěšnější jsou prý druholéčby, tedy ti chytráci, co si vyzkoušeli, že kontrolovaně pít OPRAVDU nejde a vezmou to podruhé poctivě. Ale základ je chtít zbavit se chlastu. A to se lehko řekne, a možná to i tvrdíš a věříš tomu, ale podvědomě po pití strašně toužíš a to prostě vůlí nepřekonáš. Zkusit dlouhodobější léčebnu je určitě dobrý nápad, pojišťovna platí až půl roku (v ČR např. Havlíčkův Brod), pak je dobré jít někam do chráněného bydlení (normálně už chodíš do práce, žiješ běžný život, jen k tomu chodíš na skupiny a namátkově ti dávaj dýchnout) no a pak třeba ty AA, antabus, cokoliv. Nebudu zastírat, že je to pěknej vopruz. A z rozevlátého, bohémského umělce se stane uvědomělý suchar, se kterým není ani polovina legrace, co dřív. Znala jsem muzikanty, co museli přestat hrát, malíře, co ho přestalo bavit malovat... Nikdy mě nikdo nepřesvědčil, že oslava na limonádě je větší sranda než s flaškou vína. Ale to je prostě daň za naši nemoc.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55861
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
Tu cestu si každý musí najít sám, každý jsme úplně jiný a v jiném duševním rozpoložení. Remini ty máš k tomu alkoholismu ještě dost těžké deprese, což já třeba nikdy neměl a nějak jsem se s tím svým stavem vyrovnal a můžu za sebe říct, že se cítím relativně šťastný svým mým způsobem. Cítím se teď víc optimista než pesimista. No a Stef tam má tuším víc strach z lidí než depky, ale s tím se dá víc si myslím pracovat než kdyby trpěl těma hlubokýma depresema, že by ani ráno nemohl vstát z postele... byla doba, kdy jsem se s tím pořád nedokázal vyrovnat a natrápil jsem se, ale byl to čas, který dál plynul a hlavně neustálá práce na sobě, změna všeho v mém životě, bydlení, zvyků atd... a já nakonec uzrál tak, že ve mně převládlo spíš to pozitivní myšlení a na nějaké statistiky a procenta úspěšnosti jsem se z vysoka vysral.
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55862
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
Pravdu má Reminiscence ve svém příspěvku. Zábava bez alkoholu opravdu není taková jako s alkoholem, život bez alkoholu je takový prázdný, aspoň tak to cítím. Za mě má cenu pokoušet se o kontrolované pití, léčení a abstinence je až to poslední. Já budu žít raději o pár let kratší život a užiju si ho, než...
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55863
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 9 měsíce  
Ok Davide, pokiaľ sa bavíme o zábave v nejakom podniku, na oslave atd. Suhlasím aj s tými umelcami, čo spomínala Remi. Ten alkohol tomu dával "šťavu".
Davide, ja by som to nenazval, že ten život je prázdny, len iný. Prirovnal by som to k niekomu, kto sa mlada miloval adrenalínové športy, to vzrušenie a neskôr s tým musel prestať z nejakého dôvodu napr. zdravotného. Podobne je to pri alkohole. Nastane taký každodenný stereotyp. A človek buď začne hľadať niečo, ako to zmeniť alebo sa s tým zmieri. No a alkoholik tú zmenu vidí často v návrate k alkoholu.
Davide. Je to aj o určení priorit v živote, nie len o zábave je život. Tiež by som mohol začať piť, veď s alkoholom mi bolo aj fajn kedysi. Že by pri tom trpela rodina, susedia? No a? Hlavne že ja sa bavím, nie? Že som hnusný keď sa opijem? A čo, hlavne, že bola v krčme zábava. A k pitiu doma? V tom teda žiadnu zábavu nevidím. Teraz, ani nikdy predtým. To už je človek otrokom alkoholu, keď niekto musí vypiť, aby mu bolo fajn, netriasol sa atd. Dať si pivo OK, ale liter vína sám každý deň? To fakt nie je o zábave z môjho pohľadu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter