Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...345678910
Dolů
Téma: Začatek abstinence - terapie
**
#56012
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Eriko, to byla otazka tzv. do vzduchu. Ne ze na ni ocekavam reakci, odpoved
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56013
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Jen bych ještě ráda dodala k tomuto tématu ... zkus rok nepít, zapracuj na tom, zaměř se na to, klidně fyzickou prací, kácej stromy, rubej uhlí ... a s odstupem a čistou hlavou pak lecos uvidíš a hodně ti dojde ... co jak proč bylo.. Můj názor je, že v počátcích abstinence se ještě babrat v hlavě je nesmysl. K ničemu ty mé tehdejší úvahy nebyly, nic nepřinesly... Soustřeď se na to vydržet nepít, prostě proto, že jseš alkoholik, chlast ti dělá jen zlo, a po několika měsících, pokud to ještě bude vůbec zapotřebí, pak teprve s nadhledem řeš brouky v hlavě. A možná zjistíš, že ten jediný, největší problém - jsi odvalila. Tak to vidím já. Mmj za 7 dní ROK abstinence . A musím fakt říct, že svět zrůžověl . A pomáháte mi. Jsem tu denně i když potichu . Dik
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56015
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Agi - OBROVSKY BLAHOPŘEJU. A vím o čem píšeš. Pamatuju, jak jsem se po roce nepití radoval ze vší tý energie, z mentální síly. Všechno bylo lepší! Je to přesný, co píšeš. Jde jen o to jediný-nepít. Ostatní jsou kecy. Nakonec někde v AA to je takhle: přestaňte pít a většina problémů zmizí. Vydržte a budete se divit. Je to tak.
A o všech těch pochybnostech a slepých cestách píše kousek nahoře výborně Maris.
Sochař
Platinum Boarder
Příspěvky: 557
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56016
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Agi, to je fakt. Kdyz se nenapiju, tak po prazdninach to budou 3 roky a ty zacatky (proste nepit a ostatni resit pozdeji) jsem nejak vytesnil,zapomnel(?).
Gratuluji k prvnimu roku
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56019
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Jj, Maris to popsala přesně. A ono navíc, když si tak vzpomenu, co bych před rokem se svým závislým vypitym mozeckem pod vlivem alkoholu probírala s psychologem??? Jak mně nikdo nemá rád, jak toho mám moc, jak jsem unavená, nikdo mě nechápe. Prostě sebelitost by z toho kapala jako med. Litujte mne!!! Dnes vidím, že unavená jsem byla hlavně z toho chlastu, nic nestíhala, protože bylo potřeba věnovat čas sezení se skleničkou, řešit problémy s partnerem se pod vlivem moc nedá.. protože chudák jsem zase jen já, kvůli alkoholu jsem byla i nedutkliva a hadavá , v práci jsou všichni blbý, a nevidí, jak je těžký to tam odsedet s bolavou hlavou od chlastu , no a tak bych mohla pokračovat dále... Takže vydržet a pak se uvidí, co za problém je třeba řešit s psychologem. A uvidíš, že po čase se ti v tom začne líbit. V tom klidu, co abstinence přináší. Fakt fakt fakt nemám potřebu, jak se tu často píše o zahrádkách o grilovackach tam nesedět s chlastem. Prostě normálně tam jdu a piju nějaké dobré nealko. A opravdu si to uziju stejně nebo možná ještě líp. Navíc mám vlastně nejradši dobrou ledovou vodu ve skle. Udělala jsem si teď zavislost na ní a na kávě , protože potrebuju být stále na něčem závislá Tak všem přeji pěkný, klidný letní den s čistou hlavou
Agi
Gold Boarder
Příspěvky: 228
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56020
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Ahoj lidi.
Agi, blahopřeji!!!
Taky jsem řešitla s psychologem své pocity když jsem popíjela.
Byla jsem zavrtaná jen v sebelítosti a ublíženosti.
Opravdu po delším čase, když člověk nepije,se dívá na věci jinak.
A jak píše dobře Sochař radujeme se ze své mentální síly.Je to tak.
Myslím si ,že ten 1 rok abstinence je velmi důležitý.Ta radost ,že jsem to dokázala nakopne k dalším střízlivým dnům.Když se ohlídnu zpět,byla jsem hadavý uzlíček nervů.Psycholog opravdu nedá radu co máš dělat dál on jen otevře otázky na které si musíš dávat odpovědi.Ale neříkám,že by se tam nemělo chodit.Vše co pomůže ke střízlivosti je dobré a užitečné.
Odpovědi na otázky v AA 12ti krokovému programu je taky dobrý psychologický vymetač kostlivců.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56022
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Děkuji za odpovědi a názory.
Jen bych chtěla vysvětlit, že dřív jsem pocity jako, že se hnípu ve svým nitru neměla.
Měla jsem buď výčitky, že jsem se večer opila a ráno mi bylo špatně. A nebo jsem byla trošku upokojena, že jsem se sice večer opila, ale málo a ráno mi špatně nebylo.
Teď bez pití mi lezou z mozku neustále otázky, pocity, emoce a pootvírávají se mi šuplíky.A furt něco řešim. Snažím se manžela šetřit, tak to větrám zde.DÍK
Tak třeba to samo vyhnije.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56023
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Agi napsal:
Mmj za 7 dní ROK abstinence . A musím fakt říct, že svět zrůžověl .

Gratuluju. Jsi skvela!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56025
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Agi - blahopřeji. Tomu se říká výročí.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#56026
Re: Začatek abstinence - terapie Před 4 rok, 10 měsíce  
Eriko,jen ventiluj,někdy je to prostě potřeba,vypsat se z pocitů.Od toho to tu je.A pokud Ti to pomáhá, je jen dobře.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...345678910
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter